Tabir edemedigim olaylar silsilesi. Birlikte cozumleyelim

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model 1.6 benzinli easytronic astram var.
Azicik egimli bir yolda frenle durdum. Ancak devir surekli 2'ye dogru inip inip cikti. Frende bekler konumda devir oynadigini ilk kez gordum. Hayirdir dedim icimden.

Akabinde hem yagmur hem trafik oldugundan 20 ile giderken kirmizi yandi ve frene basmamla abs devreye girdi takir tukur kaydim ve az kalsin kamyona arkadan carpacaktim.
Dibinde durdum. Korkudan öldüm.

Donuste de yine kirmizi isiklardan kalkarken bu sefer de devir 6'e geldi ama 1'den ikiye gecmedi.
Ki normal bir sekilde gaza basmistim. Oyle abanmadim. Bogmam da.
Gazdan cektim tekrar bastim. Guc bela 2'ye gecti ama bu sefer hizlansam da hem devir 1 ile 2 arasinda bir yerde hem de hiz 20 de sabit kaldi.
500 m kadar gidip tekrar kirmizi da durunca normale dondu.

Bu olaylar silsilesi arka arkaya yasandi. Ben neye nasil bir anlam yuklemeliyim?
2 hafta kadar once F arizasi ile komurler degismisti.
Alakali olabilir mi?

Bir de hep olmamakla birlikte ara ara mars zor basiyor. Bugun akuye baktim gizli menuden 14.1 ve 14.2 olarak gidip geliyordu.

Bana yine tamirhane yolu mu gozuktu dersiniz. Bir onerisi, tecrubesi olan var mi? Eve gelene kadar oyle tedirgin kullandim ki, sanki ilk kez trafige cikiyormus gibiydim. Tansiyonum firladi resmen. 😨

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim size tavsiyem satın kurtulun demektir. Ama şartlarınız buna elverişlimi bilemiyorum bunu siz daha iyi bilirsiniz. Gerçekten adınıza üzülüyorum uzun zamandır takip ediyorum sıkıntılarınızı. İnşallah atlatırsınız

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim size tavsiyem satın kurtulun demektir. Ama şartlarınız buna elverişlimi bilemiyorum bunu siz daha iyi bilirsiniz. Gerçekten adınıza üzülüyorum uzun zamandır takip ediyorum sıkıntılarınızı. İnşallah atlatırsınız

Gercekten aldigim gunden beri yuzum gulmedi. 31 Aralikta aldim ama o kisacik zamanda cok sikinti yasadim.
Dun gece arabasiz kalma pahasina satma karari aldim. Henuz esime soylemedim. Cunku fazlasiyla onu da ilgilendiriyor.
Hergun 40 km yol yapiyorum. Oglumu okula goturup getiriyorum.
Oyle moralim bozuk ki bagira bagira aglamak istiyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gercekten aldigim gunden beri yuzum gulmedi. 31 Aralikta aldim ama o kisacik zamanda cok sikinti yasadim.
Dun gece arabasiz kalma pahasina satma karari aldim. Henuz esime soylemedim. Cunku fazlasiyla onu da ilgilendiriyor.
Hergun 40 km yol yapiyorum. Oglumu okula goturup getiriyorum.
Oyle moralim bozuk ki bagira bagira aglamak istiyorum.
Malesef bazen böyle can sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliyoruz..Aracınızı servise bırakın ve yapılana kadar kalsın derdim ama her gün 40 km yol yapıyor ve oğlunuzu okula bırakıp alıyormuşsunuz...Buna bir çözüm bulabilirsinez,aracınızı yetkil bir opel servisine bırakın derim..Yapılana kadarda kalsın...Gerekli testler yapılsın...Şanzıman,beyine ve aktarım aksamlarına bakılsın...Eğer bir sonuç alamazsanız,bu problemlerden bahsederek aracınızı satın...Kendiniz üzmeyin..Herşeyde vardır bir hayır...

