Tampon Boyama !!

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Carrefour da satılan tampon boyalarından bir tane aldım.Arabanın tamponuna ve yan çıtalara uyguladım.Önce güzel göründü.Üç ay geçti fakat şimdi boya yavaş yavaş dökülüyor.Şu anda tamponlarım ve yan çıtalar çok çirkin bir vaziyette.Boyanın hepsini temizleyeyim dedim ama olmuyor.Baya sağlam bir boya.Nasıl böyle kısa zamanda döküldü anlamadım .Zımpara da sürmek istemiyorum,çünkü tampon ve çıtalar tırtıklı, düz değil.Tamponları ve çıtaları daha fazla bozmadan ne yapabilirim ?

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha fazla bozmak diye bişey kalmamış arkadaşım bu saatten sonra sana önerim güzelce zımparala en sona su zımparası yap bi kat astar boya at ardından da yeniden aynı rengine boya başka türlü kurtaramazsın benim tahminim... kolay gelsin...

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu söylediğin işlemleri yapmak için tamponları sökmek gerekir herhalde.Bu da benim yapacağım iş değil. Tekrar aynı boya ile boyasak nasıl olur acaba ?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide bi boyacıa git halletsin arkadaşım. vardır mutlak bi yöntemi...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
opak boya yaptır

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sökmek daha iyi olur ama sökmeden de boyanır; ben 2 tamponuda söküp kendim boyadım; ön tamponda ufak bi yırtık vardı ,orayı da macunladım; macunladığım yer çok dikkatli bakılırsa belli oluyor; tamponun pütürlü dokusu macunlanan yerde yok oluyor; ama çok sırıtmıyor; ben sprey boyayla boyadım ve 4 kutu boya yedi; sprey boya parlak olduğu için yıkanınca biraz sırıtıyor ama zamanla güneşte kala kala bu da ortadan kalkacaktır...

resim012hr8.jpg

resim027an1.jpg

üstteki boyanmadan önce ,alttaki boyandıktan sonraki hali..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence eğer mali olarak sıkışıksan bu aralar elindeki boya ile bir daha boya. iyi bir kaportacı senin sorununa çözüm bulur.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım eğer güzel kalıcı birşey olsun diyorsan kaborta boyacıya gidecen plastik çıtalara veya tampona suzımparasıyla zımparalayacak,plastik astarı üzerine normal astar ve enson iki kat boya ömürlük olsun,Benim ayna kapaklarım öyle yapıldı,yolda taşda yediği halde çıkmadı.Çıtalarıda boyatacamda fırsat bulamıyorum.Gövde rengi değilde siyaha boyatacaksan buaralar simli siyah mat boyalar moda çıtalarda güzel duruyor....

Son düzenleme:

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. Halilakel tamponu güzel boyamışsın. Tamponu sökmek kolay oldu mu ? Bu senin kullandığın sprey boyaların biraz daha mat olanı varmıdır acaba ?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. Halilakel tamponu güzel boyamışsın. Tamponu sökmek kolay oldu mu ? Bu senin kullandığın sprey boyaların biraz daha mat olanı varmıdır acaba ?

arka tamponu sökmek kolay ama ön biraz zor ; ön tamponu sökmek için davlumbazları da sökmek lazım; bide liftte ya da kanalda ön tamponu sökmek daha kolay,sprey boyanın biraz daha matı olsaydı zaten mükemmel olacaktı;ama ön tamponda ilk boyandığında aynı şekilde parlaktı; şu an hafif matlaştı,sürekli ileri gidildiği için oldu galiba; selülozik olan sprey boyalar var. belki onların mat olanları vardır; ben çok vaktim olmadığı için araştıramadım ama belki vardır...