Tavan Lambası İçin Yardım

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim vectrada başıma gelmişti. kontak termiği var direksiyonun altında birde ona bakın derim. termik takılı kalıyor olabilir.

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectrada başıma gelmişti. kontak termiği var direksiyonun altında birde ona bakın derim. termik takılı kalıyor olabilir.
Ethem bey kontak termiği ile tavan lambasının bir bağlantısı varmı? bilmediğim için soruyorum ayrıca şemalardada öyle bişey görmedim. aslında kontağı aç kapa yapınca bazen düzelmesinden şüphelenmedim değil ama şemalarda bir bağlantı göremeyince bakmadım. orayıda kontrol ederim.
kolay gelsin

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ethem bey kontak termiği ile tavan lambasının bir bağlantısı varmı? bilmediğim için soruyorum ayrıca şemalardada öyle bişey görmedim. aslında kontağı aç kapa yapınca bazen düzelmesinden şüphelenmedim değil ama şemalarda bir bağlantı göremeyince bakmadım. orayıda kontrol ederim.
kolay gelsin

Kontağı açınca iç ışığı kapatır, bağlantı orada, yoksa gecikmeli söner. İhtimal.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
emre vermiş cevabı. kontak termiğinden çeşitli yerlerin beslemesi gidiyor bence probleminiz termik.

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün tam 5 saat uğraştım her şeyi söktüm.Merkezi kilite kapı switchlerinden kablo gitmiyor orda hata yok. arka elciklerir lambasız ama tesisatı var üzerine sünger sarmışlar oralardada hata yok. geriye Ethem beyin dediği gibi kontak termiği kaldı. yarın bulabilirsem onu alıp değiştireceğim. İnşaallah ondandır ve olur değilse uğraş dur artık.
--Bu arada kontak termiğini Ankarada nerden bulabilirim.

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef kontak termiğide değişmesine rağmen sorunum devam ediyor.Sanırım bir yerden şase alıyor.oda şase ile tam kısa devre değil arasında 200 ohm gibi bir direnç var oksitelenme nedeniyle olabilir. geçici olarak multitimer 14. pini çıkartarak çözdüm. şu an sadece ön kapılardaki mavi kablo (far açık uyarı ucu) vasıtasıyla ön kapılar çalışıyor.arka kapılar açılınca tavan lambası yanmıyor.
cevap yazan herkese teşekkürler.

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MADBOYSX

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
konuyu yıllar sonra tekrar hortlatıyorum kusura bakmayın ama bende tavan lambasından muzdaribim.Enisokan kardeşimiz çok güzel anlatmış ama nerde bende onu anlayacak şemaları okuyacak kafa. elektrikçiye götürdüm tepe lamba tablası bozuk dedi.şase gelmediğini anlamadı. Dediğiniz gibi kapılar açılınca iç arka lambalar yanıyor ama tepe lambası yanmıyor. sadece kapılar kapalıyken yarım kontakta düğmesine basınca tepe lambasının 2 tanesi yanıyor. multitimer nedir? nasıl uğraşırım yardım lütfen

A

atalibahri

Bilgi Girilmemiş
Bende aracı (Opel combo 1.7tdı 2003 model)
yeni aldım ön kısım aydınlatma yanmıyordu söküp baktığımda fişinin çekili olduğunu gördüm fişi taktım lambalar yandı sonrasında ise kornaya basınca lamabarın yandığını gördüm sizce bunu neden yapar birde daha öncesinde kapıları kilitledikten sonra sönen lambu şimdi Sönmez oldu bende akü bitmesin diye mecbur tavan lambası fişini çektik bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende aracı (Opel combo 1.7tdı 2003 model)
yeni aldım ön kısım aydınlatma yanmıyordu söküp baktığımda fişinin çekili olduğunu gördüm fişi taktım lambalar yandı sonrasında ise kornaya basınca lamabarın yandığını gördüm sizce bunu neden yapar birde daha öncesinde kapıları kilitledikten sonra sönen lambu şimdi Sönmez oldu bende akü bitmesin diye mecbur tavan lambası fişini çektik bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim
Şase yapıyor bir yerde