Sirali Sisteminiz Ne Kadar Yakior

WorLdjoY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar G kasa 1.6 astra var bende lovato marka sıralı sistem LPG var şehir içinde km de 200 ykr yakıyor çok olduğunu düşnüyorum sizin aracınız ne kadar yakıyor son zamlarla birlikte 200 ykr ninde üstüne cıkar artık sizce cokmu yakıyor sizin araçlarınız ne kadar yakıyor bide kimi yer 50 ytl ye gaz ayarı yapıyor kimi yer 20 ye arada kalite farkı varmı yoksa o fark kazık kandırılma farkımı ?

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende g kasa z motor astra ve brc lpg var Klimayla birlikte 140 yakıyor trafiğin yoğun olduğu alanlarda çok dolaşıyorsan bu rakam normal ama yoğun trafikte değilsen biraz fazla yakıyor.
filtrelerin özellikle hava filtren bujilerin iyi olsun...
Ben hiç 50 ye gaz ayarı yapan yer görmedim. Bu işin değeri 10-20 ytl fazlasını kesinlikle verme

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaww gözünü sevdiğimin memleketi ben lpg ayarına şimdiye kadar hiç para vermedim ufak tefek şeylere para vermedim sizden amma para alıyolar yaww km de 170 200 arası 1,6 c1 kasa vectrayla yakıyorum yakıt ş.i için normal bir değer

WorLdjoY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmmm abi adam bilgisayarlı ayar 50 ytl diye yamış para verip yaptırmadım ama şaşırdım açıkçası :S

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 1.6 passat'ta
sehir ici 10litre,disi 8litre lpg yakiyorum...

litre olarak verirseniz daha iyi olur bence

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 1.6 passat'ta
sehir ici 10litre,disi 8litre lpg yakiyorum...

litre olarak verirseniz daha iyi olur bence

sende litresini ne kadardan aldığını yaz banane banane :p

evet litre hesabıdır aslında aslolan fakat türkiyede bu olaya kamyon şöförü mantığı ile yaklaşıyoruz hep. ben km de şu kadar yakıyor derken sürekli litresine şu kadar verdiğim lpg ile demek zorunda kalıyorum bu yüzden.

misal benim litresine 1.66 ytl verdiğim lpg ile km başına 16 kuruş falan yakıyorum. ki açık hava filtresi olduğu için genelde o sesi duymak için yüksek devirlerde vites değiştiriyorum gaza gelince.

yani senin hesabına göre şehir içinde 9,5 ~9,6 lt lpg tüketimim var.. tabi söylediğim bu şartlarda..

ps: ankarada yaşayan arkadaşlar yolları düşerse lpg yi sihhiye köprüsünden istanbul yoluna doğru giderken sağ kanattaki petrol ofisinden almalarını salık veririm ki lt fiyatı 1.58 ytl !

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1,6 astra ile şehir içi 100 km de 9 lt yakıyorum.km başına 0,16 ykr yakıyor.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
138 - 150 arası geziniyorum bende ama son zamanlarda devirli kullanıyorum yaw...yetmiyor 1,4 motor...

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km de 9.6 lt yakıyor şehiriçi