Tech2 kullanmadan arıza kodu okumak?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
ya arkadaslar okusan ne oalcakkı hemde nasıl okuyacakkı hemde nasıl emın olacankı pufff zor iş.. hem bız oyleyse yıllıgına 1000 dolar cd parasını boşa vermeyelım

musa korsan cd cilere bi bak ya.:D 1000 dolar verme boşuna.:D adamlarda yok yok walla:D :D

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler.Bayanlar.
Bu oLAY
Motronicler Beyinler Çıktığı İlk güden İtibaren (Yani SENELER ÖNCE ) Vardı
Techde açıklamalara ait olan Bilgiler haricindekileri Okuyabilirsiniz.
Bütün Bilgileri Okuyamassınız.
TIS ta belirtilmiş veya CIH ta belli olan HER ARIZAYI OKUYAMASSINIZ.
Ataç yolu ile Butarz eCU YA AİT Bilgileri Okumanız.
KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE TASVİP EDİLEN BİR OLAY DEĞİL .
Y A P M A Y I N.
Statik enerji Biriktirmeniz,Atacı uçlara deydirirken soket içerisinde cızırdatmanız. vs vs.
Yapmayın .
Buraya Resimleri ile Nasıl yapıldığına dair Koyayım .
Kodlarına Kadar Koyayım .
Ancak Arkadaşlar HOŞ OLMAYAN DURUMLARLA KARILAŞIR İSENİZ ÜZÜLMEYİN SONRA.
anlık Hatalar ortaya çıkarsa Üzülmeyin.
SERVİSİNİZE GİDİN .
Arıza kodunu Öğrendiniz diyelim .Sonuçta servis Onu gene Tech e bağlar.
BAĞLATMALISINIZDA.
Bazen takodan okuduğunuzu Yanlış olarak aksettirebilirsiniz. İnanın Hata yaparsınız ozaman .
Boşuna Para .
Arıza Kodlarını aracınızdan silmeniz için ECUYU RESETLEMENİZ LAZIM .
RESETLEMEKTE AKÜDEN KONTAĞI KOPARMAKTIR .
AMA BU 15 DAKİKA DEĞİL.
EN AZ 2 SAAT .
her ecu reset olayına girişinizde.
ECUNUZ Sıfırlanır ve öğrenmeye başlar tekrar.
Hava şartları. İçeri giren Toplam hava. Isı değişiklikleri vs vs .
Enjektörlerin açılıp kapanma zaman ayarlamaları .
VS VS VS VS .
Tamam Öğrenin ama Bu yollardan değil .
Bu arada BEYNİNİZDE BİR SORUN ÇIKTIĞINDA
KEŞKE demiyesiniz.
BIRAKIN SERVİSLER YAPSIN .
HA SERVİSLER PAHALI .
TAMAM TECHİ OLAN LOKAL SERVİSLER DE VAR 10 YTL.
SİZE ARKADAŞ ABİ KARDEŞ VSVS TAVSİYESİ .

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede katılıyorum..bırakında herkez işini yapsın.cod okumasını öğrensen ne olcakki.servise gelsen ben gene cihaza bağlıcam,gene kontrol edicem müşteri arıza cod u şu ben baktım dese ben inanıp onun dediğine göremi iş yapcam hayırrr.ayrıca diyelimki cod okuması ypcan varya hani o meraklı arkadaşlar...beyni yaktın ne olcak?serviste öyle bi durum olsa hak sahibi olursun ama böyle kendi cebine zarar vermiş olursun .herkez kendi işini yapmalı bence

