Sizce Dünya Dışı Yaşam Uygarlık varmıdır ?

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanıp inanmamak hiç birşeyi değiştirmez.. varsalar buyursunlar, yoksalar zaten yoklar..

dünyalılar nelere katlanıp, nelere göğüs geriyorlar; o yüzden uzaylıyı hafzalamızın alamayacağını düşünmek, dünyalıların buna hazır olmadığı için uzaylıların saklandığı iddia etmek falan çokda mantıklı değil. Kaldı ki abdlilerin uzaylıların, dünyaya düşürdükleri uzay gemisini kopyaladıkları, sonra elde ettikleri bu teknolojiyle area51 de stealth yaptıklarını iddia etmek saçmalığın dik alası.. uzaylı teknolojisine neresinden bakmışlar da yapa yapa uçak yapmışlar :D

kaldı ki ilk stealth prototipleri area51den ve rooswelt zırvalarından çok çok önce 1930lı yıllarda imal edilmişti zaten.. ikinci dünya savaşının araya girmesi nedeniyle proje 1970lere kadar ertelendi...

uzaylı falan değilde bir nicola tesla'nın yada nuri demirağ'ın falan araştırılmasını daha faydalı görmüşümdür hep..

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaman her şeyi gösterir,bu tür olaylara inanmam demiyorum her an herşey olabilir..

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vaaay teslacı bir arkadaş buldum kendime. 3-5 kişi olunca "opel project" yaparız.

düşünsenize ikinci zaman makinesi bir opelmiş. (ilki dmc)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Su an bile aslinda Amerika Rusyanin gerisinde denilebilir
Abi sana bu konuda tamamen katılıyorum, denilebilir değil, öyle resmen. Zaten benim gözümde Amerikalılar salak. Adamlar uzaya tonla para harcayıp Hubble teleskobunu gönderdiler 1990 da, 3 sene sonra çekilen fotoğraflarda bi sorun olduğunu anlayıp tamir ekibi gönderdiler. Sebep de neymiş, mercekte KIL varmış :) artık kimin neresinden düştüyse :D Bu arada 2007 yılında çalışmayı durdurana kadar Hubble ın toplam maliyetinin 8milyar dolar olduğunu söylüyorlar.

Bu hatayı geçtim, mars a gönderdikleri Pathfinder adlı uzay aracını da kaybetmişti bu saygıdeğer abilerimiz :) Ana ünite kaldı, gezici araç kayıp! artık bol bol fotoğraf çekmişlerdir ana üniteden.

Bir de şu muhabbet var doğru mudur bilmem, Amerikalılar uzayda yazı yazabilmek için milyon$ para harcayıp özel bir tükenmez kalem geliştirmişler, Ruslar da bildiğimiz kurşun kalemle çıkmışlar. İşte Amerika bu kadar salak adamlardan oluşuyor.

Zaten Amerika nın uzay programının aslen Rusların programının kopyası olduğu da biliniyor. Son bir şey de, Rusya soğuk savaş döneminde bir tane deprem makinası yapmış. 4 şiddetine kadar lokal deprem yaratabilen bir makine. 1 tane videosu var sadece cihazın varlığının kanıtı olarak. Amerika soğuk savaş sonrasında bu cihazı bütün teknik bilgi ve dökümanlarıyla birlikte satın almış ve cihazın şu anda nerede olduğunu kimse bilmiyor. Belki de dünyadaki bazı depremlerin sebebi bu cihaz???

Demem o ki, Amerika aslında kendi içinde hiç bir şey yaratmıyor. Hep başkalarının yarattıklarını alıp geliştiriyor. Geliştirmek paraya bakar, yaratmak ise zekaya. Bu nedenlerden ötürü bence Amerika teknolojik yaratıcılıkta Rus lardan hala geride.

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende olduguna inanıyorum

S

siyah inci

Bilgi Girilmemiş
dünya dışı varlıklara inanıyorum çünki bir tanesiyle evliyim.
her evli erkekde dünya dışı varlıklara inanır bence.

şaka bi yana ama evrende yalnız değiliz, bu ne zaman açıklanır sorusuna gelince sanırım insanların hepsi bunu kabul ettiğinde artık ortaya çıkarlar. yoksa uzaylılar gelse herkes istilaya geldiklerini ve bizi yiyecek yapacaklarını düşünecek.

ya yerlerse napıcan....heheheh

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sana bu konuda tamamen katılıyorum, denilebilir değil, öyle resmen. Zaten benim gözümde Amerikalılar salak. Adamlar uzaya tonla para harcayıp Hubble teleskobunu gönderdiler 1990 da, 3 sene sonra çekilen fotoğraflarda bi sorun olduğunu anlayıp tamir ekibi gönderdiler. Sebep de neymiş, mercekte KIL varmış :) artık kimin neresinden düştüyse :D Bu arada 2007 yılında çalışmayı durdurana kadar Hubble ın toplam maliyetinin 8milyar dolar olduğunu söylüyorlar.

Bu hatayı geçtim, mars a gönderdikleri Pathfinder adlı uzay aracını da kaybetmişti bu saygıdeğer abilerimiz :) Ana ünite kaldı, gezici araç kayıp! artık bol bol fotoğraf çekmişlerdir ana üniteden.