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef bazen böyle can sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliyoruz..Aracınızı servise bırakın ve yapılana kadar kalsın derdim ama her gün 40 km yol yapıyor ve oğlunuzu okula bırakıp alıyormuşsunuz...Buna bir çözüm bulabilirsinez,aracınızı yetkil bir opel servisine bırakın derim..Yapılana kadarda kalsın...Gerekli testler yapılsın...Şanzıman,beyine ve aktarım aksamlarına bakılsın...Eğer bir sonuç alamazsanız,bu problemlerden bahsederek aracınızı satın...Kendiniz üzmeyin..Herşeyde vardır bir hayır...

Yetkili servise biraksam kolumu da kaptiririm. Ki suan durumlar pek musait degil. Malum mali durumlar pek iyiye gitmiyor. 😥

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Özden hocam, satıp kurtulmak bence çözüm değil şu sıralar araba satmak ayrı dert almak ayrı bir dert, en azından aracınızda ne arıza olduğunu görmek-bilmek lazım. Bu aralar aracınız sizi çok üzüyor farkediyoruz. İnş. kısa sürede sorunlarınız çözülür :(

• Beğen
Tepkiler: ilkatör76

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özden hocam, satıp kurtulmak bence çözüm değil şu sıralar araba satmak ayrı dert almak ayrı bir dert, en azından aracınızda ne arıza olduğunu görmek-bilmek lazım. Bu aralar aracınız sizi çok üzüyor farkediyoruz. İnş. kısa sürede sorunlarınız çözülür :(

Hasip kardesim cok haklisin. Ama maddi yonden cok kotu bir zamandayiz. Cikabilecek fatura beni cok urkutuyor. Adamima daha anlatamadim bile. Var sen gerisini anla iste.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip kardesim cok haklisin. Ama maddi yonden cok kotu bir zamandayiz. Cikabilecek fatura beni cok urkutuyor. Adamima daha anlatamadim bile. Var sen gerisini anla iste.
Sanırım bir çıkmaza girdiniz o yüzdende baya bir daralmışsınız...Ben servis şu nedenle dedim..Bazı ustalar şundandır bundandır diye bir sürü gereksiz parça değiştirip masraf çıkarıyorlar..Buda size servisten daha fazla zaman ve para kaybettiriyor..En azından servisler bu araçları bildikleri için nokta atışı yapabilirler..En azından bir fiyat alın....Maddi durum tabiki çok önemli bu konularda..Belliki sizde baya bir sıkışıksınız...Eğerki böyle kullanabiliyorsanız bir süre daha böyle kullanın ama canınızı tehlikeye atıcak bir durum varsa ki,yazınızda kamyona arakadan çarpmaya baya yaklaştığınızı ve korktuğunuzu yazmıştınız, bencede en mantıklısı bu aracı satmak ve sattığınız paraya görede uygun bir araç almak...Tabi bu yazdığınız arızaların sebebi bulunursa ve uygun fiyata olursada çok iyi olur...

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bir çıkmaza girdiniz o yüzdende baya bir daralmışsınız...Ben servis şu nedenle dedim..Bazı ustalar şundandır bundandır diye bir sürü gereksiz parça değiştirip masraf çıkarıyorlar..Buda size servisten daha fazla zaman ve para kaybettiriyor..En azından servisler bu araçları bildikleri için nokta atışı yapabilirler..En azından bir fiyat alın....Maddi durum tabiki çok önemli bu konularda..Belliki sizde baya bir sıkışıksınız...Eğerki böyle kullanabiliyorsanız bir süre daha böyle kullanın ama canınızı tehlikeye atıcak bir durum varsa ki,yazınızda kamyona arakadan çarpmaya baya yaklaştığınızı ve korktuğunuzu yazmıştınız, bencede en mantıklısı bu aracı satmak ve sattığınız paraya görede uygun bir araç almak...Tabi bu yazdığınız arızaların sebebi bulunursa ve uygun fiyata olursada çok iyi olur...

