Sizce Dünya Dışı Yaşam Uygarlık varmıdır ?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sLmlar herkese ...
Amacım herkesin düşüncesiyle saygı çerçevesinde bi konu açmak ve bu konuda konuşmak.
Evet bence vardır evrende ( Kozmozda) yanlız değiliz diye düşünüyorum .
Sizde düşüncenizi belirtirseniz ve başınızdan bi olay geçtiyse açıklarsanız çok memnun olurum ... Fikirlerinizi merakla okuyacağım... saygılar...

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyada
1-insanlar
2- cinler
3-hayvanlar
4- bitkiler
var diye biliyorum yani yalnız değiliz bide sağımız ve solumuzdaki melek leride unutmamak lazım....

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimiz Jules Verne kitapları okumuşuzdur,bu kitaplarda genelde gelecekte atılan büyük adımların izleri vardır.Ben var olduğuna inanıyorum.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Ben inanmıyorum. Çünkü inanmam için yeterli bilimsel kanıt yok ortada. Koskoca evrende yalnız olmayabiliriz ama, yalnız değilsek bile dünya dışı yaşam formlarının dünyaya gelmiş olması ihtimali bana mantıklı gelmiyor. Ki şu anda güneş sisteminde ve yakın yıldız sistemlerinde yaşanılabilecek ortamlar olmadığı biliniyor. UFO denilen şey eğer varsa çok çok uzaktan gelmiş olmalı ki, bu bence pek matıklı değil. Adamlar turistik geziye gelmiyorlar ya dünya ya.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için ayrı ayrı tşkler... benim şahsi görüşüm inanıyorum ışık hızını aşıp geliyorlar zaten dünyaya ki ışık hızıyla dahi bu yollar katedilemezmiş bunlar enerjinin ötesine geçiyorlar yani ışınlanıyorlar dünyanın heryeri enerji olduğu için yakıt dertleri yok ....Hükümetin elinde çok büyük kanıtlar olaylar var ancak açıklanmıyor çünkü dünyayı yönetenlerin işine gelmiyor. Mesela Türkiye de mitin ufo masası varmış... sonra Amerikada 51. üs var orda ne olup bittiğini başbakan bile bilmiyor .... dünyada çokça kaçırılma olayları var bilmem hiç duydunuzmu . Buğra esasında bililmsel kanıt var da açıklanmıyor 51. üs dediğim yer Amerikanın Kuzey batısında bi yerde bi araziyi 70 km etrafını çitilemişler girmek tehlikeli ve yasaktır diye ayrıyetten para cezası var orda yaklaşık 2000 bilim adamı çalışma yapıyormuş bunu anlatan ordaki bi bilimadamı adı Bob Lasar adam biraz bişiyler anlattı sorna adamı da öldürdüler .. o üssde bi kaç tane keşif gemileri var tanımlanamayan cisimler kaza yapıyor oraya götürüyorlar ... Buğra şöyle söyleyeyim Amerika daki bazı uçaklar radara yakalanmıyor mesela bu teknolonijeleri nerden ürettiklerini sanıyorsunuz ayrrıyetten seti araştırma projesi kaç yıldan beri sürüyor bişiyler olmasa bunca sene cebbelleşmezler... ayrrıtten nasa da öyle .... şahsen ben inanıyorum yakın zamanda zaten açıklanacak bu tür olayları gizli değilde açıklamak için türkiye ve dünyadaki büyük ülkeler çalışmalar başlattı... şimdi bazıları bana bu ne sallıyor diyecek ama neyse :) araştırmalarım sonucu bende inanır oldum .

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünya dışı varlıklara inanıyorum çünki bir tanesiyle evliyim.
her evli erkekde dünya dışı varlıklara inanır bence.

şaka bi yana ama evrende yalnız değiliz, bu ne zaman açıklanır sorusuna gelince sanırım insanların hepsi bunu kabul ettiğinde artık ortaya çıkarlar. yoksa uzaylılar gelse herkes istilaya geldiklerini ve bizi yiyecek yapacaklarını düşünecek.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
51. üssü ben de biliyorum ama oradaki olay dünya dışı varlıklar değil. orası amerikanın çok gizli bilinsel (askeri amaçlı) çalışmalar yaptığı bir bölge. Çölün ortasında kurulu ve dediğin gibi yolda duraklamak bile yasak o bölgede. hatta dünyada bulunan dünya dışı maddeler/canlılar orada inceleniyormuş diye duymuştum ama dediğim gibi bana inandırıcı gelmiyor.

ayrıca dünyada en çok UFO gördüğünü söyleyen insanlar o bölgenin civarında yaşayan insanlar, ama bunun açıklaması da o bölgede geliştirilen sıradışı ve test amaçlı hava araçlarını insanların UFO olarak tanımlaması. yani F117 yi ilk defa gören bir insan bunun bir uçak olduğunu söylemez.

