tosun opc olursa...

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: tosun opc olursa...

Sn.Tomacca aracınız çok güzel olmuş güle güle kullanin.
Benim aklimda da böyle bir proje var izninizle birkaç sorum olacak. Sinyal ve sisler aklıma takılıyor sanırım sisler iptal oluyor ve yerine ledler işlev görüyo. Bide dönüş farlarının içinde turuncu bir ampül farkettim. Sinyalleride oraya aktarıyorlar sanirim. Cosmo araçta farlar açisindan bu bir sıkıntı yaratir mi? Birde muayenede bir sorun oluşur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Naj link' Alıntı:
    Sn.Tomacca aracınız çok güzel olmuş güle güle kullanin.
Benim aklimda da böyle bir proje var izninizle birkaç sorum olacak. Sinyal ve sisler aklıma takılıyor sanırım sisler iptal oluyor ve yerine ledler işlev görüyo. Bide dönüş farlarının içinde turuncu bir ampül farkettim. Sinyalleride oraya aktarıyorlar sanirim. Cosmo araçta farlar açisindan bu bir sıkıntı yaratir mi? Birde muayenede bir sorun oluşur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Sn Naj teşekkür ederim.

Sislerin yerine hem sinyal hemde gündüz ledleri takılabilir. Yaptıran arkadaşları gördüm fakat çok efektif ve şık durmuyor. Sislerin yerin güçlü beyni ayrı bir led sistemi uyguladık. Gündüz farları ile beraber kullanıyorum çok şık duruyor. Sinyaller farın içinde gizlendi afl sistemi için bir sorun oluşturmadı. O kısımda bir boşluk olmasa takılmazdı.
Muayene için bu şekilde giren araçların bır sıkıntı oluşturmadığını duydum. bu nedenle içim rahat yaptırdım. Opel Odak Topkapı Tarık Tunç bu konuda uzmandır tüm işlemler burada yapıldı. Aklınıza takılan sorular için size yardımcı olacaktır.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OPC NURBURGRİNG link' Alıntı:
Gule gule kazasiz belasiz kullan. Tamponlarin fiber oldugunu tahmin etmistim ama emin olmak icin sordum.

Umarim tamponlarinizin basina ufakta olsa bir kaza denk gelmez,cunku bu fiber o kadar berbat bir malzemeki,esneme payi falan hic yok. Kut diye ya catliyor ya kiriliyor.Cok dikkatli kullanmak lazim. Gerci kaskoya isletilir fakat her seferinde hep tampon degistirmek hem sizi aracinizdan ayiracaktir hem tramer i sisirecektir hemde senelik kasko maliyetini arttiracaktir.Fiber dusunen arkadaslar dikkat etsinler. Degil komple tampon,difuzoru bile fiber almam(yasadigim tecrubeler uzerine).
Tamponlar fiber kırılma riskini göz önünde bulundurarak taktırıdım. Birkaç kez önce ve arkadan temaslarım oldu tahmin ettiğimden daha yumuşak çıktı diyebilirim. Her ufak temas veya çarpmadan hemen kırılan bir malzeme değil. Büyük temaslarda plastik kısımda çıtalarından atıyor zaten belki kırılma rsiki azalır.
Fiber tamponda bir noktaya kadar tampon çıtalarından atarak enerjiyi absorbe ediyor. Bir kaç kez park esnasında aracıma temas oldu tamponu elimle bastırarak yerine oturttum hiç bir sıkıntı olmadı. Altında da köpük var zaten oda bir miktar absorbe yeteneğine sahip.
Piyasada plastik yapan firma yok zaten. OPC ye paramız yetmediğine göre şimdilik en görsel çözüm bu :)
Ama tramer konusunda katılıyorum. Sonuçta araba bu Allah kaza bela vermesin.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
K&N kutu içi filtre aldı geçen aylarda forumdan birkaç arkadaş 150 tl fiyatı bende Haziran gibi almayı düşünüyorum.
Kutu içi filtre için arıza lambası yakma durumu ve hava geçiş miktarını ölçen sensörlerin kriden kaynaklı bozulmaya sebebiyet vermesi durumları için düşüneceler nedir?
Hafif bir ses ve biraz performans artışı olur mu araçlarımızda?

meerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kazasız belasız kullan ısallah arac guzel olmuş.acaba bu opc on tamponlarda sınyal sorununu nasıl cozdun .bende dusunuyorumda ama led sısler ıcın sınyallar ıptal oluyormus.sen nasıl yaptın?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meerdogan link' Alıntı:
kazasız belasız kullan ısallah arac guzel olmuş.acaba bu opc on tamponlarda sınyal sorununu nasıl cozdun .bende dusunuyorumda ama led sısler ıcın sınyallar ıptal oluyormus.sen nasıl yaptın?
Sinyallerin afl farların içine gömdük.
Alt kısımda beyni ayrı olan bir led takımı var. Ben bu şekilde daha güzel olur düşüncesindeyim.
Bu arada K&N marka kutu içi filtre taktım ses daha güzel ve bir miktar performans artışı oldu çekiş daha iyi diyebilirim. Bugün uzun yolda biraz test etme şansım oldu.