Siyasi içerikli konular

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bırakın isteyen istediği şeyden bahsetsin siyaseti sırf siyasetçiler yapacak diye bir kanun mu var,ülke meselelerinden,bizi yönetenlerden vs konulardan haddimizi aşmamak forum sahibinin başını belaya sokmamak kaidesiyle her paylaşım yapılsın ne var bunda bu forumda görüyorum ki kraldan çok kralcılar var ...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca Osman Duman Beylin paylaştıklarına ben de imzamı atarım ne yani birileri ülkenin içine sıçarken biz fikrimizi beyan edemeyecek miyiz...

gokhn89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey siyasi içerikli yazılar yada yorumlar yapmıyor kaynağı olmadan hiçbir haber paylaşmıyor. Hiç bir görüşe küfür etmiyor. Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez. Ülke gerçekleri dışında bir konu söz konusu değil sonuçta. Başkalarının özgürlüğünü kısıtlayacak maneviyatına zarar verecek hususlar dışında ifade özgürlüğü hepimizin anayasal hakkıdır bu hakkıda sonuna kadar kullanabilir herkes.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya arkadaşlar seçim zamanların da dahi oylarımızı kullanırken bir takımın fanatik taraftarı gibi oy kullanan bir milletiz. Böyle olunca biz bu işi fanatizime dökeriz, biz bu işi öteleştiririz. Bunlar çok tehlikeli işler. Bugün siyasi düşüncelerimizi temsil ettiğini düşündüğümüz partiler iş kendilerine geldiğin de anın da birlik oluyorlar. Hani gmrüşleriniz aynı değildi? Ama iş oylarımızla ora kişiler vekil zamları özlük hakları kendileri için olunca anın da elleri hava da...bizde burada olsun başka yerler de olsun kendimizi yırttığımız ile kalırız. Bu ülke de neden işim yok? Diye sandık başına giden ile bu ülkede bana kömğr makarna veriyorlar diye sanda giden bir kitle var. Yalan mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür konuşlar hakkındaki fikirlerimi defalarca yazdım, bıkmadan usanmadan defalarca da yazabilirim. Birçok vatandaşımız (yediden yetmişe) siyaset yapmayı bilmiyor, spor takımı tutar gibi parti tutuyor, siyasetin asıl amacı ülkeye ve vatandaşlara hizmet etmektir, hizmet etmek demek toplulukları birbirine düşürmek, devlet kasasını tırtıklamak değildir. Çok yakında bir seçim yapılacak, siyasilerimiz pastadan daha büyük bir pay kapabilmek için çeşitli entrikaların, yalanların, belki de gene + 18 lik CD'lerin arkasına sığınacaklar. Ülkeyi yönetenler, yönetmeye aday olanlar, bürokratlar seviyeyi bu noktaya getirirlerse seçmenlerin yaptıklarını hoş karşılamamız gerekmez mi?
Gelin bizler farklı olalım, siyaset yaparken, futbol tartışırken birbirimize saygılı olalım, hakaret etmeden, aşağılayıcı olmadan, kırıcı olmadan fikirlerimizi paylaşalım. Bizim medeni, uygar insanlardan ne eksiğimiz var?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugüne kadar belli üyeler dışında kimse çıkıpta kutuplaşma yaratmadı forumda. Siyaset, futbol vs taraftarlık içeren konular sohbetle başlar kavgayla biter. Çünkü başkasının görüşüne saygı göstermeyiz biz. Birileri birşeyleri beğenmiyor olabilir ancak beğenene iş gelir dokunursa o zman kavga çıkıyor taraf olunuyor. Bu riske girmek gerekli mi? Kaç zamandır bu foruma üyeyiz, bu konular açılana kadar kimse kimsenin görüşüyle ilgilenmedi. Peki şimdi? Bu provakasyondur fikir beyanı değildir malesef.

Kimse kırılmasın diye bu konuyu açtım ben ve ilk baştada belirttim lütfen diye. Hele ki seçim sürecine girildiği bu zmanda bazılarının insanlıktan çıkıp fanatizm ve şiddet içeren söylemleri bizleri yaralar. Bakın bu söylediklerim herkes için,bbelli bir siyasi ve ideoloji için değildir bunun altını çiziyorum. Herkesin kendi düşüncesi kendine. Hepimiz için hayırlısı olsun bundan sonrası.