trilogy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
buradaki niyet servise 10-20 ytl vermekten kaçmak için kod okumayı öğrenmek değil. bu tamamen güvensizlikten kaynaklanan bir durum.servise gidip bir çok parça değiştirdiği halde hala arızası giderilmemiş olan bir çok madur var, her marka araçta geçerli bu. ilk defasında problemi bulduğu halde gereksiz bir dünya parça değiştiren servisler var. tabiiki işi profesyoneline bırakmak en doğrusu ama güveniyorsan.
ayrıca bunlar elektronik olaylar, doğru ekipman bilinçli olarak kullanılmadığında her türlü tersliğe müsait, beyini de yakabilirsin.bu tamamen kendi alacağınız bir risk.
ben de çok fazla risk alma taraftarı değilim ama en azından servise gitmeden önce arıza ile ilgili araştırma yapmaya/arızayı tespit etmeye/arıza ile ilgili alternatif fiyat belirlemeye çalışıyorum, sadece "usta bunun şuradaki ikaz lambası yanıyor, bi bakıver" dememek lazım.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
trilogy' Alıntı:
Arkadaşlar,
buradaki niyet servise 10-20 ytl vermekten kaçmak için kod okumayı öğrenmek değil. bu tamamen güvensizlikten kaynaklanan bir durum.servise gidip bir çok parça değiştirdiği halde hala arızası giderilmemiş olan bir çok madur var, her marka araçta geçerli bu. ilk defasında problemi bulduğu halde gereksiz bir dünya parça değiştiren servisler var. tabiiki işi profesyoneline bırakmak en doğrusu ama güveniyorsan.
ayrıca bunlar elektronik olaylar, doğru ekipman bilinçli olarak kullanılmadığında her türlü tersliğe müsait, beyini de yakabilirsin.bu tamamen kendi alacağınız bir risk.
ben de çok fazla risk alma taraftarı değilim ama en azından servise gitmeden önce arıza ile ilgili araştırma yapmaya/arızayı tespit etmeye/arıza ile ilgili alternatif fiyat belirlemeye çalışıyorum, sadece "usta bunun şuradaki ikaz lambası yanıyor, bi bakıver" dememek lazım.
slm bu işler bu kadar kolay olsay dı şimdiye kadar sayısız opel servisi açılırdı sanırım hadi arıza okumayı öğrendin ama sana net şu parça arızalı demiyorki diyelimki p0302 p0304 silindir 4 de tekleme saptandı hadi ama arızalı parça şu demiyor cihaz veya canbus yolunda iletişim bozukluğu gibi arıza nasıl bulcanız zor bu işler beyler biz yıllarımızı verdik ve hala eksiğimiz var . bence böyle şeylerle kafanızı yormayın derimm.

trilogy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm bu işler bu kadar kolay olsay dı şimdiye kadar sayısız opel servisi açılırdı sanırım hadi arıza okumayı öğrendin ama sana net şu parça arızalı demiyorki diyelimki p0302 p0304 silindir 4 de tekleme saptandı hadi ama arızalı parça şu demiyor cihaz veya canbus yolunda iletişim bozukluğu gibi arıza nasıl bulcanız zor bu işler beyler biz yıllarımızı verdik ve hala eksiğimiz var . bence böyle şeylerle kafanızı yormayın derimm.

slm, siz servis olarak kendi açınızdan bakıyorsunuz, haklısınız. Yıllarınızı verdiniz çünkü bu işten para kazanıyorsunuz. Ben de kullanıcıyım ve burası Türkiye, her konudan birazcık anlamak, bilmek, araştırmak zorundayız. Doğru bilginin kimseye zararı olmaz.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trilogy' Alıntı:
slm, siz servis olarak kendi açınızdan bakıyorsunuz, haklısınız. Yıllarınızı verdiniz çünkü bu işten para kazanıyorsunuz. Ben de kullanıcıyım ve burası Türkiye, her konudan birazcık anlamak, bilmek, araştırmak zorundayız. Doğru bilginin kimseye zararı olmaz.

+1 arkadaşa katılıyorum ben, zaten biz kullanıcı olarak sadece bilgi sahibi olmak istiyoruz, elimize alet edevat alıp yapacak halimiz yokya :D o iş servisteki arkadaşlarımızın işi