Tech2 kullanmadan arıza kodu okumak?

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodunu kontağı 30 defa açıp kapayınca (5 sn bekleyerek) silindiğini söylüyordu bir sitede. arıza kodunu "paperclip" ile okumayı bulduğum siteyi yarın gönderebilirim. tabii kodu okuyunca kodu yorumlamak için "fault code list" gerekiyor.bunun için de aracınızda hangi yazılım olduğunu bilmek gerekiyor.bosch, siemens vb.
silinmez sadece lamba söner oda şansa arıza beyinde kalır devam eder
tech 2 isteyen varsa bende var 4 tane satıyorum tüm işlemleri yapar ve kod siler arıza tesbit eder fanlardan radyoya kadar tüm modellerede girer son seriler hariç

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler!
benim aracım 99 corsa B . ben aracımın yırtılan korna basma yerlerini tamir etmek ve ortadaki opel amblemine basınca çalan bir korna butonu yapmak için airbeg i söktüm. tamiratı ve orta korna butonunu başarılı bir şekilde yaptım. hemen airbeg açılınca zarar verir filan diyen olacaktır. bunu orjinaline uygun olarak yaptım merak etmeyin. gerektiğinde airbagın açılmasına engel olacak ya da sürücüye zarar verecek bir durum yok ortada.

bu yaptıklarım ile ilgili tek sorunum şu, airbagı söktüğüm için sanırım airbag uyarı ışığı yanıyor artık. bunu silmenin pratik bir yolu var mı. bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. teşekkürler.
Arkadaşım bu işleri resimle anlatsanda bizde yararlansak.. bu korna basma yerlerinin eskimesi herkesin sorunu.Mümkünse resimli olarak anlatabilirmisin.Teşekkürler