Sosyal sorumluluk projesi-Seninki kaç santim?

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denizlerimizdeki balıkların tükenmesine duyarlı olalım.Lütfen inceleyin ve sizde bir balık büyütün.tıklayın.
http://bit.ly/gzg9jP

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuna kadar katılıyorum.. Göz göre göre balıklar yok oluyor..

Ankara'da balıkçımız var 1984 senesinden beri.. Ben 25 yaşındayım, dükkana yaklaşık 15 yıldır giderim, son 10 senedir ise düzenli olarak haftada en az 4 gün dükkandayım..

Balıkların yok oluşunu her geçen sene üzülerek izliyorum... Ciddi anlamda hem boyut olarak, hemde denizden çıkan KG. bazında baya bir düşüş var..

Ancak şunuda belirteyim.. Müşteriler geliyor, vay sizde çinekop var ee çinekop yemeyin diyorlar ki büyüsün ve lüfer olsun, niye tutup satıyorsunuz diyorlar..

Ama yanlış şurada, illaki Türkiye'deki balıkçıların hatası var ancak dünya genelinde veya Karadeniz - Marmara - Ege genelinde bu yasağı uygulatmak.. Yani Türk balıkçılar yakalamasa, Yunan balıkçılar yakalıyor... Yunanlı yakalamasa, Ruslar yakalıyor..

Bu eylemi, bu desteği bütün ülkeler uygulamalı ki, denizlerimiz kurumasın...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Norveçten ithal etmeye başlayınca akıllanırlar ama iş işten geçmiş olur.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin bu işi kanunlar ile düzenlemesi şart...

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu isler Kanunla degil Egitimle biter beyler.

Adamlar denetlenecek bölge belirliyorlar, o bölge denetimi icin bina kurup ekip yapiyorlar.Sizlerde bu KDV neden yüksek, bu zamlar neden cok deyip durursunuz. Nedeni acik degilmi.

Bence tek sorun Cahillik.

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla karadeniz ülkelerinde yasaklar uygulanıor ama bizim türkler romanya rusya bulgaristana kadar gidip kaçak avlanıyor 1 yıl yasak uygulansa denizler balıktan geçilmez,bir de şu radarlar var balığın hiç kaçarı yok..1 km den balığı tespit edip avlıyorlar hiç adil bir avlanma değil bu düzen devletin katı kurallar koyup uygulaması şart.