tekleme

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vectra 2.0 lpg li aracımda bir kaç gündür yeni devir almaya başladığında 1500 3000 devir arası tekleme gaz verirken kesiklik oluyor motor arıza ışığı da yanıyor sonra kendisi sönüyor anlam veremedim bu konuda ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler

predator

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışık yanıyosa tech2 baglanacak.tekleme bujiler buji kabloları bobine bakılacak.kelebek bogazını temizlettir.

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji buji kabloları 2 ay oldu değişeli tabi yeniden arızalanmış olabilir kelebek boğazı nasıl temizleniyor mutlaka servisa mi gideceğiz

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme dediğiniz nasıl bir tekleme.bide onlarda değişik bi sorun var.ekzantrik sensöründen kaynaklanan siz 1500 devirde bile gitseniz o hem sert bi şekilde tekliyo devride kafasına göre yukarıya atıp çekiyo.öyle bir sorun değil yani dimi tekleme derken???

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme dediğiniz nasıl bir tekleme.bide onlarda değişik bi sorun var.ekzantrik sensöründen kaynaklanan siz 1500 devirde bile gitseniz o hem sert bi şekilde tekliyo devride kafasına göre yukarıya atıp çekiyo.öyle bir sorun değil yani dimi tekleme derken???

Tekleme problemi 1500 3000 devir arası gaz verdiğim zamanlarda hafif gaz kesme halinde oluşuyor nerden yapıyor bilmiyorum ama lpg dende kaynaklanabilir mi

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de oldu. 2500 - 3000 devir arasında benim araç da tekliyordu. LPGli 1.6 16 Valf astra Cd. laptopa bağlattım. adam tek silindir çalışmıyor ben yakıt tasarruf kalibrasyonu yaptım falan dedi ama zırvaladı. he dedim geçtim. 5. viteste 4000 devirlerde hiç de öyle 3 silindir çalışıyor gibi değil :) dediğin gibi sadece belirli devirler arasında sorun vardı. sorunun şimdi devam eder dedi. neyse çıktım yola sorun kesildi. heralde ECU ayarlamasından mıdır nedir. Sonra 3 gün önce yeniden başladı. 4000de falan sorun yok yoksa. sadece o devirlerde. ayrıca uzun süre o arızalı devir aralığında tutarsam bende de ışık yanıyordu. sonra düzelince de bir süre sonra sönüyordu. ateşleme sistemine falan baktıracam çarşamba günü. bujiler değişecekse kaça patlar onu da bilmiyorum.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde buna benzer sorunum vardı araca gaz veriyorsun 3-4 saniye tepki vermiyor sonra devirleniyordu yetkili serviste tech 2 ile fabrika ayarlarına döndürün dedim ne yaptılarsa bilmiyorum düzeldi bu durum varken araç çekiştende düşüyor 2 ve 3. viteste rolantide gidiyorsan yolda hafif eğimli ise araç silkelemeye başlıyordu

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde gaz yerine hava basıyorlar galiba. sadece 1500-2000 devir arası tekleme yapıyor. sanki pislik tıkanmışda gaz kesilmiş gibi ama 2000 deviri geçince düzeliyo. 3 ay önce gaz aldığımda başıma gelmişti. üstüne 3 depo gaz boşalttım ancak düzeldi. aynı şey dün aldığım gazda yine başladı bakalım şimdi ne olacak. birde buji kabloları nemlendiğinde de olurmuş tekleme. bujiden çıkarıp hava tuttuğunda geçiyormuş.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mrb...bakın gaz verdiğinizde kesiklik yapıyo gazı geç alıyo ve motor elektronik ışığını yakıyosa büyük ihtimalle hava akış metresi yani debimetreden yapıyodur.hatta bir süre sonra belli bir deviri geçmemeye başlıycaktır.aynı sorunla karşılaştım.kapalı otoparklarda daha belirgin ortaya çıkıyodu bende...ışık yanıyodu.biraz bekleyince sönüyodu...ancak laptopa değil direk tech2 ye bağlatmanı tavsiye ederim...kolay gelsin...