sorunum benzin pompası mı acaba ?

• Konuyu başlatan hkndvc
  • Başlangıç tarihi
H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
şu son iki gündür aracım ilk seferde çalışmamaya başladı.:cry: ancak çalıştırdıktan sonra 3-5 saat içindeki diğer stop edip çalışmasında problem yok. ilk marşa basmamda o arka koltuğun altındaki benzin pompasının çalışma zırıltısı gelmiyor ve neticesinde de araç çalışmıyor. benzin pompasına pense ile birkaç kez hafif bir şekilde vurduktan sonraki denelerimde o zırıltı geliyor ve aracım çalışıyor. sorun benzin pompası olabilir ama bir başka yerden de yapabilirmi acaba.
şimdiden teşekkür ediyorum.kazasız,belasız vede cezasız günler.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depoda benzin azken de daha zor çalışıyorsa büyük ihtimalle pompadır.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben pompa diyorum.

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa ise büyük ihtimal valf'inde bir problem vardır. Eğer giderken de bazı deverilerde belli belirrsiz bir tekleme yapıyorsa eğer bir an önce yaptır ki komple pompa değiştirmek zorunda kalmayasın...

Son düzenleme:

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlattığın olay tamamen pompa arızasına yönelik.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baska fikri olan warmı Pompa konusunda iki defa değiştirdim bu pompayı yine arıza yaptı. Normal seyir halinde problem yok ilk çalışmada cok zorlanıyor.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Pompa ise büyük ihtimal valf'inde bir problem vardır. Eğer giderken de bazı deverilerde belli belirrsiz bir tekleme yapıyorsa eğer bir an önce yaptır ki komple pompa değiştirmek zorunda kalmayasın...

seyir halideyken herhangi teklemesi yok ve çekişide gayet normal. sadece 5-6 saatlik bir beklemeden sonra araç marş basıyor ama çalışmıyor taki benzin pompasını biraz tokatlayana dek :)