Opel Astra J 1.4 T Soğutma Suyu Hakkında

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, başka bir başlık altında yazmıştım fakat tekrar edeyim. Bu sene başı aracımda antifrizli soğutma suyu kullanmama rağmen kalorifer peteği delindiği için BCM modülünü yakmıştım. Hepsini GM marka ile değişmiştim. Sonrasında soğutma suyu azaldı uyarısı alarak yağ soğutucu hortumunun patladığını farkettim, hortumu ve aklımda kalmasın diye soğutma suyu kutusunu da değiştim. Diğer hortumlara da baktık ama gözle bir şey görmediğimiz için devam ettik, ayrıca basınç testi de yaptık herhangi bir kaçırma vs olmadı. 2 ay önce 100 bin km bakımını yaptım, eksilme olmamasına rağmen suyu da antifrizli olarak yeniledim derken bir problem kalmadı temiz temiz binerim dedim. Sonrasında dün soğutucu az uyarısı aldım ve kaputu açtığımda yine bir kaçak olduğunu gördüm. Birazdan yetkili servise götüreceğim ama bu iş artık çok canımı sıktı, aracı 4-5 ay sonra satacağım fakat hem bu süreçte binerken hem de satarken gönül rahatlığıyla tertemiz satayım istiyorum. Başına böyle bir sorun gelen biri oldu mu? Olduysa nasıl bir çözüm üretildi merak ediyorum.

Şimdiden herkese iyi yıllar, kazasız sürüşler diliyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Buğra bey, kalorifer kullanımı arttığı için malesef bu tarz arızalar çoğalıyor, muhtemelen T şeklindeki borunun oringlerinden kaçak yapıyordur, onu değiştirdikten sonra sorun olmayacağını düşünüyorum.

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Buğra bey, kalorifer kullanımı arttığı için malesef bu tarz arızalar çoğalıyor, muhtemelen T şeklindeki borunun oringlerinden kaçak yapıyordur, onu değiştirdikten sonra sorun olmayacağını düşünüyorum.
Hasip bey selamlar, şimdi gördüm yazdığınızı evet oringde kaçak olduğu için ufak ufak eksiltme yapmış. Neyseki ufak bir işlemle sorunu çözdük. Nokta atışı tespit için teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Hasip