tıkırtı sesi var ama nerede???

qualite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle bozuk yolda alt taraftan gelen lak luk sesler var. birçok servise gittim ama birşey olmadığını normal olduğunu söylediler. sesi kafaya taktım iyice araştırdım resimde görülen yerden geliyor hissi var. direksiyona kadar vurduğuna göre sorun nerede? bu kutunun içinde ses yapacak nevar?

Ekli dosyalar

• model_image_large_111.jpg
    model_image_large_111.jpg
    63.3 KB · Görüntüleme: 115

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ses bende de var... Hatta çok hafifte olsa direksiyonda boşlukta var. Ve o ses için, direksiyon kutusunu revizyona soktum, direksiyon mafsalını değiştirttim. Lakin ses ve boşluk düzelmedi. En sonunda usta bana bunun direksiyon yükseklik ayarının dişlilerinden olabiliceğini söyledi ve yenisininde komple satıldığını pahalı bir parça olduğunu söyledi. Tamiri mümkün ama özel bir işçilik olduğunu arabayı bir hafta bırakırsam belki yapabiliceğini söyledi. Keyfe keder aracımı hem kullanacak hemde yapacakmış. Tabii gördü V6 yı tozunu attırıcak, bende bırakmadım o şekilde kullanıyorum ama gerçekten çok rahatsız ediyor. Eğer sen bulabilirsen bir hal çaresini bizimlede paylaş ki, bende bir hal yoluna bakayım.

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde bildigim direksiyon kutusundan gelen kronik ses, tıkırtı seklinde.
tamir takımı yada yanisi ile degisim diye biliyorum. tamir takımı 50 tl civarında fakat işçiliği fazla 100 tl civarında diye biliyorum.

keyfli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim combomda da var. dikkatlice dinlendiğinde çok hafif bir tıkırtı geliyor. özel servis direksiyon kutusundan dedi. corsa ve combolarda malesef krOnikmiş bu. şimdi yaptırma daha gider sana dedi usta. onun için bozuk yola girmemek için elimden geleni yapıyorum.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
combo ve corsalarda kronik

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model ve sonrasında bu kronik sorunun çözüldüğü söylenmişti ama alakası yok. O ses bendede var sanki kafama vuruyorlar. En ufak yerde bile ses geliyor sinir oluyorum. Opel in ayıbı bunlar.

arkadaşım ikinci el 2009 model çin arabası aldı 90.000 km oldu daha servise girdiğini hatırlamıyoruz. Değiştir yağı yola devam. Ne alt takım sesi ne bişe okadarda hor biniyorlar.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectradada vardı o tıkırtı direksiyon burç falan dediler değişti düzeldi aynı sorunsa faydası olabilir stabilize yolda çok tıkırdıyordu

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size şimdi öle bişey sölicemki baktiğinizda şok olabilirsiniz, direksiyonumdan aşiri ses geliyo diyen arkadaşlar lastiği iki eliyle tutup sağa sola çevirmeye çalişsinlar ve göreceksinizki tangur tungur yerinden çikar gibi oynicak yani yatak kirilmiş servise bile gitseniz o sorunu bulamazlar anca bi tekme veya eliniz ile denemeniz lazim

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size şimdi öle bişey sölicemki baktiğinizda şok olabilirsiniz, direksiyonumdan aşiri ses geliyo diyen arkadaşlar lastiği iki eliyle tutup sağa sola çevirmeye çalişsinlar ve göreceksinizki tangur tungur yerinden çikar gibi oynicak yani yatak kirilmiş servise bile gitseniz o sorunu bulamazlar anca bi tekme veya eliniz ile denemeniz lazim
ilk fırsatta deneyeceğim çok saol bilgilendirdiğin için