Sonradan deri döşeme uygulmasi

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kumaş gıbı derı kullanışlı degıll reno fabrıkasında calısıyorum ıade bır suru kılıf var garantıden degısen dıkışlerı patlama yapıyor zaten derı degıll panzot kılıfın yarısı malıyet dusermek ıcın neler var neler :(

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir piyasası için az bile :(.

abi benim arkadaşım bu işi yapıyor daha yeni kampanya yapdı 1700 tl ye orjinal birinci kalite deri.. bin tl ye de suni ama tam suni değil oda 1. kalite bu bmw lerdeki deriden bmw de artık tam deri kullanmıyor.. o deriden.. deriyle birebir aynı kalitede yanmıyor ateşde falan.. aynı kampanyayı 1500 tl ye orjinal deri 700-800 tl ye kadarda 1. kalite suni deri yapanlarda var ama o aradaki 200-300 tl tamamen işçilik kalite farkı.. bu tip şeylerde cimrilik olmaz yaptırdınmı çünük bir defa yaptırıyorsun ömürlük gidiyor senden sonraki aracın sahibide kullanıyor.. tabi cimrilik yapmıycaz derken 5 bin tl de istemek artık cimrilik değil artık cingözlük oluyor...

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hiç bir zaman kumaş koltuklarımı temizletmek için yıllık 300-500 TL verdiğimi hatırlamıyorum. Leke olduğunu, temizletmeye götürdüğümü ve hatta kendim uğraştığımıda hatırlamıyorum. Sadece dikkat etmek yeterli. 3,5 yaşında oğlum olduğu halde halen tertemiz ve leke yok...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumaş koltuklarımı 1 kere kosla ve halı yıkama makine ile yıkadım.
adana sıcak olduğu için hemen kurudu cillooop gibi oldu diyebilirim.
ardından memlekete gittik(samsun) hanım inadına yapmış gibi. oğlumun biberonu yan yatırdı. içindeki meyve suyu koltuğa dökülmüş öylesine sildim yapışkanı yok ama iz duruyor. yaza girerken tekrar yıkayayım istiyorum. hattaa koltukları komple söküp makinaya atmak istiyorum ama becerebileceğimi sanmıyorum. o nedenle yine sadece yüzeysel bi temizlik olur herhalde

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gerçek deri terletmez, maden gerçek deri terletiyor o zaman yazın deri ayakkabı giymeyecekmiyiz? Meclisdeki abilerin koltuklarının altında ısıtıcı/soğutucu mu var? Deri olayında bizim bilmediğimiz çok değişik ürünler ve cinlikler var. Piyasa deri diye satılan ama beş para etmeyen ne ürünlerle dolu. Bu işi yapan bir arkadaşım var, deride bizim sağlam dediğimiz yerleri o burası hatalı diye atıyor veyaonu başka işlerde kullanıyor. Bir usta vardır kılıf gibi deri döşeme yapar, bir başka usta vardır katalogtan orjinal modelin aynısını yapar, orjinal model çalışmak çok zor. Mesela Kia jeeplerin veya Volvo S serisinin döşeme işçiliği çok zor. Yani ucuza yapılanlar deri döşeme değil de daha ziyada döşemenin basitce adi derilerle veya deri görünümlü malzemelerle kaplanması şeklidir. Bu döşemeleri 1500-2000 TL civarında yapan varmıdır?

binary.asp

binary.asp

binary.asp

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.altinuc.com.tr/
http://www.artcar.com.tr/

bu ikisi çok iyi özellikle tüm otomobil forumlarında art carın bahsini ve methini duyarsınız deride malzeme kalitesi kadar hatta daha da fazla işçilik önemlidir benbce suni derilere ve o 1.sınıf alman malı dedikleri suni derilere yanaşmamak lazım yaptırmışken paraya kıyıp hakiki deri yaptırılmalı Savaş abinin de dediği gibi hakiki deri asla terletmez ama suni deri ,vinleks vs yazın sucuk gibi terletir,araçdan indiğinizde özellikle sırt ve baldır kısımlarınızdan resmen su gibi ter akar ben bu yaz hakiki deriyle zerre kadar terlemedim öncekiler vinleksmidir,meşinmidir adi döşemelerdi koltuklarla beraber attım kurtuldum ...

Opel Agila (2000-2007) Alman Suni Deri Döşeme 750 TL Opel Antara (2006- ) Alman Suni Deri Döşeme 800 TL Opel Astra F-G-H-J (1991-2010) Alman Suni Deri Döşeme 750 TL Opel Calibra (1990-1997) Alman Suni Deri Döşeme 800 TL Opel Combo (2001- ) Alman Suni Deri Döşeme 750 TL Opel Corsa A-B-C-D (1993- ) Alman Suni Deri Döşeme 750 TL Opel Frontera (1992-2003) Alman Suni Deri Döşeme 800 TL Opel Insignia (2008- ) Alman Suni Deri Döşeme 850 TL Opel Meriva (2003- ) Alman Suni Deri Döşeme 800 TL Opel Omega A-B (1987-2003) Alman Suni Deri Döşeme 950 TL Opel Signum (2003-2008) Alman Suni Deri Döşeme 950 TL Opel Tigra (1994-2009) Alman Suni Deri Döşeme (Bagaj Dahil) 850 TL Opel Vectra A-B (1988-2002) Alman Suni Deri Döşeme 800 TL Opel Vectra C (2002-2008) Alman Suni Deri Döşeme 850 TL Opel Zafira (1999- ) Alman Suni Deri Döşeme 5 Koltuk 800 TL Opel Zafira (1999- ) Alman Suni Deri Döşeme 7 Koltuk 1.050 TL

