Tahminen trigerden gelen ses.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba opel astra aracım 190 bine geldi trigeri v kayışı ve bilyasını değiştirdim. triger seti orjinaldi ama v kayış bilyasının orjinalini bulamadım neticede montajını yaptırdım bir kaç gün sonra triger tarafından tıkırtı gelmeye başladı ama bu ses devamlı gelmiyor zaman zaman geliyor sonra kendiliğinden kesiliyor bir ustaya götürdüm triger sesi normal dedi ama bana normal gelmiyor bu aracı 7 yıldır kullanıyorum böyle sesi daha önce hiç duymamıştım.
v kayış bilyasından olma ihtimali varmı? veya triger montajından kaynaklımı usta istersen söker yeniden takarım dedi
siz ne dersiniz?

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin bilyadan dır ilk kalkışlar da tıkır tıkır ses geliyor zor duyuyorsun ama duyuluyor sonra geçiyor ben değiştirdim yan sanayi bilya takıldı orjinalini bulamadım ses gitti 5 bin km yaptım şimdi yine gelmeye başladı yan sanayi işte

kado1111

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ses tır tır seklinde ise isininca kesiliyorsa triger sente ayarindandir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ses tır tır seklinde ise isininca kesiliyorsa triger sente ayarindandir

sente ayarı hatalı olsa,
Triger gene Ses yapmaz,
Çok yakar, titreri gitmez,
hatta çok kaçık ise, motor dağıtır.

ryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede astra g 2004 var onun triger setini değiştirdiğimde orjinal bilye takmamışlar aynı ses bendede geliyordu tıkır tıkır gıcık oldum orjinal bilye alıp değiştirince düzeldi ses

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses bisiklet sürerken zincirin muhafazaya sürterken çıkan sese benziyor ustanın birisi v kayış bilyasından dedi diğeri konik bilya gibi bişey dedi ayar tam yapılmamış dedi söküp yeniden takmak lazım fakat böyle kullansanda sorun olmaz dedi.
Trigeri değiştirdiğim usta ise sesi duymam lazım ama şanzımandanda yapabilir dedi. Daha önce böyle ses gelmiyordu trigeri v kayışı ve motor contasını değiştirmiştim bu bakımdan sonra oldu..
Bulunduğum yerde de fazla opelden anlayan yok ileride daha büyük problem açarmı?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:59 ----------

Conta değiştimi için motor kapağı açılmıştı içine birşey düşme ihtimali varmı?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger sente ayarı düzgün yapılmazsa tır tır ses yapar,bu durumu ustaya anlatabilmek için araç uzun süre kullanılmamalı yani soğuk olmalı örneğin sabahları sesi dinlemek gerek yoksa usta triger sesi normal der,ısındığı zaman ses düzeliyor çünkü,aynı zamanda sente hatalı olursa cekiş düşer araba bağırır fakat gitmez.Triger gergi ayarı hatalı olursa sürtme sesine benzer ses gelir,ritimli olarak.Tüm yazdıklarım başıma geldi ve tecrübe ile sabittir.Çözüm işi ustaya değil iyi bilen bir ustaya yada yetkili servise triger işini yaptırmak yada benim yaptığım gibi gerekli takımları ve triger setini temin edip işi kendi başına prosedüre uygun olarak dikkatlice yapmak bununla ilgili bir sürü mesaj ve video mevcut.

Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda bir tane usta bozuntusu buldum önce v kayışı rulmanından dedi değiştirdik ses kesilmedi ses trigerdan geliyor dedi gergi bilyası çok gevşek dedi neyse bir ayar yaptı opel ustası!! iş bitti çalıştırdım arabayı hır hır ses geliyor önceki sesi kaputu açınca zor duyuyordum şimdi bu hırlamayı kaput kapalı iken bile duyuyorum.
Usta Ayarı yeni yaptık biraz kullan alışır ses kesilir dedi ama bir hafta oldu kesilmedi tekrar gittim adam gergi de bişey yok ses devirdaimden geliyor o orjinal değil onu değiştireceğiz dedi (devirdaim graf)
sanki gergi ayarında bir problem var galiba devirdaimide boşu boşuna değiştirmek istemiyorum sorun ne olabilir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:56 ----------

gergi ayarı fazla yapılmışsa hırlamanın bundan kaynaklı olduğunu düşünürsek zarar verme veya kayış koparma riski varmı?

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger gergin olsa uğultu sesi çıkarır. Sİz sesi tam triger yerinden kayda alsanız bir foruma?

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ayni soruna benzer bir ses var bende. dediginiz gibi bisiklet zincir sürtermis gibi ses geliyor fakat benim aracimda araba isindiktan sonra gelmeye basliyor sogukken sorun yok. genelde arabada yük varken veya yokus cikarken daha belirgin oluyor. bende sorunu cozemedim daha.