Suan gittigimiz opel servisi, ki 18 senedir ayni servise gidiyoruz, babamin dostu oldu diyebilirim. Korna arizasi vardi cim arizasi mi ne deniyor. Tak diye vurdu direksiyon altindaki kutuya hadi bas git dedi simdi. Korna calisiyor. Yani boyle bir abi bizim icin.
O yuzden gonlumuz cok rahat.
F arizasi verdiginde ucarak geldi, cekici cagirmayalim diye bir yerleri durtukledi ve tamirhanesine kadar gittik. Yani gram zerre tereddutumuz yok.
Inanmazsiniz kendisi de cok uzuluyor surekli ariza cikardigi icin.

Biraz once esime telefonda anlattim. Aksama kadar sindirir de oyle gelir diye. Uzun sure bir sessizlik oldu. 1 gun once 5 saat o arabayi kullandim tik demedi ne yapiyorsun bu arabaya delirttin beni.
Bir daha ayni sikintilari yasarsan servise goturur, baktiririz dedi.

Frenler tas gibi bastim mi zink diye duruyor. Ama iste yasayacaklarin onune gecmek imkansiz.
Bir de benzinli zor satariz bu zamanda diyor.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model 1.6 benzinli easytronic astram var.
Azicik egimli bir yolda frenle durdum. Ancak devir surekli 2'ye dogru inip inip cikti. Frende bekler konumda devir oynadigini ilk kez gordum. Hayirdir dedim icimden.

Akabinde hem yagmur hem trafik oldugundan 20 ile giderken kirmizi yandi ve frene basmamla abs devreye girdi takir tukur kaydim ve az kalsin kamyona arkadan carpacaktim.
Dibinde durdum. Korkudan öldüm.

Donuste de yine kirmizi isiklardan kalkarken bu sefer de devir 6'e geldi ama 1'den ikiye gecmedi.
Ki normal bir sekilde gaza basmistim. Oyle abanmadim. Bogmam da.
Gazdan cektim tekrar bastim. Guc bela 2'ye gecti ama bu sefer hizlansam da hem devir 1 ile 2 arasinda bir yerde hem de hiz 20 de sabit kaldi.
500 m kadar gidip tekrar kirmizi da durunca normale dondu.

Bu olaylar silsilesi arka arkaya yasandi. Ben neye nasil bir anlam yuklemeliyim?
2 hafta kadar once F arizasi ile komurler degismisti.
Alakali olabilir mi?

Bir de hep olmamakla birlikte ara ara mars zor basiyor. Bugun akuye baktim gizli menuden 14.1 ve 14.2 olarak gidip geliyordu.

Bana yine tamirhane yolu mu gozuktu dersiniz. Bir onerisi, tecrubesi olan var mi? Eve gelene kadar oyle tedirgin kullandim ki, sanki ilk kez trafige cikiyormus gibiydim. Tansiyonum firladi resmen. 😨
Öncelikle gecmis olsun satıp arızalardan kurtulmanız belki gecici anlık bi kurtulus gbi gözükebilir ama hangi aracı alırsanız alın bu sorunsuz oluca anlamına gelmez bence tamirde uzman bi özel serwis usta bulup sorunları çözümleme yoluna gitmeniz daha mantıklı cünki günümüz araclarında elektronik sistemler mekanik sistemlerle bütünlesmis durumdadır hangi arabayı alırsanız alın sorunsuz araba yoktur ama daha az arıza cıkaran arabalar mewcuttur bu cogu zaman şanstır maddi durumunuzu bilmiyorum aracınızı satıp üzerine ekleyip daha temiz bi araçta alabilirsiniz asıl mesele hangi araca sahip olursanız olun cok iyibi tamirciniz yada serwisiniz yoksa sorunlardan kurtulmanızda bi o kadar zor olucaktır kazasız sürüsler diliyorum