Sizce LPG taktırmalımıyım?

uykucu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D 1.4 aracıma yaklaşık 5 ay önce atiker marka tüp takdırdım 1100tl fiyata ayrıca işletme masrafları muayene, ruhsat yaprağı değişimi vb. yanlış hatırlamıyorsam 300tl civarında masrafı oldu. Aylık 1500-2000km arası yaptığım için tüpü düşünmeden taktırmıştım ki memnun kaldım ve taktırdığım bu 5 ayda 1000tl gibi bi yakıt tasarrufu oldu. Lpgde şuan yakıt tüketimim km başı 18-20kr aralığında normal üstü kullanımda.

Bence lpg uygulaması aylık 500km civarı yapıyorsanız gereksiz ancak 1000kmden fazla yapıyor iseniz kesinlikle düşünülmeli.

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg li aldım aracı, 100.000 km de araca motor yaptırmak zorunda kaldım. benzinle çalışan araca lpg taktırınca illa ki bir sorun gelecekte ortaya çıkıyor. sonuçta kuru yakıt.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg li aldım aracı, 100.000 km de araca motor yaptırmak zorunda kaldım. benzinle çalışan araca lpg taktırınca illa ki bir sorun gelecekte ortaya çıkıyor. sonuçta kuru yakıt.

Kuru yakıt olsa ne olur ki , araba kendi yağlamasını yapmıyor mu sanki. Hatta ben benzinin lpg den kat kat daha pis bir yakıt olduğunu ve motora daha çok zarar verdiğini düşünüyorum. Ayrıca sıfır alıp LPG taktırsaydınız tasarruf=100.000km*0,15TL/km : 15.000TL , taktırma+işletme+motor yaptırma:5000TL ise 15,000TL-5.000TL : 10,000TL. kâr ayrıca çevreye verdiğiniz zararın azalması da cabası.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın Sıfır atmosferik araba alsam gider LPG taktırırım.hatta bazen şeytan diyor al bi Hyundai ya da Toyota LPG attır paşa paşa bin.kapıda en az yakan Diesel arabam da var ama LPG'li kadar az yakamıyor.bu vergi külfetinde LPG seçeneği varken hala benzinde Israr eden adam kazandığı paranın kıymetini bilmiyordur.zaten ülkemizdeki Yakıt kalitesi ortada.hem uzak doğu ülkelerinde LPG ve CNg araba dolu.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın Sıfır atmosferik araba alsam gider LPG taktırırım.hatta bazen şeytan diyor al bi Hyundai ya da Toyota LPG attır paşa paşa bin.kapıda en az yakan Diesel arabam da var ama LPG'li kadar az yakamıyor.bu vergi külfetinde LPG seçeneği varken hala benzinde Israr eden adam kazandığı paranın kıymetini bilmiyordur.zaten ülkemizdeki Yakıt kalitesi ortada.hem uzak doğu ülkelerinde LPG ve CNg araba dolu.

Vallahi inanır mısın benzin fiyatını gördükçe artık aracımın ilk marsını bile LPG de yapıyorum. Yeter ki benzin almayayım 87TL lik LPG ile 460km oldu bunun %80 i şehir içi trafiği dur-kalk , henüz LPG bitmedi , şimdi yola çıkacağım bakalım 87TL lik LPG tam olarak nerede bitecek. (67TL si litresi 2.29TL den fullendi , 20TL si arabayı bedava yıkamak için 2.40TL den alındı) "araç 1.2 corsa D LPG li"

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi inanır mısın benzin fiyatını gördükçe artık aracımın ilk marsını bile LPG de yapıyorum. Yeter ki benzin almayayım 87TL lik LPG ile 460km oldu bunun %80 i şehir içi trafiği dur-kalk , henüz LPG bitmedi , şimdi yola çıkacağım bakalım 87TL lik LPG tam olarak nerede bitecek. (67TL si litresi 2.29TL den fullendi , 20TL si arabayı bedava yıkamak için 2.40TL den alındı) "araç 1.2 corsa D LPG li"

En iyisi kardeşim.ben Antep'te yaşıyorum normalde orada 2.3 civarı LPG fiyatı.şu an Konya'dayım inanır mısın 1.85 den LPG dolduruyorum.millet hala 4.8 den benzin ile binsin.burada zaten LPG ucuz diye en lüks marka arabalar bile LPG'li.dün Yakıt alırken bi Cadillac escalade LPG dolduruyordu.

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktırmayın derim. 1.2 benzinli aracımla uzun yolda 25krş yakıyorum. Tüpte bu 22 kuruş oluyor. Derdi tasası bitmiyor. Yaptığınız kilometre az. Pişman olursunuz bence.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG adam gibi takamayan adama montaj yapacaksın sonra durmadan ayara gidecek :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktırmayın derim. 1.2 benzinli aracımla uzun yolda 25krş yakıyorum. Tüpte bu 22 kuruş oluyor. Derdi tasası bitmiyor. Yaptığınız kilometre az. Pişman olursunuz bence.

1,2 corsamda %80 şehir içi 490km lik en son testimde klima tuşu hep basılı halde 17 kuruş mu ne yakıyor km de. Ki şehir içinde hızlı kullanmasamda devirli kullanırım :) bence sizin araçta bir problem var , veya kullanma biçiminizde.

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,2 corsamda %80 şehir içi 490km lik en son testimde klima tuşu hep basılı halde 17 kuruş mu ne yakıyor km de. Ki şehir içinde hızlı kullanmasamda devirli kullanırım :) bence sizin araçta bir problem var , veya kullanma biçiminizde.

Benim bahsettiğim değer sadece benzinde :) ki benim araçta sorunlar bitmiyor, yaza girerek satıcam pişman oldum aldığıma.