Soğutma haznesinin sökülüp temizlenmesi hakkında

lsengul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genleşme soğutma suyu haznesini fotoğraflardaki işaretli yerleden sökerek çıkarabilirmiyim? temizlemek için çıkarmak istiyorum

Bir de bu şekilde çıkarırsam soğutma sistemi hava yaparmi? Teşekkürler IMG_20200707_001617.jpgIMG_20200707_001736.jpgIMG_20200707_001710.jpg

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
içi boş bir hazne temizleyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. soğutma genleşme hazneleri içi labirent gibi. ben sanayide bir sefer temizlendiğine şahit oldum. çakıl taşı doldurup bir kaç sefer çalkalamak suretiyle biraz temizlendi. ayrıca hava yapma konusuna gelince sistem hava tahliye yerinden kendi havasını boşaltıyor diye biliyorum.

temizledikten sonra aynı olmasa da aynısına yakın bir görüntü oluşabilir. bunu engellemek için antifriz komple değişmesi gerek. soğutma sisteminde eski antifriz kalmamalı.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim yedek su depomun içi de çok temiz sayılmaz. Daha önceki yağ soğutucu patlaması hadisesinden miras kaldı.. Şu halde tankı temizlettirmeyelim mi diyorsunuz? Etkili olmayacaksa tankı değiştirmek mi gerekiyor?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sökme işlemi işaretlediğiniz yerlerden gerçekleşiyor..Bence içine pas veya kir sökücü maddeler(Detarjan ürünleri olabilir) konulup çalkalanmalı...Ama tüm delikleri iyicene kapadıktan sonra yapılmalı..Hava konusuna gelince,hazneye su koyduktan sonra kapağı kapatın...10-15 dakika araç çaılıştıktan sonra kapağı yavaşca açın..Kısa bir müddet böyle çalışssın sonra kapağı kapatın..10-15 dakika sonra tekrar kontrollü bir şekilde hafifça kapağı aralayın pısss sesini duyunca kapatın(ses yapmayabilirde :) )...Bu şekilde hava yapacağını sanmıyorum...

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bulaşık makinasına atarak tertemiz yapabilirsin.
hava yapmaz zaten kapak açık olarak calıştırın 10 dakika yeterli olur

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Havasını biraz sen alman gerekli bak onuda işaretlediğim küçük boru varya antifiriz komple boşalt yenile içerisine bir de motul mocool sonra işaretlediğim boruyu çek çıkar ve içerisine yavaş yavaş antifiriz doldur max çizginin biraz üzerinde koy marşa baş kapakta açık kalsın o çıkardığın borunun altına şişe koy borudaki su içine aksın 3 4 defa bu işlemi yap şişe doldukça tekrar depoya boşalt 3 4 defa yap biraz havası çıkmış olur bu arada yaparken kaloriferi sıcağa al ve fanı en sonda çalıştır sonra boruyu tak arac cok ısınmadan 3 4 dakika bekle kapak açık şekilde sonra kapağı kapat 20 30 km aracı sıkıştırmadan gez bu arada yedek depoyu takip et eğer azalma olursa max çizgiye kadar ekle 1 2 defa azalma yapabilir