İTHAL HAKİKİ DERİ DÖŞEME FİYATLARI
Opel Agila (2000-2007) Hakiki Deri Döşeme 1.400 TL Opel Antara (2006- ) Hakiki Deri Döşeme 1.500 TL Opel Astra F-G-H-J (1991-2010) Hakiki Deri Döşeme 1.400 TL Opel Calibra (1990-1997) Hakiki Deri Döşeme 1.500 TL Opel Combo (2001- ) Hakiki Deri Döşeme 1.400 TL Opel Corsa A-B-C-D (1993- ) Hakiki Deri Döşeme 1.400 TL Opel Frontera (1992-2003) Hakiki Deri Döşeme 1.500 TL Opel Insignia (2008- ) Hakiki Deri Döşeme 1.575 TL Opel Meriva (2003- ) Hakiki Deri Döşeme 1.500 TL Opel Omega A-B (1987-2003) Hakiki Deri Döşeme 1.700 TL Opel Signum (2003-2008) Hakiki Deri Döşeme 1.700 TL Opel Tigra (1994-2009) Hakiki Deri Döşeme (Bagaj Dahil) 1.575 TL Opel Vectra A-B (1988-2002) Hakiki Deri Döşeme 1.500 TL Opel Vectra C (2002-2008) Hakiki Deri Döşeme 1.575 TL Opel Zafira (1999- ) Hakiki Deri Döşeme 5 Koltuk 1.500 TL Opel Zafira (1999- ) Hakiki Deri Döşeme 7 Koltuk 1.850 TL
DİĞER İŞ ve AKSESUAR FİYATLARI
Opel Direksiyon Deri Kaplama (Hakiki Deri ile)
125 TL
Nakış ile Logo İşleme (2 Koltuk için)
100 TL
Opel Vites Körüğü Yenileme (Alman Suni Deri ile)
30 TL
Opel Vites Körüğü Yenileme (Hakiki Deri ile)

40 TL
Opel El Fren Körüğü Yenileme (Alman Suni Deri ile)

30 TL
Opel El Fren Körüğü Yenileme (Hakiki Deri ile)

40 TL
Waeco Koltuk Isıtma Sistemi (İki Koltuk Set)
500 TL
Opel Tavan Kumaş Yenileme (Sunroofsuz)
200 TL
Opel Tavan Kumaş Yenileme (Sunrooflu)

300 TL

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım deri yaptırmayı düşünyorum sizce hangi renk yakışır 111.yıl araç rengi siyah sizce hangi deri rengi iyi olur?:confused:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hakiki deri terletmezde bu konuya nerden geldik onu anlamadım terletir diyen olmadıki zaten sonradan deri döşme yapmak iyimidir kötümüdür değilmi konu..

ben şunu diyorum deri döşeme benim için iyi mümkünse tabiki hakiki deri olmalı bende suniye karşıyım asla yaptırmam ama yapanada niye yapdın demem..
derinin benim için avantajı temizlik sorunun yok görüntüsü güzel ben arabamda sigara içtirmiyorum kendimde kullanmıyorum zaten ama kullanan insanlar içinde güzel bir şey sigaranın ateşi yani koru düşse hiç bir şey olmaz koltuklarınıza..

geçmiş tecrübelerimden şunu biliyorumki kumaş koltuklar kirleniyor pisleniyor heleki koltuklar krem renk falansa eski araçlarımdan biri ikisi öyleydi nerden geldiğini anlamadığınız lekeler koltuklarda oluşur.. kosla falanda hak getire benim gibide titiz biriyseniz öyle riske giremessiniz gidersiniz kuaföre kuaförde en az sonax yada dirty carı olsun 200-300 tl nizi alır komple detaylı iç temizliğe..

önceki aldığım bir aracımın arka koltuğunun tam ortasında kocaman bir leke vardı aldığım kişinin minik bir kızı vardı oraya çocuk bir şey dökmüş adam dediki mühim bir şey değil kuaförde çıkar diye bende o kadar önemsemedim ilk kendi yıkamacım uğraşdı abi işlemiş bu leke dedi sonra 2-3 kuaför gezdim en son sonaxa bırakdım orda bile tam silemediler lekeyi gene ufak bir şey kaldı..

geçmişden tecrübelerime ben dayanarak benim için kendim için deri döşemeyi faydalı görüyorum o açıdan.. yazın yakar yakmaz gibi bir polemikde saçma tabiki yakar yazın dışarısı 20-30 derece olsa arabanın için 50-60 derece oluyor pişiyor yani kumaşı derisi süeti nubuğu varmı o sıcaklıkda ne koysan yanar ısınır pişirir bunu sıkıntı yapıpda deri yaptırmıycağıma basit iki çözümle bu olayı çözerim biri mümkünse gölgeye çekerim gölge yoksa benzinliklerde bile bedavaya dağıtılan ön cama güneşlik alır takarım inmeden önce olur biter..