Aracın koruma moduna girmesi ve egzoz kokusu/çıkmış hortum

cagatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Geçen haftalarda 2008 model Opel Corsa 1.3 CTDI bir araç aldım. Biraz acemlik yaptık ve test sürüşü yapmadık.
Araç başlarda 90 km/h giderken motor ışığı yakıp koruma moduna giriyordu ve araç performası haliyle düşüyordu. Ek olarak araç içine egzoz kokusu da geliyor hafiften.
Sonra motor temizleyici katkı maddeleri koydum arabaya, 3. vites 3500 devir 20-25dk sürdüm. Ve bu sorun kesildi bir süre sonra ancak egzoz kokusu devam ediyordu.
2 gündür aynı şikayet başladı arada durduk yere 60km/h giderken 3. viteste yapmaya başladı bunu bu sefer. Normalde arabada bir ışık vs. yanmıyor ve sürüşte problem yok. Belli bir süre sürdükten sonra sorun ortaya çıkıyor.

Bugün de motoru incelerken arabanın sağ tarafında aşağıda çıkmış bir hortum gördüm. Ne hortumu bilgim yok belki bilen birileri vardır. Sağ tarafta kenarda aşağıya inen iki hortumdan bir tanesi bu.

IMG_90808fb2a1a21fa0b75b.jpeg
IMG_9082c5320b7ba04373e1.jpeg

Ayrıca sigaralığın yanında fotoğrafta gördüğünüz üzere bir açıklık var, yeni farkettim onu da. Burada normalde ne oluyor? Bir şey takılıyor gibi oraya.

IMG_90793fd6124c117e23d3.jpeg

Cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler.