Subap Ayarı

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Subap ayarlarının LPG kullanınca belli bir süre sonunda bozulduğunu duydum. Bunu kontrol etmenin yolu nedir?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subap ayarı yapılmıyor bu araçlarda. o yüzden herhangibir kontrol veya ayar yaptırmana gerek yok.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lakin Honda'da bu durma şahit oldum. LPG ile kullanınca araç subapları sıkıyormuş.Bunun sonucunda da geç marş alma vs. oluyormuş.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hondalarda bildigim kadarıyla vtec lerde 40 binde 1 periyodik olarak bakımın yapıldıgını biliyorum.yanlısım varsa duzeltin

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subab ayarı olmuyormuş ewet, pul gibi bir parçası varmış onu değiştiriyormuşsun. Benim motordan da hafiften subab sesi geliyor, sanırım tek kafadan geliyor. Ustama sordum pulların biri 55tl dedi. Her silindirde 4 tane var, siz hesap edin offf diyorum offff... Ama ustanın mimiklerinde bir şaka gülümsemesi hissettim gibime geldi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subap pulu dediğiniz pul subap ayar pulu ise benim bildiğim tek pulda subapda odur tanesi 3-4 tl gibi bir şey subağğ iticisi olsa oda 4-5 tl gibi bir şey 55 tl hangi pulmuş anlayamadım ustanız belki komple set takım halinde söylemişdir.. pullar iticiler gaydlar falan..

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'li araç bir süre sonra (bende 50.000 kilometre sonra oldu) dizel gibi ses çıkarmaya başlarsa sesin kaynaği genellikle subaplar oluyor. Subap iticisi fincanı falan neyse artık oralara 300-400 TL birşeyler sıkışıyor. Ama o 300-400 TL'yi verince araç eski sessizliğine kavuşmuyor.

SELCUKTUMEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'li araç bir süre sonra (bende 50.000 kilometre sonra oldu) dizel gibi ses çıkarmaya başlarsa sesin kaynaği genellikle subaplar oluyor. Subap iticisi fincanı falan neyse artık oralara 300-400 TL birşeyler sıkışıyor. Ama o 300-400 TL'yi verince araç eski sessizliğine kavuşmuyor.

Bende de aynı sıkıntı var. subap iticileri değişmesi gerekiyor dediler. 80eur gibi bi masrafı varmış 16 lık setin. ama değiştirince dizel gibi ses çıkartmasını önlemiyor mu?