tekrardan opel e dönüş

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bundan 4 ay önce 2006 chevrolet kalos 1.4 almıştım ancak araca bir türlü ısınamadım ve bugün gidip sıfır km opel corsa 1.2 easytronik aldım. 1 haftadır sıfır km araçları karşılaştırıp test ettim ve corsada karar kıldım. aveo clio punto i20 yaris hepsine baktım hem fiyat hemde yıllardır opel kullanmanın verdiği güvenle aracı satın aldım. rengi beyaz üzerinde 15 inç çelik jant mevcut boya koruma + motor koruma + park sensörleri dahil fiyat 34.500 tl. salı gün teslim alacağım.

aracı test etme imkanım oldu ve internet üzerinde yapılan yorumların aksine aracın hızlanmaları v.s. tatmin edici geldi bana neticede üzerinde 1.2 85 bg motor var. tek eksisi benim için vites geçişleri easytronik olduğu için hissedilir düzeyde.ancak sport modunda araç vitesleri hızlaca değiştiriyor buda bir artı benim için.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hasan üstadım aileye tekrar hoşgeldin. Bir sorum olacak sana i20 denedin mi?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :) easytronik şanızman manual den hiç bi farkı yok,sadece debriyaj otomatik :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler hepinize.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan üstadım aileye tekrar hoşgeldin. Bir sorum olacak sana i20 denedin mi?

denedim nadir abi i20 1.4 38000 tl ye bıraktılar. 5 yıl garanti vardı. araç seri oldukça ancak hyundai kalitesi tartışılır ve ileride satarken kaybedeceği değeri v.s. düşündüğümde corsa mantıklı geldi... ayrıca yanında boya koruma motor koruma ve ön arka park sensörü hediyesi ile seçimimi opel den yana kullandım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
denedim nadir abi i20 1.4 38000 tl ye bıraktılar. 5 yıl garanti vardı. araç seri oldukça ancak hyundai kalitesi tartışılır ve ileride satarken kaybedeceği değeri v.s. düşündüğümde corsa mantıklı geldi... ayrıca yanında boya koruma motor koruma ve ön arka park sensörü hediyesi ile seçimimi opel den yana kullandım.

Eyvallah. Çok düşünüyorum da i20 tamda bilgi sahibi değilim aslında. Benim derdim araç tepkimesi idi. Gaza basınca araç anında tepki vermesi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik 1.4 i20 de otomatik şanzıman biraz garipmiş nadir abi, bayırlarda vites küçültmek yerine 50km hızla bayıla bayıla çıkmayı tercih ediyormuş araba, bir arkadaşımın annesi sıfır aldı benzinle biniyor, rampa yukarı çıkarken direksiyonu yumrukladığını söyledi gazı köklese bile şanzıman algılayıp vites küçültmüyormuş.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
otomatik 1.4 i20 de otomatik şanzıman biraz garipmiş nadir abi, bayırlarda vites küçültmek yerine 50km hızla bayıla bayıla çıkmayı tercih ediyormuş araba, bir arkadaşımın annesi sıfır aldı benzinle biniyor, rampa yukarı çıkarken direksiyonu yumrukladığını söyledi gazı köklese bile şanzıman algılayıp vites küçültmüyormuş.

Öncelikle Hasan kardeşimiz kusurumuza bakmaz umarım. Hakkını helal etsin. Konu neticede onun konu. İşte en uyuz olduğum şey zaten bu araç kendi bildiğini okuması oysa anında bir vites inse 50 KM yeri 70-80 km hızla çok ama çok rahat çıkacağına adım kadar eminim. Aklımdan i20 de çıktı gitti. :rolleyes:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Hasan kardeşimiz kusurumuza bakmaz umarım. Hakkını helal etsin. Konu neticede onun konu. İşte en uyuz olduğum şey zaten bu araç kendi bildiğini okuması oysa anında bir vites inse 50 KM yeri 70-80 km hızla çok ama çok rahat çıkacağına adım kadar eminim. Aklımdan i20 de çıktı gitti. :rolleyes:

yok canım konunun lafımı olur :) ... aslında bana göre atik geldi araç ama tabi rampalarda nasıldır bilmem. bence i20 yerine aveo düşünülebilir nadir abi senin için. bagaj kapasitesi çok güzel 8 hava yastığı ve diğer donanımlar standart 1.4 otomatik 37.500 tl şu an testlerden 5 yıldız almış ayrıca.. aslında kampanyadan dolayı 1.6 cruze sedan alacaktım sunroof lu 40 bin tl ye ama manuel olduğu için hanım istemedi .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yok canım konunun lafımı olur :) ... aslında bana göre atik geldi araç ama tabi rampalarda nasıldır bilmem. bence i20 yerine aveo düşünülebilir nadir abi senin için. bagaj kapasitesi çok güzel 8 hava yastığı ve diğer donanımlar standart 1.4 otomatik 37.500 tl şu an testlerden 5 yıldız almış ayrıca.. aslında kampanyadan dolayı 1.6 cruze sedan alacaktım sunroof lu 40 bin tl ye ama manuel olduğu için hanım istemedi .

Eyvallah Aveo baktım sedan harbiden çok geniş bir bagaj hacmine sahip sanırım 510 litre kadar. Onlarında otomatik mi? yoksa yarı otomatik mi? bir türlü anlayamadım gitti. :)