Taze bir kaza :(

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Taze bir kaza :(

Bir kaç kulaktan dolma bilgiyi sizlerede sormak istiyorum, aracın renk koduna göre rötuş boya kalemleri varmış sanırım ne kadar doğrudur?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Bir kaç kulaktan dolma bilgiyi sizlerede sormak istiyorum, aracın renk koduna göre rötuş boya kalemleri varmış sanırım ne kadar doğrudur?

Hiç gerek yok.  general_Shame_on_you
En yakın yetkili servise gidip bana aracımın renginde rötuş boyası gerekiyor dediğinizde, oje şişesi gibi bir şişenin içinde size temin edeceklerdir.
şişenin kapağında bulunan fırça ile de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.  greatt
Hemde çok gözü aç bir servis değilse ücretsiz bile verir.  :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun...

Mert'in dediği gibi servise de gidebilirsiniz ama ayrıca:

Rötuş boyasını sanayide de 2-3 TL gibi bir rakama alabilirsiniz. (Bazı yerlerde hazırı mevcut) Bulamazsanız 5 TL'ye kendiniz de yaptırabilirsiniz. 50 kuruşa da kırtasiyeden çok ince sulu boya fırçası alır ve uygularsınız.

Yalnız uygularken çok ama çok az boya sürmeye özen gösterin aksi halde sırıtır. Rötuş yaptıktan hemen sonra gazyağı damlatılmış, nemli bir bez ile o bölgeyi silerseniz, sırıtma minimuma inecektir. Bu işlemi sabırla birkaç kere yaptığınızda çizik yer boyayı emerken çevresindeki taşırdığınız boya silinir ve rutüş izi çok büyük oranda kaybolur.

Tekrar geçmiş olsun.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hemen hemen ayn yerde benim aracımdada sürtme var saolsun vatandaş parkdan çıkarkan sürtmüş madem sürtüyon bir özür dile kart bırakta anlıyalım sürttüğünü ama nerde sonradan baktım biraz pasta sürdük minimum düzeye indi yakın zamanda lokal boya yaptırıcam zaten tampon :)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun rutuş kalemleri işe yaramıyo sanayideki ustalarada güvenmeyin bence iyice berbat ediyolar başıma geldi tekrar outoking de yaptırmak zorunda kaldım en iyisi mini onarım iki hakla hallolur bence

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Hiç gerek yok.  general_Shame_on_you
En yakın yetkili servise gidip bana aracımın renginde rötuş boyası gerekiyor dediğinizde, oje şişesi gibi bir şişenin içinde size temin edeceklerdir.
şişenin kapağında bulunan fırça ile de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.  greatt
Hemde çok gözü aç bir servis değilse ücretsiz bile verir.  :)
Gecmis olsun sorun olacak bir durum yok ben odak Tarık Bey'den ücretsiz olarak temin etmiştim arabada duruyor Allah kullanmayı nasip etmesin

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle  geçmiş olsun. Serviste rötüş ile hallederler yada mini onarımımınız varsa onlada yaptırabilirsiniz. Rötüş kalemleri hiçbir işe yaramıyor boşuna almayın.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçın aynı boyasından yaptır birtane ince fırca al rutuş at sen yapamazsanda kaportacıya yaptır :) benım tamponda da var bunun daha azı öylece duruyor gerek yok kalsın :)

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun. Aynı olay benimde başıma geldi resmi görünce bir an benim araba zannettim.Benim araçta çamurlukla beraber depo kapağından başlayarak  farın bir bölümünede sürtmeye başarmıştı zatı muhterem. Sarı rengi görünce büyük ihtimal sizin araca sürten de ticari taksidir.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer bir durum nişanlımın siyah aracında da olmuştu. Sarı renkti (muhtemelen taksi) ancak boya kalkması yoktu sadece sarı renk bizim araca bulaşmıştı.

Pasta ile geçti en ufak iz kalmadı