Sinir bozan bilgisayarı kapanması

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar..
Benim arabam 97 model opel vectra.
Sorun farları açınca yol bilgisayarının kapanması.
İç aydınlatma çarkıyla felan alakası da yok. İç aydınlatma gayet normal çalışıyor. Farları açtığımda yol bilgisayarı ekranı komple gidiyor. Kapatınca geri açılıyor ve ben bu duruma acayip derece sinir oluyorum. 22 yaşındayım 10 yaşından beri kapımızda araba var ama en sevdiğim araba bu oldu. Latitude vardı binmek gelmezdi içimden bundan da inmek istemiyorum ama soğudum diyebilirim. Bindiğim arabanın temiz ve hatasız olması lazım böyle takıntım var ve bu sorunu halledemezsem aracı satmayı düşünüyorum. Lütfen şu işe bi çözüm bulalım abilerim.. Teşekkürler ederim şimdiden kazasız belasız sürüşler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elektrik hatası olduğu kesin. En güzeli yol bilgisayarına enerji veren mevcut hattı iptal edip, başka bir yerden yeniden hat çekmek, çekilecek bu hat kontağa bağlı olmamalı ki kontak kapatıldığında mevcut bilgiler silinmesin, besleme devam etsin. Ben olsan bu işlerden anlayan bir oto elektrikçisinden yardım alırım, zira elektrik tesisatı ile oynamak telafisi olmayan hatalara neden olabilir :( .

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far anahtarında hata var gibi.gece karanlıkta peki dutum nedir ekran tamamen kapalımı yoksa ışığı aşırı derede kısık mı

Sony Z5 ile gönderildi

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far anahtarında hata var gibi.gece karanlıkta peki dutum nedir ekran tamamen kapalımı yoksa ışığı aşırı derede kısık mı

Sony Z5 ile gönderildi

Abi far anahtarını açtığımda yol bilgisayarı dibiyle gidiyo. Komple iptal oluyor yani. Bildiğin elektriği kesiliyor farı/parkları kapatınca anında geri geliyor.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik hatası olduğu kesin. En güzeli yol bilgisayarına enerji veren mevcut hattı iptal edip, başka bir yerden yeniden hat çekmek, çekilecek bu hat kontağa bağlı olmamalı ki kontak kapatıldığında mevcut bilgiler silinmesin, besleme devam etsin. Ben olsan bu işlerden anlayan bir oto elektrikçisinden yardım alırım, zira elektrik tesisatı ile oynamak telafisi olmayan hatalara neden olabilir :( .

Ya abi sen var ya sen adamın dibisin ya kralsın ya sen. Elektrikçiyi arayıp cevabını aynen okudum ve adamın dediği şu: "Tamam tamam oldu oldu sen yarın gel yarın 2 metre kabloyla tamam bu iş." Halledip buraya aktaracağım ne olup bittiğini elbet birinin işine de yarar. Allah bir değil bin kez razı olsun senden eli öpülecek adamsın kralsın sen.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ya abi sen var ya sen adamın dibisin ya kralsın ya sen. Elektrikçiyi arayıp cevabını aynen okudum ve adamın dediği şu: "Tamam tamam oldu oldu sen yarın gel yarın 2 metre kabloyla tamam bu iş." Halledip buraya aktaracağım ne olup bittiğini elbet birinin işine de yarar. Allah bir değil bin kez razı olsun senden eli öpülecek adamsın kralsın sen.

Estağfurullah kardeşim, ben de siz üyelerimizden çok şey öğrendim, halen de öğrenmeye devam ediyorum.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah kardeşim, ben de siz üyelerimizden çok şey öğrendim, halen de öğrenmeye devam ediyorum.

Sağol varol abi öğretemesen dahi insanlığın yeter..