99 ASTRA Garip Bir Ses

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Ustalar merhabalar; yaklaşık 1 yıldır arabada bir ses var. Normal yolda giderken farkedilir bir ses değil. Ortalık sessiz olduğunda rolantide çalışırken içeriye arada bir gırrr diye bir ses geliyo. İlk önceleri sesin triger setinden geldiğini sanmıştım. Tüm set değişti, bilyalar falan ses gitmedi. Arabayı ilk çalıştırdım bazen sesi algılayamıyorum hele sanayi gibi çok sesli bi yerdeysem belli olmuyor. Ne zaman geldim evin önüne rolantide stop edicem gır gırr gırr bi ses. Sonra şarj dinamosundan sandım ustada var ses dedi para alıcak ya oda değişti ses gitmedi hala. Geçenlerde son olarak triger setinin dışındaki kayışı falan çıkardık sesi dinledik hala var yani ses gergi bilyasından veya klima motorundan da değil. Nedendir bulamadık tecrübe edinen varsa lütfeb bi yazıversin.

Şimdiden teşşekür ederim...

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsoz vs. bi yerlerden kurtulmuş da titreşimle ses yapıyo olmasın?

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet benim başıma geldi Karter mahafazanı bi yere dokunduysan rölanti de Egsoz borusu titriyo ve muhafazaya çarpıyor. gaza basınca titreşim durduğu için ses kesiliyor. Ama bu alternatif bi olasıkık Sorun farklı da olabilir.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devirdaym değiştimi pekii.değişmediyse ondanda olabilir...direksiyon pompasından olabilir..hava filitresinin orda hortumlu bi parca var soketli..depo hava valfi..ondan gelebilir...bunlara bakınız

teo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Bende aynı araçtan kullanıyorum.Senin aracın problemi büyük ihtimal ile torpidonun arkasında fan motoru var.Bu fan motorunun iç ve dış havayı ayıran kapağı var.Bu kapağın tırnağı kırılıyor.Tırnak kırılınca devamlı acılıp kapanıyor ve ses yapıyor.Çözüm olarak kapağı ters cevirerek bir süre daha kullanabilirsin.

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima motoru

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sacma gelebilir ama klima havalandırmasının motoru nu kontrol ettir ben ole bir sorun yasamıstım arabanın içinde sessizlik olunca ses gelıyordu gıır motor zorlaması gibi
bir arkadasıma gosterdım Klima havalandırmasının fişini cıkardı iptal etti yenısı 110 ytl miş

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sacma gelebilir ama klima havalandırmasının motoru nu kontrol ettir ben ole bir sorun yasamıstım arabanın içinde sessizlik olunca ses gelıyordu gıır motor zorlaması gibi
bir arkadasıma gosterdım Klima havalandırmasının fişini cıkardı iptal etti yenısı 110 ytl miş

Peki klima havalandırması klima çalışırkenmi çalışırç Eğer öyleyse ben klimayı çalıştırmazkende aynı sesi alıyorum. Değilse bu klima havalandırmasını nerden nasıl iptal ederim. yani anlamak için.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farketmiyor klima kapalı olsada aynı sorun devam ediyor.
yaylı bir sistem motor tek yöne çalışıyor sen çek fişi bitir işi ....