abs lambası, göstergeler ve ivmelenme

ozzzturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba, hayırlı ramazanlar
yeni konu açarak umarım hata yapmıyorumdur, forumu henüz çözemedim.
aracım 2004 opel astra h enjoy twinport. abs lambası yanmaya ve beraberinde ilginç şeyler olmaya başladı. abs lambası yanarken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum ancak yoldayken çukura girip çıktığımda veya çok bozuk zeminden geçtiğimde abs lambası sönüyor. ikaz lambası sönükken; yol üzerindeki hafif bozukluklarda bile ibreler abartılı şekilde yükselip iniyor, çok hafif frenlerde bile abs kesik kesik devreye giriyor ve özellikle kalkış esnasında (1ve 2nci viteste) isteğim dışında araç hızlanıyor. abs uzun süreli devreye girdiğinde veya yine bir tümsekten geçtiğimde ikaz ışığı yanıyor ve herşey normale dönüyor. sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2004 opel astra h enjoy twinport. abs lambası yanmaya ve beraberinde ilginç şeyler olmaya başladı. abs lambası yanarken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum ancak yoldayken çukura girip çıktığımda veya çok bozuk zeminden geçtiğimde abs lambası sönüyor. ikaz lambası sönükken; yol üzerindeki hafif bozukluklarda bile ibreler abartılı şekilde yükselip iniyor, çok hafif frenlerde bile abs kesik kesik devreye giriyor ve özellikle kalkış esnasında (1ve 2nci viteste) isteğim dışında araç hızlanıyor. abs uzun süreli devreye girdiğinde veya yine bir tümsekten geçtiğimde ikaz ışığı yanıyor ve herşey normale dönüyor. sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

tekerleklerin birinde sensör sorunu var sanırım yada sensörlerin kablolarında. cihaza bağlanınca çıkar meydana...

raptor9999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sorun neymiş çözüldümü? benim aracında abs lambası yanıyor ben benzın gpostergesı hıc calısmıyor...ıkısı aynı anda oldu tesaduf oldugunu dusunmuyorum nasıl bı alakaları var acaba merak ettım?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra G lerde Hız göstergesi sol ön tekere bağlı. rurmanlarda porya ile birlikte değişiyor ve ABS sensörüde porya üzerinde. Muhtemelen H kasada da böyledir. Bence sorun %90 sol ön poryadan kaynaklanıyor. sensörlerde bi sıkıntı olabilir. aracınızın km si nedir bilmiyorum fakat şayet poryayı değiştirirseniz sağ-sol birlikte değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben 120.000 km civarında sağ poryayı değiştirdim, kısa bir süre sonra sol poryada arızalandı.