Sürekli patlayan amortisör!!!

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma 5cm coil-ex yay taktırmıştım. O gün bu gündür 2 defa sol ön amortisörüm patladı. Kime sorduysam kafam daha fazla karıştı. Ustam o yayları takarsan tabi patlar diyor. Arkadaşlarım yıllardır kullanıyor "ne alakası var" diyorlar. Yayları aldığım arkadaşım 2 yıl kullandım sorun olmadı dedi. Hatta yoldan geçen düşük araçları çevirip soruyorum( Hatta bu nedenle polis olduğumu sanıp "bi kusurumuz mu oldu abi? diyenler oluyor :) )

Dün bir araç sahibi 5cm yay taktırdım yüksek olunca daha da kestirdim dedi. Kafayı yemek üzereyim :mad: Düşük araç kullanıp sorun yaşayan bir ben miyim?

Bugün 3,5 yay ve koni amortisör aldım bekliyorum.Tek korkum onları da takınca sorun devam ederse son çare arabayı satıcam :)

Son olarak biraz absürt olacak ama yayların sağı solu veya tersi düzü var mı
? Ters takıldı da ondan mı acaba? Tabi bu durumda aklımda yine aynı soru: neden hep sol ön patlıyor???

NOT: Ne olur arabanın orjinalini bozarsan böyle olur,sen orjinale dön demeyin. Bu bir izzet-i nefis meselesi oldu :)

45ue445.jpg

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör markası ile alakalı olabilir mi ki? Belki iki amortisör de üretim hatalıdır ve size denk gelmiştir. :D

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör markası ile alakalı olabilir mi ki? Belki iki amortisör de üretim hatalıdır ve size denk gelmiştir. :D

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallahi olur mu olur :) Öncekini bilmiyorum (aracı aldığımda üzerindeki neyse o ) sonraki GM takıldı.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, iki seferde de hatalı amortisör olması zor da olsa bir ihtimal tabi ama bence sizin sorununuzun cevabı aslında en alta yazdığınız not kısmında :) ama ben orijinalini keşke bozmasaydınız demeyeceğim de sanki bana bu işlem yapılırken bir yerlerde bir hata yapılmış gibi geldi. Ama nerde bilmiyorum :) Sonuçta bu araç orijinal haliyle böyle ir sorun çıkartmıyordu di mi?
Bu işlerle ilgilenen tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal amortisörler stock yaylarla bile oldukça sertler, 5cmlik yaylarla iyice zorlandığı için patlamaları olasıdır, normal birşey yani. 3.5cm den yukarısı tavsiye edilmez stock amortisörler üzerinde. Koni pahalıdır ama ucuz bilstein böge gibi amortisörler işinizi görür, monroe deyince kaçın en sevmediğim marka.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 mm den daha fazla alçaltan yaylarda orjinal amortisör kullanılmaz

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bütün yük amortisöre biniyor patlaması normal