Trafikte Pratik Bilgiler

senturk_tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tecrübeli arkadaşların bilgilerinden burada faydalansak.Yani uzmanlardan duyduğumuz bilgileride burada paylaşabiliriz.

Mesela benim ilk aklıma gelen ve öğrendiğim kavşaklara en dıştan girmek. Böylece yola daha çabuk ulaşılabiliyo bunun gibi...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkışık trafikte orta şeridi tercih ediyorum daha hızlı ilerliyor....

Combo_Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman için özellikle köprüyü bağlayan sıkışık yollarda sağ şerit her zaman için hızlı akıyor

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diiğer şehirleri bilmem ama Halkotobusleri, belediye otobusleri , dolmuşlar , taksiler, beyaz şahinler ve bayan sürücülerden uzak durmaya çalışmak önceliklerim arasında kesinlikle emniyet kemeri takmak özellikle kavşak geçeçeksem yavaşlamak ve orta şeridi kullanımak şehirler arası yolda kısalarla gidiyorsam gece arasıra uzun sellektor yapıp uzakta ne ver ne yok ona bakarım köpek yaya traktor falan varmı dıye su olan çukura girmemeye özen gösteririrm ara sokaklarda arabaların arasından çocuk çıkacak diye ödüm kopar öyle işte

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilerden saga dönücekseniz dolmus taksi vb. aracları bi şekilde atlatın

her yolda gecerli dğeil ama

konya yolundan akdeniz caddesi miti bilirisniz oraya saga dönerken en saga yanasıp dönmemek en iyisi sag şeritten gidiyorsun saga dönüceksinizi trafik hızla akıyo orta serti sol serit vızı r vızır

hiç beklemdigin bir anda tam ksöeye gelmeden dolmus paat duruyor üstelik 3-4 m sonra yolcu cebi olamsına ragmen

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkama fren sistemi sağlam yeni model araçlar, önüme ise daha kötü araçlar almaya çalışırım herzaman..

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmirliler bilir özellikle sabahları Altınyolda sağdan ilerlemek, kamyon, otobüs, dolmuş gibi büyük araçların hemen önüne geçmek yan yana gitmemeye özen göstermek.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkama fren sistemi sağlam yeni model araçlar, önüme ise daha kötü araçlar almaya çalışırım herzaman..

aslında tam tersini yapmak lazım :D çünkü eski arabalarda abs yok. bizde var. onlar bizden daha çabuk durabiliyorlar. biz onlar kadar çabuk duramıyoruz. sonuç çaaaaattt :eek: o yüzden önümde eski bi araba olunca tedirgin oluyorum

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
aslında tam tersini yapmak lazım :D çünkü eski arabalarda abs yok. bizde var. onlar bizden daha çabuk durabiliyorlar. biz onlar kadar çabuk duramıyoruz. sonuç çaaaaattt :eek: o yüzden önümde eski bi araba olunca tedirgin oluyorum
abs li araba daha uzun mesafede durur demek pek doğru olmaz sanırım...

Virajlara girerken en dıştan içe doğru girmek viraja daha hızlı ve stabil girmenizi sağlar.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs li araba daha uzun mesafede durur demek pek doğru olmaz sanırım...

Virajlara girerken en dıştan içe doğru girmek viraja daha hızlı ve stabil girmenizi sağlar.

benim bildiğim abs nin amacı mesafeyi kısaltmak değil fren esnasında kızaklamayı engelemesidir...kızaklama olmadığı içinde daha uzun mesafede duruyor yanlışsam düzeltin