Tabir edemedigim olaylar silsilesi. Birlikte cozumleyelim

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Son durum nedir arızalar giderildi mi acaba

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle gecmis olsun satıp arızalardan kurtulmanız belki gecici anlık bi kurtulus gbi gözükebilir ama hangi aracı alırsanız alın bu sorunsuz oluca anlamına gelmez bence tamirde uzman bi özel serwis usta bulup sorunları çözümleme yoluna gitmeniz daha mantıklı cünki günümüz araclarında elektronik sistemler mekanik sistemlerle bütünlesmis durumdadır hangi arabayı alırsanız alın sorunsuz araba yoktur ama daha az arıza cıkaran arabalar mewcuttur bu cogu zaman şanstır maddi durumunuzu bilmiyorum aracınızı satıp üzerine ekleyip daha temiz bi araçta alabilirsiniz asıl mesele hangi araca sahip olursanız olun cok iyibi tamirciniz yada serwisiniz yoksa sorunlardan kurtulmanızda bi o kadar zor olucaktır kazasız sürüsler diliyorum

Biraz duze cikabilirsek eger aracimi satip daha yeni ozellikle yeni sanzimana gecmis bir arac bakacagim. 2011'den sonrasi ve dizel mumkunse. Benzin bizi biraz yordu.
Araci alali daha 3 ay oldu. Ancak bir sikinti oldukca ozel servise gidiyorum. Cok sukur hallediyorlar ancak hopppp baska seyler cikiyor sonra. Hersey nasil kismet. Sansima.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son durum nedir arızalar giderildi mi acaba
Bir daha herhangi bir sorun cikmadi. Cok nadir marşi zor basmadindan gayri.
Henuz sanayiye gidemedim. Biraz elim bollansin gidecegim.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz duze cikabilirsek eger aracimi satip daha yeni ozellikle yeni sanzimana gecmis bir arac bakacagim. 2011'den sonrasi ve dizel mumkunse. Benzin bizi biraz yordu.
Araci alali daha 3 ay oldu. Ancak bir sikinti oldukca ozel servise gidiyorum. Cok sukur hallediyorlar ancak hopppp baska seyler cikiyor sonra. Hersey nasil kismet. Sansima.
Kul yapısı bu illaki bozulucak ara ara ki insanlar para kazansın insallah düze cıkar cıkmaz daha temiz bi arac alabilirsiniz

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
An itibariyle devir daim dagildi galiba. Ciyaklama sesi geliyor ve trigerin donmesini engelliyor. Cok cirkin bir koku geldi ve duman cikti. Yarin sabah bakmaya gelecek usta. Sirtimdan catlayacak gibi hissediyorum kendimi.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
su kacagi varmi devir dayimdan duman,gelmez,mekanik sistem ve suyla,butunlesik. duman elektiriksel parcalardan buyuk ihtimal sarj dinamosundan gelmistir. komurleri bitmis olabilir yada sarj dinamosunu yakmis olabilirsin. Senaryo su sekilde olmus olabilir genellikle sarj dinamonus devir daim pompasinin altinda olur. devir daim patlar ve su kacagi cok olursa saej dinamosunun uzerine su akmis olabilir buda dinamoyu yakmistir.kisa zamanda akun sarj olmaz biter aku lambasi yanar aracta

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yani devirdayimin gittigi icin sarj dinamon ariza yapmistir donmedigi icin dumanin nedeni odur. tabi sizin araciniz yeni astralarda oldugu gibi zincir sistemi olmadigi icin.(yeni araclarda v kayisi ve zincir ayri) kayisin hareket etmemesi araci hareket ettirmeniz,halinde subaplari bukebilir pistonlara zarar verebilir. oyuzden mars yapmayi denemeyin usta bakmadan. arac kontaga bastiginiz,anda normal calismak isteyecek buda sisteme daha,cok zarar verecektir.

Son düzenleme:

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su kacagi varmi devir dayimdan duman,gelmez,mekanik sistem ve suyla,butunlesik buyuk ihtimal sarj dinamosundan gelmistir duman. komurleri bitmis olabilir yada sarj dinamosunu yakmis olabilirsin. kisa zamanda akun sarj olmaz biter aku lambasi yanar aracta

Su kacagindan kastin depodan su azalmasi mi?
Marja basar bazmaz ciyaklama sesi geliyor. Ama arac calisiyor. Ama ben korkumdan hemen kontagi kapattim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Duzelttim yazdigimi tekrar.devir dayimin patladiysa sarj dinamosunjn uzerine su akmistir. sarj dinamosunu alan su yakmis olabilir duman hangi renkti siyahmi beyazmi. devir dayimin altina dogru bak bi su kacagi varmi depodan su birden bitmez yanlis bilmiyorsam 6 7 litre civari su var orda 200 ml mi bile dinamoya aksa yakar

Son düzenleme:

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani devirdayimin gittigi icin sarj dinamon ariza yapmistir donmedigi icin dumanin nedeni odur. tabi sizin araciniz yeni astralarda oldugu gibi zincir sistemi olmadigi icin.(yeni araclarda v kayisi ve zincir ayri) kayisin hareket etmemesi araci hareket ettirmeniz,halinde subaplari bukebilir pistonlara zarar verebilir. oyuzden mars yapmayi denemeyin usta bakmadan. arac kontaga bastiginiz,anda normal calismak isteyecek buda sisteme daha,cok zarar verecektir.

Zaten hic ilerleme yapmadik. Ben okuldan geldim. Araci park ettim. Aractan cikinca pis bir koku geldi. Hemen babami aradim. Ben kadin basimla hiiiiic anlamam bu islerden.
Hemen kaput actik. Bastim marsa bir ciyaklama ve koku cikti. Kapattim hemen kontagi. Ustayi aradik sabah gelip bakacak. ve ben 20 km yaptim ya yolda kalsaydim. Ne yapacaktim?
Simdi bu olaylar silsilesinde yazdiklarimi siz benim ilk sorunlarimi okudunuz mu? Yani bunlar hep bunun belirtisi miydi acaba?
Gecen gun de yine marsa bastim ariza lambasi yandi ve sesi bir tuhafti. Kapattim. Bekledim tekrar bastim.
Dakir dakir dakir diye bir ses geldi. Dedim birsey koptu carpiyor oraya buraya. A1'e aldim. Frende olmasina ragmen araba one one ziplama hareketi yapti. Ve az az ilerledi galiba. Emin degilim. Cunku cok panik oldum. Hemen N'ye aldim kapatacakken kontagi kendisi stop etti. Ama hic ariza kodu falan cikmadi ekranda.
Bu anlattigim suan yasadigim sorunun belirtisi miydi acaba?