Soru easytronic vites

tunaturay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ben ilk kez easytronik bir araç kullanıyorum sizler bu konuda tecrübelisinizdir bir soruya cevap arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Aracım daha 1000 km de ancak 1. vitesten 2 ye bazende 2. vitesten 3 e gecerken çok sert geçiş yapıyor ve takırtı sesi geliyor. Yani vites geçişlerinde tak diye bir vuruntu oluyor. Sizce bu normalmi yoksa bir ayar falan yaptırmam gerekiyormu? Teşekkürler

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tak diye vuruntu olmaması gerekiyor, çok yumuşak geçiş olmasa bile, makul bir sarsıntıyla geçmesi lazım.

Çok agresif gaz basışlarımda bile, tak veya takırtı sesi duymadım.

Bence, yetkili bir servise gösterin.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuş aşağı mı yapıyor yoksa her zamanmı? hafif bi eğim olduğu zaman easytronic vites büyütmeyi pek sevmez, büyüteceği zamanda debriyaja sert basar o sırada bi vuruntu olur.. araç dizelmi benzinlimi bu arada, benzinli ise kalibrasyon yaptırıp deneyebilirsiniz, dizeller kendini kalibre ettiği için gerek olmuyor..

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuş aşağı kendi halinde hızlanırken 1 den 2 ye veya 2 den 3 e kendi rızasıyla vites artırmak isterse vuruntu yapabilir. Ama düz yolda senin gaza basmanla olan vites değişimlerinde hiç bir vuruntu olmaz olamaz olmamalı :)

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuş aşağı mı yapıyor yoksa her zamanmı? hafif bi eğim olduğu zaman easytronic vites büyütmeyi pek sevmez, büyüteceği zamanda debriyaja sert basar o sırada bi vuruntu olur.. araç dizelmi benzinlimi bu arada, benzinli ise kalibrasyon yaptırıp deneyebilirsiniz, dizeller kendini kalibre ettiği için gerek olmuyor..

Ben de kalibrasyonu tavisye ederim. Ben de aynı dertten müzdariptim. Zorbela (açtığım konulara bakabilirsin detay için) bir kalibrasyon yaptırdım. Şimdi canavar!..

Dizeller kendini kalibre ediyor da ne demek?

erol ckmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 5 aydır kullanıyorum, 1,4 benzinli.. vites geçişlerinde çok hafif hissediyorum ama rahatsız edecek boyutlarda değil.
araca alışınca vitesin geçeceği anda ayağınızı gazdan hafif çekerek, daha konforlu hale getirebilirsiniz.
(tabi araçta teknik bir problem yok ise)

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Aracı ilk aldığımda vites geçişlerinde altan tak tuk vuruntu geliyor du....
fakat bu tak ve de tuk sonradan zamanla geçti gitti.

2 ihtimal var,
1.si aracım bu arada 1 kez servise girdi ve serviste yazılımını güncellediler..
2.si ben aracın gazına vites geçişine alıştım ve tak tuka sebep olan gazı fazla veya eksik verme durumumu düzelttim.

hangisi bilmiyorum ama o ses yok oldu gitti. sesi biliyorum vites geçişinde tok bir ses geliyordu alttan.

tunaturay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım dizel. Ve düz yol yokuş yukarı ve ya aşağı fark etmiyor vuruntu yaparak 1-2 ve 3. vitese geçiyor çok ender olsada bazen 3-4 arsıda yapıyor. Anlayamadım valla sanırım bana daha 1000 km de servis yolu gözüktü :(