Zamanında amerikada tarlalarda işaretler oluştuğunda bunları uzaylıların yaptığı söyleniyordu, sonradan bir grup insan çıkıp bunları insanların gözü önünde gündüz vakti yaptı. yani aslında bir grup aykırı insanın eğlence biçimi bu tarla işaretleri.

tabi buna karşılık, bu grubun çıkışı, olayı örtbas etme amaçlı bir olay olarak da öne sürülebilir. ya da farklı komplo teorileri öne sürülebilir.

kaldı ki ben amerikanın aya gittiğine de inanmıyorum. 1960 larda aya gidebilen bir ülke neden daha sonra hiç gitmedi? belki biliyorsunuzdur, o aydaki bayrağın dalgalanması falan olanaksız işler çünkü ayda atmosfer ve buna bağlı hava olayları (rüzgar, yağmur vs) yok.

benim düşüncem şu yönde, insanlar bir şeye inanmak isterlerse inanırlar. Piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığı mesela. çözemediğin bir şeyi senden çok daha güçlü ve bilinmeyen bir şeye bağlamak en genel insan davranışıdır. bazı şeylere "mucize" diyip geçmek gibi...

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
51. üssü ben de biliyorum ama oradaki olay dünya dışı varlıklar değil. orası amerikanın çok gizli bilinsel (askeri amaçlı) çalışmalar yaptığı bir bölge. Çölün ortasında kurulu ve dediğin gibi yolda duraklamak bile yasak o bölgede. hatta dünyada bulunan dünya dışı maddeler/canlılar orada inceleniyormuş diye duymuştum ama dediğim gibi bana inandırıcı gelmiyor.

ayrıca dünyada en çok UFO gördüğünü söyleyen insanlar o bölgenin civarında yaşayan insanlar, ama bunun açıklaması da o bölgede geliştirilen sıradışı ve test amaçlı hava araçlarını insanların UFO olarak tanımlaması. yani F117 yi ilk defa gören bir insan bunun bir uçak olduğunu söylemez.

Zamanında amerikada tarlalarda işaretler oluştuğunda bunları uzaylıların yaptığı söyleniyordu, sonradan bir grup insan çıkıp bunları insanların gözü önünde gündüz vakti yaptı. yani aslında bir grup aykırı insanın eğlence biçimi bu tarla işaretleri.

tabi buna karşılık, bu grubun çıkışı, olayı örtbas etme amaçlı bir olay olarak da öne sürülebilir. ya da farklı komplo teorileri öne sürülebilir.

kaldı ki ben amerikanın aya gittiğine de inanmıyorum. 1960 larda aya gidebilen bir ülke neden daha sonra hiç gitmedi? belki biliyorsunuzdur, o aydaki bayrağın dalgalanması falan olanaksız işler çünkü ayda atmosfer ve buna bağlı hava olayları (rüzgar, yağmur vs) yok.

benim düşüncem şu yönde, insanlar bir şeye inanmak isterlerse inanırlar. Piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığı mesela. çözemediğin bir şeyi senden çok daha güçlü ve bilinmeyen bir şeye bağlamak en genel insan davranışıdır. bazı şeylere "mucize" diyip geçmek gibi...

Erich von Daniken in kitaplarini okursan fikirlerinin degiseceginden eminim. Ayrica Amerikalilarinda aya ilk inen olmadiklari, sadece SSCB ye karsi kaybettikleri uzay programi yarisinda hile ile kendilerini ileride gosterdiklerini tum dunya biliyor. Su an bile aslinda Amerika Rusyanin gerisinde denilebilir. Amerikayi, buna bagli olarakta uzay programlarini tamamen kuvvetli (borca dayali kuvvetli) ekonomisi ayakta tutuyor. Gecen hafta Moskova'da uzay muzesine gittim, oradaki gorevlilerden duydum, Amerika bir mekigi uzaya gondermek icin kilo basina 2500$ harcarken, Ruslar ayni is icin 600$ harciyacak teknolojiye sahipler.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyamızın büyüklüğü belki kumsaldaki ufak bi taş parçası kadardır. bu kadar büyük bir olgunun içinde sadece kendi küçük mavi taşımızda hayat vardır demek yanlış bana göre.
elbetteki isteyen istediğine inanır ama ben dünya dışı zeki varlıklarının yaşadığına inanıyorum....

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ispatı olmayan birşeye var diyemem ama bu yok olduğu anlamınada gelmez... =)