Süspansiyon ?

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçenlerde aracımın 4 amortisörünü değiştirdim. Fakat mesela yolda bi bozukluk olduğunda hemen hissediyorum yani çok bişey değişmedi gibi.Ustaya sordum salıncakları değişirsen düzelir dedi. Siz ne diyorsunuz bilen arkadaşlar?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Amortisör takozlarını da değiştirdiniz mi?
Haala lıkırtı yapıyorsa bundandır.
31428879_tn9_0.jpg

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takozlar değişmedi. Ama sıkıntım aslında tam olarak ses değil. Arabada sallantı fazla. Salıncakları değiştirmem neyi etkiler mesela?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Salıncak, tekerlekleri şasiye bağlar ve öndedir. Ondan olsa ön sallanır diye düşünüyorum. Sallantının sadece salıncaktan kaynaklacağın sanmıyorum.

Sallanma konusunda yaylardan, lastik ve janttan şüphelenirim.
Yayların ömrü 100bin km civarında...
Lastiklerin balansına baktırın (yüksek hızda daha belli olur), jantlarınızda eğrilik olabilir ona baktırın (her zaman yapar), yaylara baktırın (her zaman yapar).

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salıncak, tekerlekleri şasiye bağlar ve öndedir. Ondan olsa ön sallanır diye düşünüyorum. Sallantının sadece salıncaktan kaynaklacağın sanmıyorum.

Sallanma konusunda yaylardan, lastik ve janttan şüphelenirim.
Yayların ömrü 100bin km civarında...
Lastiklerin balansına baktırın (yüksek hızda daha belli olur), jantlarınızda eğrilik olabilir ona baktırın (her zaman yapar), yaylara baktırın (her zaman yapar).

jantlardan olduğunu sanmıyorum. yazın 15'' kışın 13'' kullanıyorum. 15'' lik jantlarım daha yeni. Ama yaylar olabilir.
Ben yanlış anlatıyoda olabilirim. Bu sallanma öle sürekli zıplama gibi bişey değil. Mesela toyota corolla kullanıyorum onda bunun kadar anlamıyorum yoldaki bozuklukları. Ama benim araçta daha çok hissediyorum.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
G kasa ise o sallantıya ben bayılıyorum hepsinde var.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f kasa

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
eski amortisörleriniz yağ bırakmışmıydı?

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bakmadım aslında ama amortisörlerimin galiba hepsi patlaktı.. Baya bi süre o şekilde kullanmıştım