Bir de şu muhabbet var doğru mudur bilmem, Amerikalılar uzayda yazı yazabilmek için milyon$ para harcayıp özel bir tükenmez kalem geliştirmişler, Ruslar da bildiğimiz kurşun kalemle çıkmışlar. İşte Amerika bu kadar salak adamlardan oluşuyor.

Zaten Amerika nın uzay programının aslen Rusların programının kopyası olduğu da biliniyor. Son bir şey de, Rusya soğuk savaş döneminde bir tane deprem makinası yapmış. 4 şiddetine kadar lokal deprem yaratabilen bir makine. 1 tane videosu var sadece cihazın varlığının kanıtı olarak. Amerika soğuk savaş sonrasında bu cihazı bütün teknik bilgi ve dökümanlarıyla birlikte satın almış ve cihazın şu anda nerede olduğunu kimse bilmiyor. Belki de dünyadaki bazı depremlerin sebebi bu cihaz???

Demem o ki, Amerika aslında kendi içinde hiç bir şey yaratmıyor. Hep başkalarının yarattıklarını alıp geliştiriyor. Geliştirmek paraya bakar, yaratmak ise zekaya. Bu nedenlerden ötürü bence Amerika teknolojik yaratıcılıkta Rus lardan hala geride.
Buğracım bazı söylediklerine bende katılıyorum ama bazıları hakkinda eksik bildiklerin var tamamlayım istiyorum.

Mesela şu kalem olayı, kalemi geliştirmişler ve hatta yazmamış yada bi süre sonra silinmişti, ruslar ise klasik kurşun kalemle meseleyi çözmüşlerdi.ancak burda atlanmaması gereken konu hatta en önemli konu bir materyal üzerinde çalışmalar yaparken yani onu geliştirirken birçok tecrübeyi ortaya çıkarabilmendir. bunların bazıları tesadüfen olur bazılarıda bilinçli. (örneğin; penisilinin bulunması yada teflon tavanın bulunması gibi.) tamamen farklı çalışmalar yapılırken ortaya çıkmış buluşlardır. bunlarla ilgil liste yapsak bir hayli fazla sonuç çıkarabiliriz. bu nedenle araştırma ve geliştirmenin meyvesini amerika eninde sonunda yiyecektir.

Deprem makinasına gelince.bu bir dönem söyleniden ibaretti ancak sonradan gerçek olduğu ve bunla ilgili ilk ciddi denemeyide 1997 yılında nükleer bir denizaltıdan izmit körfezinde gerçekleştirdiği söylendi. konunun çok üzerine gidilmedi. ancak söz konusu depremin olmasından saniyeler önce açığa çıkan enerji, patlama, ses ve tsunami etkisi bunu biraz destekledi.(iç denizde tsunami olmaz) ayrıca deprem makinesinin yanı sıra birde doğal fırtına yağmur ve sel ortamı yaratan elektro manyetik bir cihaza sahipler.kendi ülkelerinde oluşturdukları yapay fırtınalarla hükümetin el koymak istediği bölgeleri tahliye ediyolar çok fazla uğraşmadan:D

Dünya dışı yaşam konusundaki kendi fikrime gelince ben şöyle düşünüyorum; biz bir galaxi sisteminin içindeyiz. çocukluğumuzdan beri anlatılan 9 adet gezegen, onların uyduları, güneş sistemi ve yıldızlar hepsi aynı galaksinin içinde. insan oğlu elindeki teknoloji ile daha yeni yeni gezegenleri keşfediyor ve öğrendiğimiz bazı şeylerde yalan oluyor. şuana kadarki verilere göre bizim galaksimizde insansı hayata en elverişlisi bizim gezegenimiz. ancak keşfi yapılmamış aynı şartlara sahip ve insansı yaşamın olacağı başka bir gezegen olabilirde, yine aynı galakside. bu gayette normal olurdu. çünkü aynı sistemin içerisinde yer alıyoruz. Herkesin şöyle bir beklentisi var söz konusu uzay olunca. "hep bizden ileri bir medeniyet" belki biz onlardan daha ilerdeyizdir bunu düşündünüzmü? biz nasıl araçlar göndermeye yeni başlamışsak ve çok ileri boyutları göremiyorak bizden daha geri bir uygarlıkda yaşıyor olabilir aynı sistemde.

Haa ufo konusuna gelince UFO nun açılımı zaten bilinmeyen cisimler demek. her bilinmeyene ufo deniyo yani. bu herbilinmeyen uzaydan geldi anlamına gelmiyor. ben bizim galaksimizden farklı galaksilerde değişik uygarlıklar olduğunu düşünüyorum. ama birbirimize çok uzağız. gidip gelme olanağı bence çok zayıf. eğer gerçekleştirebilmişlerse bu mesafelerin katedilebilmesinin tek yolu karadeliklerde uzayı katlamaktır. yani 2 mesafe arasındaki en kısa yol onun katlanmasıdır. bu zaten kendi başına acaip bişeydir. ordaki yolculuk süresi "an" kadar kısa olabilir. ama bunu başarmışlarsa bile bu kadar ileri bi uygarlığın farklı bi galaksiden buraya gelip gözlem yapıp gitmesi bence saçma olur. neden ihtiyacı olsunki, hem o gözlemi başka türlüde yapabilir ayrıca:D herkese ii forumlar.

Son düzenleme:

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaylılar bizi mangal yaparken görseler korkup kaçarlardı heralde bırakın yemeyi :D