Triger kayışı

ergunonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son yıllarda üretilen opellerin cogunda triger kayış degil zincirdir bunun da daha
dayanıklı ve kopma riski en azdır.Değişmesi içinn ses yapması gerekir ama kopma yapmaz sesi duydugun zaman değiştirirsen tabi:D önce aracında kayış mı var zincir mi var onu ögrenirsen daha kolay yardımcı olabiliriz:D

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kadarıyla her 60.000 km değiştirilmesi gerektiği, ancak malum 60.000 km.'yi 7-8 sene de yapıyorsan arada mutlaka triger setini değiştirmen gerekir, içinin rahat etmesi için hiç sıkıntıya girmeden değiştirmende fayda vardır. malum aldığın araç sıfır değil ve geçmişini bilmiyorsun sen idare ederleri bırak işini şansa bırakma bence derim...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz servisler 60.000 km yada 4 yıl olarak uyguluyıoruz.zaten fabrikanında verileri bu yönde.herşeyin ömrü olduğu gibi trıgerinde ömrü var.

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bernim 2000 model 1.2 cosra B 'de triger zinciri yok biliyorum
ne oluyor acaba bunlarda
degistirmek gerekiyosa hangi parca ne zaman degistirilirki
100bin km oldu kullanıyoz hala
yarın bigun buyuk sıkıntı yasamayalım
kopar mopar dicem ama zincir yok anlamadım
bi usta izah edebilirmi

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl zincir yok kim dediki onu..zincir yoksa kayış olmalı yoksa motor nasıl calışacak?senin arçta zincir var önder bey ve 90.000 km de değişmesi gerek zamanı gelmişte geçmiş zincir ve gergisi değişmeli vakit kaybetme

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kadarıyla her 60.000 km değiştirilmesi gerektiği, ancak malum 60.000 km.'yi 7-8 sene de yapıyorsan arada mutlaka triger setini değiştirmen gerekir, içinin rahat etmesi için hiç sıkıntıya girmeden değiştirmende fayda vardır. malum aldığın araç sıfır değil ve geçmişini bilmiyorsun sen idare ederleri bırak işini şansa bırakma bence derim...

Aracımı 10000 km de satın aldım. Araç komşumuzun aracı o sıfır almıştı. Dolayısı ile aracın geçmişini iyi biliyorum. Yani km orjinal km. Araç Temmuz 2005 trefiğe çıkışlı (Kendisi de 2005 model) şimdi ben usta arkadaşların dediğine göre en geç 2009 temmuzda triger değiştirmeliyim. Öylemi?

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl zincir yok kim dediki onu..zincir yoksa kayış olmalı yoksa motor nasıl calışacak?senin arçta zincir var önder bey ve 90.000 km de değişmesi gerek zamanı gelmişte geçmiş zincir ve gergisi değişmeli vakit kaybetme

b kasa corsa da zincirmi var ?? ben kayış var diye biliyorum usta. ?

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı 10000 km de satın aldım. Araç komşumuzun aracı o sıfır almıştı. Dolayısı ile aracın geçmişini iyi biliyorum. Yani km orjinal km. Araç Temmuz 2005 trefiğe çıkışlı (Kendisi de 2005 model) şimdi ben usta arkadaşların dediğine göre en geç 2009 temmuzda triger değiştirmeliyim. Öylemi?

ilk önce ben aracını sıfır almadığını ve tanımadığını varsayarak o ifadeyi kullanmıştım.
Geçmişini iyi biliyorsan zaten sorun yok sanırım değil mi?

Ancak şunu da ifade edeyim aracın 60.000 km.yi yapmasa bile her parçanın belirli bir süresi vardır (örnek lastik kullanım süreleri) ve 60.000'i dolduramadıysan trigerin tahmini ömrü 4 yıldır benim bildiğim; bu süre zarfından triger setini değiştirmelisin.

2005+4 =2009 olmadı 10000 km + 50000 km yapacaksın =60.000 km. değiştireceksin.:D

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk önce ben aracını sıfır almadığını ve tanımadığını varsayarak o ifadeyi kullanmıştım.
Geçmişini iyi biliyorsan zaten sorun yok sanırım değil mi?

Ancak şunu da ifade edeyim aracın 60.000 km.yi yapmasa bile her parçanın belirli bir süresi vardır (örnek lastik kullanım süreleri) ve 60.000'i dolduramadıysan trigerin tahmini ömrü 4 yıldır benim bildiğim; bu süre zarfından triger setini değiştirmelisin.

2005+4 =2009 olmadı 10000 km + 50000 km yapacaksın =60.000 km. değiştireceksin.:D

Bunu aklıma yazdım, eğer km gelmezse 2009 içinde triger setimi değiştiriyorum. Teşekkürler....