Stajyer Ehliyeti

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kulağıma bir duyum geldi ehliyetten iki sene önce stajyer ehliyeti veriliyormuş yani benim bunun dışında pekbilgim yok bilgisi olan vasrsa yardımcı olabilrlermi acaba

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olmazz ooo o bi efsanedir ben ehliyeti alalı 5sene oldu ozamanda çıkacak diyolardıı:)))

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hani o göbek attığımız, hız sınırlarını değiştiren Yeni Trafik Yasası var ya.. İşte stajer ehliyet sistemi o yasanın içinde geliyor.

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sene kesin yürürlüğe giriyormuş. hatta bu aralıktaki sınav son.ocaktan itibaren girilen sınavlardan sonra 2 sene stajyer olunacak

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee şimdi bn 15 yaşındayım o zaman seneye araba kulancam hehe

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee şimdi bn 15 yaşındayım o zaman seneye araba kulancam hehe

melihcim yanılıyorsun 18 yaşını doldurduktan sonra ehliyet alıyorsun yine ama 2 sene boyunca stajer denılen soforden oluyorsun buna bende dahılım daha 10 ay var almama offf offff inşallah cıkmazda rahat rahat araba kullanırız

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melihcim yanılıyorsun 18 yaşını doldurduktan sonra ehliyet alıyorsun yine ama 2 sene boyunca stajer denılen soforden oluyorsun buna bende dahılım daha 10 ay var almama offf offff inşallah cıkmazda rahat rahat araba kullanırız

+1

ben şanslıyım cumartesi günü ahliyetimi aldımn ama üzülecek birşey yok hata yapmazsanız iki sene su gibi akıp geçer...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kardeşim 16 yaşına girdi.Şimdi Ocak'tan sonra sınava girse kazansa stajer ehliyetini alabilecekmi yani?

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla sürücü belgesi alma yaşında bir değişiklik yok, o hala 18 yaşını doldurmak olarak geçerli. Sadece sınavda başarılı olursanız (ki sınava girmek için kursa kayıtlı olmak/gitmek şartı kaldırılacak) 2 sene stajyer ehliyeti alacaksınız, 2 yıl hatasız geçtikten sonra asıl ehliyeti alacaksınız.

Yani ben böyle biliyorum bilmiyorum doğru mudur?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla sürücü belgesi alma yaşında bir değişiklik yok, o hala 18 yaşını doldurmak olarak geçerli. Sadece sınavda başarılı olursanız (ki sınava girmek için kursa kayıtlı olmak/gitmek şartı kaldırılacak) 2 sene stajyer ehliyeti alacaksınız, 2 yıl hatasız geçtikten sonra asıl ehliyeti alacaksınız.

Yani ben böyle biliyorum bilmiyorum doğru mudur?

evet ehliyet alma yaşı değişmedi ne yazıkkı :( yanı ılla 18 dolduracaksın ondan sonra alıcaksın 2 senede ehlıyetın yomus gıbı davranıcaksın