Tizlere pioneer tss 20 olurmu acaba.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar tizlerin oldugu bolum elle cikariliyormu goren varmi acaba oraya pioneer tss 20 takmaya degermi belki ses daha kaliteli olur ne dersiniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tizlere pioneer tss 20 olurmu acaba.

Sn. Eketen ve Thejazz ile gündemimizde olan konu :)

Tweeterların kapağı keskin bir bıçak ile kolayca çıkarılabiliyor evet, ama dediğim gibi bıçak gerek çünkü tahmin edeceğiniz üzere tornavida ucu kapağın altına girmiyor.
Kapağı açtığınızda dome tweeterı görüyorsunuz, tek vidayla sabitlendiği yerden çıkardığınızda GM marka 4cm çapında 20W gücünde tweeterımız elimizde.

TS20 miydi bilmiyorum 4cm çapında olması gerekiyor. (Çapını ölçtüm)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tss 20 ler 2.5cm olmasi lazim bu midelde pioneer in en iyileri fiyatida 100 tl civari degermi sizce. Volkswagen lerin ses sistemi daha kaliteli geldi bana

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vw lerin ses sistemleri güzel ama işin garibi üst sınıf markası Audi nin de bazı serilerinde Astra daki gibi tweeter yetersizliği yaşanıyor, nedenini anlamak imkansız.

TS20 2.5cm ise yapışkan bant ile destekleyerek yerlerine oturtulur, ben iki gün önce 10 liralık TS20 taklidi tweeterla değişim yaptırdım (onlar 4cm idi) tizler müziğin tarzına göre çok daha etkili ya da güçlü ama "çiğ" bir hal aldı, sorunu önceden 10 / -3 / 10 olan ekolayzırları 2 / 1 / 10 olarak değiştirdim şimdilik iyi gidiyor.

Pioneer muhtemelen tizleri daha iyi süzeceğinden daha net ve kulak yormayan keskin tizler verecektir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sagol tolga bakalim bende bi deneyim olmazsa vw den sokup takayim nasil ses vercek.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tweeter kapağına dikkatlice bak, genelde ön cam dibinde hafif bir açıklık oluyor ordan bıçağı dikkatlice sokup yukarı doğru kanırt, tırnaklarından kurtulacaktır.

Yalnız tweeter elektrik bağlantısını soketle alıyor, yeni tweeterı bağlayamazsan soketin dibinde kabloyu hafif sıyırman gerekebilir, değişim yaparsan yorumlarını bekliyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn Bülent, Ne yaptınız tweet işini? ön konsolun üstünde tam ortada 10 cm lik mid de var. O nu da değiştireceğim ben. Alarmın ledinin yanında. Eğer ts-s20 elinizde mevcut değilse denemeden almayın. Ben tweet i ve mid i söktüm, mümkün olduğunca fazla seçenekle deneyeceğim. Hangisi hoşuma giderse fiyat\performans sınıfında onu alacağım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla deneme firsatim olmadi henuz tss 20 anfi olmadan ise yaramaz dediler  Sizin tecrubelerinizi bekliyorum artik 

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu "amfisiz işe yaramaz" lafını anlamıyorum; bir hoparlör ya da tweeter çok kaliteli ve güçlüyse çok temiz ses verir üstelik amfiden gelen yüksek gücü bile kaldırır, ama amfisiz kullanırsanız sanki hiç mi ses vermeyecek?

Bence gayet de güzel ses verecektir sadece fazladan ödediğiniz paranın tam karşılığı olan gücü almak için amfiye ihtiyacınız olacaktır ki bunuda isteyen yok.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben bu "amfisiz işe yaramaz" lafını anlamıyorum; bir hoparlör ya da tweeter çok kaliteli ve güçlüyse çok temiz ses verir üstelik amfiden gelen yüksek gücü bile kaldırır, ama amfisiz kullanırsanız sanki hiç mi ses vermeyecek?

Bence gayet de güzel ses verecektir sadece fazladan ödediğiniz paranın tam karşılığı olan gücü almak için amfiye ihtiyacınız olacaktır ki bunuda isteyen yok.

+100

Bizim derdimiz tweet ya da mid den tam güç almak değil sadece aracın içinde bize kalitesinin gereği olan net ve temiz sesi vermesi. Benim dışarıya dinletmek gibi bir takıntım yok.  Deselerki c.over olmadan tam verim alamazsın anlayacağım ama işe yaramaz demek havada bir söz gibi.