Sizce LPG taktırmalımıyım?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
dediğine göre sadece çanakkale de 4 araba görmüş yanan o şekilde oda yolda denk gelmiş hepsi opeldi diyor arabanın içinde yanmaktansa az gezicez artık yapacak başka hiç bir şey yok malesef :rulet2:

Allah korusun LPG sistemli araç ateş aldı mı? Araçtan çıktın an arkana bile bakmayacaksın :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ile araç yanarsa bir tek şekilde yanar ya regülatör gaz kaçıracak yada enjektör boruları vs. başka türlü kolay kolay motor kısmı yanmaz...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 TL lik benzinle 367 km diyosun bu durumda km de 16krş yakmış aracın.
corsa ile de 14krş luk bir tüketimim var diyosun.

valla bende 2008 model gilera runner (200cc scooter) vardı o bile 4-4,5 litre yakıyodu ki şimdiki hesapla 20-22 krş a denk geliyo.

valla bi gün gel benim arabayla bi 100 km yapalım bakalım kaç litre yakıcaksın. manisadan izmire biz mi gitmeyi bilmiyoruz sen mi kestirme kullanıosun ?

Neyi konuşuyoruz ki , sana göre yalancı olayım , ben verdigim parayı ve gittigim yolu biliyorum , bu arada izmir-ısparta işiniz düşerse muhabbet eşliginde yaparız bi 100KM testi (yakıt sızden olacak ve arabayı nasıl kullandıgıma karışmıyacaksınız) ;)

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyi konuşuyoruz ki , sana göre yalancı olayım , ben verdigim parayı ve gittigim yolu biliyorum , bu arada izmir-ısparta işiniz düşerse muhabbet eşliginde yaparız bi 100KM testi (yakıt sızden olacak ve arabayı nasıl kullandıgıma karışmıyacaksınız) ;)

valla ya verdiğin parayı ya gittiğin yolu bilmiyosun. 14 kuruş yakamazsın arkadaşım öyle bi tüketim yok...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ya verdiğin parayı ya gittiğin yolu bilmiyosun. 14 kuruş yakamazsın arkadaşım öyle bi tüketim yok...
Ahaha ; gittigim yol , yol degil! :) belkide kotu yola dusmusumdur, ondan oyledir :)
Benim ulastigim yakit degerlerine sizin hayaliniz bile ulasamaz...
Corsa 1.0 eco ile 100/2.8L yakanlar mevcut , hatta bu kisiye arac hediye edilmisti sanirim , zaten ufak bi arastirma yaparsaniz fabrika verilerinin altina inen kisilerin oldugunuda gorebilirsiniz , insanlari yalanci yerine koymadan once olabiletesini arastirin.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahaha ; gittigim yol , yol degil! :) belkide kotu yola dusmusumdur, ondan oyledir :)
Benim ulastigim yakit degerlerine sizin hayaliniz bile ulasamaz...
Corsa 1.0 eco ile 100/2.8L yakanlar mevcut , hatta bu kisiye arac hediye edilmisti sanirim , zaten ufak bi arastirma yaparsaniz fabrika verilerinin altina inen kisilerin oldugunuda gorebilirsiniz , insanlari yalanci yerine koymadan once olabiletesini arastirin.

valla diil çorabınızı komple soyunsanız da bu değerlere ulaşamazsınız 80 km yi 11 liraya gidiyomuş pehhh...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0,1375 krş km'de lpg'de.
lpg'de 6,67 lt yapar.
benzinde 6,063 lt yapar.
uzun yol için zor değil. ama şehir içi imkansıza yakın. istanbulda yapamazsınız mesela.
5.9 lt yakmıştım uzun yolda. 1.2 i20 ile tek başıma.ama çok sıkıcıydı :D
biraz bastım 6.5 lt yaktı. gazda şuanda 2.14'ten 15 krş yakacaktı demekki :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla diil çorabınızı komple soyunsanız da bu değerlere ulaşamazsınız 80 km yi 11 liraya gidiyomuş pehhh...
Niye tahrik ediyosun ki ? Birtek ben degilim bu degerleri yakalayan , arabayi kullanmayi bilmiyorsan , ilk once gaz pedalini ayarlamayi ogren. Sonra zaten tukurduklerinin hepsini biguzel yalarsin ;)