Tech2 kullanmadan arıza kodu okumak?

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
OBD ile Pc arasında iletişim sağlıyan Bir PCI bilgisayar kartı var..

İnfocar gibi şirketler bu işlerle uğraşıyorlar..

Ekrandan arızayı açıklaması ile görebilirsiniz ve silebilirsiniz..

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu OBDII to USB yada COM kablosu tezgaha düşsede alsak.. :D

Çinlilerin kesin bu durumada el attığını düşünüyorum ama hala denk gelemedim şu kabloyla

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,7 Dti Motorlarda Şu Şekilde Ögrenebilirsiniz Arıza Kodunu:
Kontagı açmadan once Gaza ve frene dibine kadar basın.ayagınızı çekmeden kontagı açın.ışıklar yanacak ve sonecek.sonra Arıza Işıgı (üzerinde Anahtar işareti olan araba simgesi)yanıp sönmeye Başlayacak.her Yanış bi rakamı belirtir Şöyleki Arıza Kodunun P1450 oldugunu Düşünelim.Kontagı açın ışıklar sönecek.once 1 kere yanıp sonecek.ardından 4 kere yanıp sönecek sonra 5 kere yanıp sonecek en son 10 kere yanıp Sonecek birleştirdigimizde 1450 rakamını bulacaz.0 Rakamı İçin ışık 10 kere yanıp sönüyor.Diyelimki Motorda Hiç Arıza Kaydı yoksa Işık Devamlı Surette Yanıp Sönecektir.eger arıza kodu 1 taneyse 4 rakam için yanıp söndükten sonra sönük kalacaktır.eger 1den fazlaysa tekrardan yanıp Sönerek Sırasıyla arızaları göstercektir.

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet kardeşim aynen öyle...
çok işe yaramakta bu yöntem...arada yanan lambanın ne arıza verdiğini görmek güzel bişi :D

cuneyt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti larda olmuyor bu olay. Daha önce bende bir Rus forumunda okumuştum ama olmayınca paylaşmamıştım.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadar neden kasıyorsunuz kı gidin bir özel servise 20 ytl ye baktırın atla deve değil ki bir arkadas 5000 ytl vermekten bahsetmıs sankı cıhazı alıp aracı kendısı onaracak, aracıyla bılıncsız oynayıp sonra basını agrıtan cok tanıdığım var bu bakımdan işi erbabına bırakmak en iyisi

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim Derdimiz Arızayı Çözmek Değilki Sadece Merak Ve Başımıza Ne Gelmiş Onu Ögrenmek.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım da bu ısı de uzmanından ogrenmek 20 ytl onu demek ıstedım fazla merak ıyı degıldır zaten takdır edersınız kı aracı bılıncsız kurcalamamak lazım ama tabıı ısteyen ıstedıgını yapar,biz de saygı duyarız ben sadece fıkrımı soyledım

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım da bu ısı de uzmanından ogrenmek 20 ytl onu demek ıstedım fazla merak ıyı degıldır zaten takdır edersınız kı aracı bılıncsız kurcalamamak lazım ama tabıı ısteyen ıstedıgını yapar,biz de saygı duyarız ben sadece fıkrımı soyledım

tabiki Senin Dedigin Dogru.Zaten işi Sonu Bu İlla o araba Tech2 ye baglanıp arıza kodu okutulup Arıza ona Göre Çözülecek.Sadece Önceden Bilmek Arızayı o kadar arıza şudur Deyip Arabayı kurcalamak Değil. :)