Sizce LPG taktırmalımıyım?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
en son 204 km yaptığımda tekrar fullediğimde (hep aynı benzinciden alırım benzini) 96 TL lik benzin aldı aracım buda demekki 47 krş.

clio 1.5 dizel i var arkadaşımın şehir içi 30 krş dan aşşa düşemiyorum diyo .

diğer bi arkadaşımda 3,20 d şehir içi 10 litrenin altına düşmüyo.

tamam diyelim ki uzun yol hiç mi yokuş çıkmıyosunuz yada hiç mi sollama yapmıyosunuz yada kimsenin mi gazına gelip şöle bi gaza basmıyosunuz

gözümle görmeden inanmam abicim ben bu değerlere. varın siz doğruyu söylüyo olun...

tamam siz hepiniz çok ekonomik şöförsünüz ben bilmiyorum kullanmasını.

Al mesela , ciddi bir sürüş sonrası 120 -130 bandında geldim , ara ara gazlamalı 160-170 hatta 200 km civarına çıktım . 100 km saat ortalama demek 120-130 civarı sürüş demek zaten ...

Ayrıca bu yolculuğumda LPG yi 1.85 ile 1.95 aralığında almıştım ve km de 16-17 kuruş yakmıştı .

Aracımın yol bilgisayar çarpanı 1.2 benim .

Eğer İstanbul daysan gel beraber turlayalım :)

6a9b8d55ffcacb6cda0501f43fcaf811.jpg

0c0462aa3335b7ec2dc3fbc1e8448557.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba beşiktaşta kim ne zaman istiyosa buyursunu deneyelim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün yaptığım yol icin gecerli tüketimim.
Aşırı sakin geldim hatta kardeşim abi arabami bozuldu dedi yol İstanbul Bandırma arasi. 24 lt lpg alindi 305 km yaptim ortalama 7 lt tüketimim var. Yakitimi arttıran en büyük unsur karacebeyden sonra gazladım uykum gelmişti. Ve gemlik rampaları. + olarak gaz ayarini ben yaptım cok sağlıklı degil yani. Saglam bir ayarla daha az bile yakabilirdi.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg 2.20 TLden aliniyo desek ×7 = 15.4 TL ÷ 100 = 15 kurus yapar km de ;) super bir rakam, nazar deymesin masallah ;)

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma 3 yıl önce 25 binde iken lpg taktırdım. Şuan 65 binde ve Allah'a şükürler olsun tek bir sorun ile karşılaşmadım.
Ne yaktığıma gelince aracı agresif kullanırım. %80 şehir içi olmak üzere son 13 bin km de ortalama 100 km de 9,1 L yakmışım. Kaba bir hesapla lpg de 100 km de 10 L yaktısam ve bunu lpg de geçen 40 bin km ye uyarlarsam 8800 TL artı 1600 TL sistem artı ilk çalıştırmada yaktığı benzin için 600 TL yazalım toplam 11000 TL
eğer yalnızca benzin olsaydı 40 bin km için 17500 TL harcardım.
Yani 3 yılın sonunda lpg kendini amorti ettikten sonra 6500 TL kardayız

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Bende arabamı aldığımdan beri fabrika verilerine yaklaşamadım bile 2012 corsa 1.2 şehir içi 11-12 litrelerdeyiz öyle agrasif kullanan biriside değilim araba 3000 devrin üzerine çıksın çok nadirdir kasa ağırmış valla kayınço sıfır toyoto corolla aldı 1330 motor mu ne onun kasada ağır 42 litre benzinle şehir içi 670-700 km arası yol gidiyor görmesem inanmayacam.Benim arabada sıkıntı var diyecem uzun yolda 146 km de 35 lira yaktı.
açıkçası bende lpg taktırmayı düşünüyorum.
Birde aklıma takılan bir konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Arabayı servise götürüp yazılımını güncelletsek arabaya artı-eksi bir etkisi varmıdır.
cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende arabamı aldığımdan beri fabrika verilerine yaklaşamadım bile 2012 corsa 1.2 şehir içi 11-12 litrelerdeyiz öyle agrasif kullanan biriside değilim araba 3000 devrin üzerine çıksın çok nadirdir kasa ağırmış valla kayınço sıfır toyoto corolla aldı 1330 motor mu ne onun kasada ağır 42 litre benzinle şehir içi 670-700 km arası yol gidiyor görmesem inanmayacam.Benim arabada sıkıntı var diyecem uzun yolda 146 km de 35 lira yaktı.
açıkçası bende lpg taktırmayı düşünüyorum.
Birde aklıma takılan bir konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Arabayı servise götürüp yazılımını güncelletsek arabaya artı-eksi bir etkisi varmıdır.
cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

Emrullah bu konu hakkında çok yazdık çok çizdik silindir hacmi küçük araç az yakar diye bir şey asla ama asla söz konusu değil. Küçük silindirli araç her zaman yakıt düşmanıdır. Misal hundai i10 bir bakın derim. Nerede ise jeep kadar yakıyor. Çünkü küçük silindirli araç demek gaz pedalına büyük abanmak demek... abanmak demek fazla yakmak demek.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Emrullah bu konu hakkında çok yazdık çok çizdik silindir hacmi küçük araç az yakar diye bir şey asla ama asla söz konusu değil. Küçük silindirli araç her zaman yakıt düşmanıdır. Misal hundai i10 bir bakın derim. Nerede ise jeep kadar yakıyor. Çünkü küçük silindirli araç demek gaz pedalına büyük abanmak demek... abanmak demek fazla yakmak demek.

Açıkçası size katılıyorum motor küçük silindir hacmi küçük ama bazen denk geliyor X bir kişi yazmış ben fabrika verilerini yakalıyorum yav bizim kaçırdığımız şey ne o zaman forumda illaki bu konular işlenmiştir forumu çok fazla inceleme şansım olmadı ama benim yaşadığım il çok büyük bir yer değil öyle aman aman rampasıda bayırıda yok abanmak derseniz diğer arabam 1998 corsaydı arıza ışığının yanmamasını 2000-2500 devir arasında yakalamıştım alışmısım bu arabamıda aynı şekilde kullanıyorum yani ortada zorlanan tek şey bizim cüzdan :))))​

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Açıkçası size katılıyorum motor küçük silindir hacmi küçük ama bazen denk geliyor X bir kişi yazmış ben fabrika verilerini yakalıyorum yav bizim kaçırdığımız şey ne o zaman forumda illaki bu konular işlenmiştir forumu çok fazla inceleme şansım olmadı ama benim yaşadığım il çok büyük bir yer değil öyle aman aman rampasıda bayırıda yok abanmak derseniz diğer arabam 1998 corsaydı arıza ışığının yanmamasını 2000-2500 devir arasında yakalamıştım alışmısım bu arabamıda aynı şekilde kullanıyorum yani ortada zorlanan tek şey bizim cüzdan :))))​

Üstadım Opel aracın varsa yakıyor hemde su gibi az yaksın der aracı devirsiz kullanır isen bu kezde kurum bağlıyor anlayacağın aşağı bakıyorsun sakal yukarı bakıyorsun bıyık gel işin içinden çık az yama konusunda bana göze iki firma var bunlardan biri mitsubishi diğeri mazda bu iki firma yakıt konusunda iyiler. Diğerleri hikaye.