Sadece içeriğe biraz dikkat edip, uslup ve içtenliğimizi kaybetmeyelim. Lütfen...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Açılan her konuyu destekleyen de olur karşı çıkan da. Eski üyeler çok iyi bilir, bir süre evvel diğer markalarla ilgili açılan konular nedeniyle bazı üyeler formdan ayrılmadı mı? Şimdi de başka markalar ile ilgili konular açılıyor neden kavga çıkmıyor? Aynı şekilde geçenlerde açılan FB konusunda neden kavga çıkmadı? Demek ki gerek açılan konularda gerekse yapılan yorumlarda kullanılan ifadeler kimseyi kırmamış, seviye korunmuş.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Siyasetle ilgili açılmış en güzel konu budur belki de...

Bir araba forumuyuz diye siyaset yapmamalıyız görüşüne katılmıyorum. Forum kurallarına küçük bir müdahale ile mesele çözülebilir. O zaman "Burası araba forumu siyaset yapmayın!" gibi yaklaşımlara da maruz kalmaz kimse. Kurallar belli ölçülerde esnetilir. Kaldı ki anladığım kadarıyla üyelerin hatırı sayılır bir bölümü forumda siyaset yapılabileceğini söylüyor. Emin olun ki forum değerinden bir şey kaybetmez.

Fakat,

Siyaset yapacağız diye birbirimizin kalbini kırmaya, hakaret etmeye, aşağılamaya v.s. hakkımız yok. Bırakın onu profesyonel siyasetçiler yapsın. :) Biz dilimiz döndüğünce fikrimizi belirtelim, o konudaki görüşümüzü ortaya koyalım.

Bazı arkadaşlar siyaset konusunda oldukça aktifler. Bir ara ben de öyleydim hatırlarsanız... :) Bu bir suç değil, konuşmak, anlatmak, yanlışları söylemek zarar getirmez. Ancak son zamanlarda bir miktar kantarın topuzu kaçırılmış olabilir. Osman abi ile görüşlerimiz büyük oranda uysa da üslubuna katılmıyorum. Haklı iken haksız duruma düşüyor. Daha önceki bir iki konuda bunu bu şekilde yazdım da...

Kısacası, siyaset neden olmasın? Biz zaten siyaset yapmıyoruz. O, siyasetçilerin işidir. Olsa olsa fikir teatisi, tartışma, memleket meselesi v.s. dersiniz!

Forum kurallarında küçük bir esneklik ile mesele hallolabilir. En azından forumda siyaset yapılamaz, ibaresi çıkarılırsa daha nizami olur. Nacizane teklifim budur. Ayrıca hazirandan sonra sağımız solumuz, her yanımız siyaset olacak. Bu ülkede yaşıyorsak siyasete de bir yerinden bulaşmak zorundayız. Bu vatandaşlık görevidir.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Osman bey siyasi içerikli yazılar yada yorumlar yapmıyor kaynağı olmadan hiçbir haber paylaşmıyor. Hiç bir görüşe küfür etmiyor. Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez. Ülke gerçekleri dışında bir konu söz konusu değil sonuçta. Başkalarının özgürlüğünü kısıtlayacak maneviyatına zarar verecek hususlar dışında ifade özgürlüğü hepimizin anayasal hakkıdır bu hakkıda sonuna kadar kullanabilir herkes.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nasıl küfür etmiyor ya son actıgı konuları bi oku istersen. adam gibi konusacaksa siyasetinide yapsın gorusunude paylassın ama belli bir ırka sürekli küfür ediyor bu adam. daha bugün araplara deyyus dedi. bundan once türlü küfürler beddua tarzı seyler soyledi. siz hala küfür etmiyor diyosunuz. araplara ingilizlere türklere vsvs küfür etmekmi anayasal hakkımız? ifade özgürlüğü başka bişey küfür etmek baska bişey. arasındaki farkı anlayabileceginizi umuyorum. yok hala küfür edilmiyor diyorsanız osman duman adlı sahsın msjlarını yeniden bi okuyun derim. actıgı konularda yazdıklarında seviye gercekten de diplerde. yine bugün lise 2 tane lise öğrencisini beyzbol sopasıyla nasıl dövdüğünü sonra kalabalık geldiklerinde silahını cekip yalvarttıgından bahsediyordu. bu seviye sizin seviyenizse diyebilecegim bişey yok. ama benim seviyem bu olmayacak hiçbir zaman.