son zamanlarda kombi arastiranlar?

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya aslında tam olarak petek boyu tek ölcü değil, maximum yoğuşma 50-60 derece sıcaklıkta peteğe su yollandığında gerçekleşiyor, eğer petek boyunuz az ise evi ısıtmak için 50-60 derece petek içi su sıcaklığı yeterli olmayacaktır, bu yüzden yoğuşmalı kombi kullanacaksanız camlarınız boydan boya olacak şekilde geniş petekler kullanılmalıdır ki 50-60 derece su ile bile evin içi ısınabilsin.

ayrıca yoğuşmalı kombiler ile normal kombilerin gaz tüketimleri arasında fark yaklaşık %5 civarındadır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben şimdiye kadar hep Vaillant kombi kullandım "0" sorun yaşadım diyebilirim. Şu an Ankara'da baba ocağındayım. Dün akşam geldim ve ev boş olduğu için bu kış ilk defa çalıştırdım. Şu an ılık ayarda yanıyor (dün su sıcaklığını 45, bu sabah ta 40 dereceya ayarladım) evin içi 21 derece oldu, üstelik bu kombi ülkemize gelen ilk Vaillant modelinden. Aynı kombiye evvelki sene sattığım kendi evimde de kullanmıştım. Şu an İzmir deki evimizde kullandığım Vaillant'ı da 3 sene evvel taktırmıştım. Son derece memnunun, LPG li arabalar gibi emsallerinden daha az yakıyor, fiyatı emsallerinden çok az pahalı ama aradaki farkı bir sezonda çıkarır, ben memnunum, tavsiye ederim. Vaillant pahalı dersen Demirdöküm'ü (Demirdöküm'le Vaillant birleşti) tavsiye ederim. Abimin evine bağlattık şimdilik memnunlar. Bu tür malzemelerde "iyi mal iyi para" kuralı herzaman öne çıkar.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence kesinlikle vaiillant

demirdökümü hiç tavsiye etmiyorum babam kafasanıa göre aldığı için biz bin pismanız çok sesli çalısıyor

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir'deki evimiz için kombi bakıyoruz, o nedenle takipçisiyim bu konunun. Like'layayım mı :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen kombi ikinci plan kalıyor...tesisat da çok önemli...bizim 2. demirdöküm 10 küsür seneden sonra..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence kesinlikle vaiillant

demirdökümü hiç tavsiye etmiyorum babam kafasanıa göre aldığı için biz bin pismanız çok sesli çalısıyor
İzmir'de kombiler balkonda oluyor, iyi tarafı ses ve zehirlenme durumu yok, kötü tarafı duştayken arızaya geçerse (evde de kimse yoksa) durum tam bir komedi oluyor :).

Abimin kiracısına komdinin ses durumunu bir sorayım (kiralık daireye geçen sene demirdöküm taktırmıştık)

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu 2 bucuk sene önce ben açmışım, arkadasta hortlatmis sagolsun:)

Mobilden gönderildi.