Soğutma Suyu kontrol Hatası

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2011 1.6 otomatik aracın ekranında soğutma seviye hatası veriyor. Servisleri aradığımda bana "bidon , kapak( yalama olmuş) ve sensör değişmesi gerektiğini söylediler.

1-Su seviyesi azalmıyor ancak bu uyarıyı ara ara (haftada 1-2 ) gösteriyor.
2-Kapağı kontrol ettiğimde yalama olmuş. bir noktaya kadar sıkıyor sonra tak diye boşa atıyor.

Sadece kapağı değiştirsem yeterli olmaz mı?
Eğer bu 3 parça değişecekse,
Yetkili servisler 450 tl gibi bir maliyet çıkardı. Özel servisler ise 300 tl ve orijinal kullanacaklarını belirtti. maliyeti daha uygun olan özel serviste yaptırmamın bir sakıncası olur mu? Yada uygun/kaliteli bir özel servis tavsiyeniz var mı?

Sağlıcakla kalın :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aşama aşama gitmekte fayda var. Önce kapak, sorun devam ederse depo ve sensör değiştirilebilir. Özel serviste işlem yaptırabilirsiniz. Bu sizin bütçenize bağlı bir durum.

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aşama aşama gitmekte fayda var. Önce kapak, sorun devam ederse depo ve sensör değiştirilebilir. Özel serviste işlem yaptırabilirsiniz. Bu sizin bütçenize bağlı bir durum.

Sanırım burada da şöyle bir sorun çıkabilir,
1 Kapak değişti
2 bidon değişti işçilik ücreti
3 sensör değişti işçilik ücreti
böyle olabilme ihtimali var sanırım ? kısaca astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde yazınca pahalıya gelebilir ancak Depo ve sensör genelde birlikte satılıyor diye biliyorum. Tek işçilikle kurtarabilirsiniz durumu.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U. ve b.arat

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece depo ya da sensörlü depo seçenekleri var. Arada fiyat farki var tabi. Umarım kapak degisimiyle çözülür. Gecmis olsun

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde yazınca pahalıya gelebilir ancak Depo ve sensör genelde birlikte satılıyor diye biliyorum. Tek işçilikle kurtarabilirsiniz durumu.
ilk aradığım servis dediğiniz gibi söyledi. Sonraki aradığım servisler şase numarası istedi ve baktı " bunlarda sensör ve depo ayrı" şeklinde cevap verdi.

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece depo ya da sensörlü depo seçenekleri var. Arada fiyat farki var tabi. Umarım kapak degisimiyle çözülür. Gecmis olsun

Aradığım servisler sensör ve depo şeklinde ayrı ayrı belirttiler. Sanırım sensör sorunu, dün yaklaşık 50 km yaptım ve hiç hata vermedi. Teşekkür ederim.

67heryerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradığım servisler sensör ve depo şeklinde ayrı ayrı belirttiler. Sanırım sensör sorunu, dün yaklaşık 50 km yaptım ve hiç hata vermedi. Teşekkür ederim.
kardesim bende aracı aldıgımda oyle bir hata verdi bana da aynı sekilde solediler. sonra arac bakım zamanında ustaya antifirizi komple bosaltıp yenisini koydurdum o gunden beri o hatayı bi kere bile vermedi. ilk bunu dene olmazsa depo ile sensor birlikte satılıyor kapak ayrı nette bi parca sitesi var ben ordan alıyorum parcaları ozelden yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Kosaradam ve Cemil

nuwanda324

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponun dibini ve sensörü temizleyin. Benimkini temizledim düzeldi sorun.

• Beğen
Tepkiler: Kosaradam

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kendiniz sokebilirsiniz ustaya gitmenize gerek yok. bidon sensorlu j lerde 130 tl h lardada asagi yukari ayni fiyattir. antifiriniz alirsiniz kirmizi bosalan,suyu tamamladinmi tamamdir