Silecek Sorunu

Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.Bugünkü beni çıldırtan bir konudan bahsedeceğim ve tavsiye istiyeceğim sizden.Tabiki o sorun silecek sorunu...Yahu 7 sefer değiştirdim hala yüzüm gülmedi ön sileceklerden bahsediyorum.İlki orjinaldı GM marka fabrika çıkış öyle geliyor herhalde her neyse o eskidi sonra ucuz bişiler taktım 50 liralık.Sonra tahmin edersiniz ki 3 ay dayanmadı başladı atlama yapmaya cart curt sesler 614 km yolu o sesle çektim siz düşünün insanı çıldırtan hele de benim gibi trim seslerine dahi takan biriyseniz daha da takıntı yapıyor insana bir önemli eksisi ise ciddi anlamda dikkat dağıtıyor az buz değil inanılmaz bir ses çıkarıyor.Bu olaylardan sonra akıllanıp(yine servise gitmedim tabii) gittim bi yapı marketten bosch aero eco aldım aero twin yoktu artık o sese de tahammülüm kalmadı düşünün hemen aldım.Almaz olaydım diğerlerinde hiçbir farkı yok oda 1 ay geçmeden başladı cart curt atlama yapmaya.Bakın bu olayı yaşayan bilir acayip sinir ediyor insanı.Servisten almıyalım dedik 200-300 vermiyelim aynı paraya geldi 7 silecek hatta daha da pahalı oldu kaldı ki ortalama teki 1-2 ay bile dayanmadı.Servisteki GM marka ve benim arka silecekler orjinal fabrika çıkışlı tahminim GM ve gram ses yok.Hatta kaç sefer arka taraf buzlu olmasına rağmen sildi camı otomatik ona rağmen gram ses yok.Şimdi bana tavsiyeniz ne olur.İşin garibi vw aracımızda ya da şuanki var olan diğer araçlarımızda böyle bir durum olmadı.Ben hayatımda böyle birşey görmedim.Millet değiştiriyo kullanıyo 2 sene en aşağı 1 sene kaldı ki babam 4 sene kullandığını bilirim vw de.Bana bu doğrultuda öneriniz ne olur.Bosch AeroTwin diyordum ama Aero Eco da ses yapınca biraz şüpheli yaklaşıyorum Boscha.Derseniz Eco ile Twin arasında dağlar kadar fark var düşünürüm.Ama fiyat olarak artık geçtim o aşamayı.Ya da serviste GM marka mı taktırayım.İkisi arasında kaldım.Ya da asıl soru neden böyle oluyor bu araçta?Kolonya ile temizleme vs değil bu iş bana kalırsa.GM marka ya da aerotwin kullanan varsa yazabilir.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de gm'lerin ömrü dolduktan sonra çok para vermeyeyim ama kaliteli olsun diyerek bosch almıştım, sonra pek te bi numarası olmadığını görünce lastik havaları kontrol edilirken lastikçimin silecekleri değiştirelim mi diye sorması üzerine olur bi de bunu deneyelim dedim. Markasına bile bakmadım 1 yıl boyunca kullandım. Sağdaki biraz ses yapmaya başlayınca yine markasına falan dikkat etmeden internetten söyledim bir takım. Sol sileceğimde tık ses yoktu hala acaba yedek dursa mı diye düşünürken zaten uygun fiyatlı diyerek söküp attım ikisini de yenilerini taktım.

Atarken de merak ettim neymiş bunun markası diye 1 yıl sorunsuz kullandım sonuçta... baktım önceki ve şimdikilerin markası inwells imiş. Farkında olmadan yine inwells almışım 🙂

Ben bu ucuz sileceklere geçtiğimden beri sonax bsd hızlı cila kullanırım ve camlara da uygularım. Sileceklerin kalitesi kadar yüzeyin pürüzsüzlüğü de önemli diye düşünüyorum....

• Beğen
Tepkiler: psk.selman

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aerotwin afyon ilinde 4. kışına girecek, ancak bu kışı çıkarmaz diye önümüzdeki bakımda değiştireceğim... Halen ses vs yok, çok şükür sorunsuz çalışıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O hataya bende düştüm asıl iş astra h aracımızda silecek lastikleri gobekten çıkıyor ve daha uygun takılıyor neyse 1 kere öyle değiştirdik lastik göbekten çıkarıp ama demir akşamı kaldı 1 sene kullandık sonra ne olduysa komple değiştik ne ne marka aldıysak araba o gün bugündür düzgün silmiyor hep atlıyor tek çare geçen silecek motara bağlanan uzun kolu onu söktüm tam ortasına dizimi koyup yamultum mereti neyden yapmışlarsa zarla zor yamulttum biraz birde sileceğin yönün degistirdim taktım düzeldi eskisi gibi kalmadı

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kıymetli kardeşim, Kayseri de yaşıyorum, ekim sonundan itibaren sıcaklık 0 ın altına düşüyor, kendi aracımda BOSCH eco var, çalıştığım kurumda ( Çalıştığım yer şehre 20 km, rakımsal daha yüksek, sıcaklık yaklaşık 7-8 derece fark ediyor) 20 den fazla araçta BOSCH aerotwin var, sileceklerden memnunuz ama silecekler yumuşayana kadar ses yapıyor, malzemenin doğasında bu var, en nihayetinde hepsi PP türevi plastik, hava soğudukça gevriyor.
Birde Valeo yu deneyin, seside fazla takmayın :)

Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim.İnwells markasınıda deneyimledim benim aracımda o da aynı sonucu verdi.Bosch aero eco serisinden memnun kalmayınca aero twin de aynı mıdır diye düşünmüyor değildim ama olumlu yorumu görünce düşüncemde var şuan.Ya GM takacağım ya da Bosch aero twin.Ek olarak önerdiğiniz yüzey kaydırıcı maddeleri de inceleyeceğim.Teşekkürler.

Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıymetli kardeşim, Kayseri de yaşıyorum, ekim sonundan itibaren sıcaklık 0 ın altına düşüyor, kendi aracımda BOSCH eco var, çalıştığım kurumda ( Çalıştığım yer şehre 20 km, rakımsal daha yüksek, sıcaklık yaklaşık 7-8 derece fark ediyor) 20 den fazla araçta BOSCH aerotwin var, sileceklerden memnunuz ama silecekler yumuşayana kadar ses yapıyor, malzemenin doğasında bu var, en nihayetinde hepsi PP türevi plastik, hava soğudukça gevriyor.
Birde Valeo yu deneyin, seside fazla takmayın :)
Hocam şöyle diyeyim bendeki ses inanılmaz derecede.Yani öyle cam silme sesi gibi de değil dikkat dağıtan cinsten.Sanki camda taş var onu silmeye çalışıyor silecek zorlanıyor atlıyor tarıyor camı.O açıdan dedim.Bende hali hazırda bosch aero eco var sizdeki gibi birde sileceğin lastiğini yumuşatan bir ürün önerebilir misiniz?Madem sertiklen oluyor bu arada aero ecoyu alalı 6 ay oldu.

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Hocam şöyle diyeyim bendeki ses inanılmaz derecede.Yani öyle cam silme sesi gibi de değil dikkat dağıtan cinsten.Sanki camda taş var onu silmeye çalışıyor silecek zorlanıyor atlıyor tarıyor camı.O açıdan dedim.Bende hali hazırda bosch aero eco var sizdeki gibi birde sileceğin lastiğini yumuşatan bir ürün önerebilir misiniz?Madem sertiklen oluyor bu arada aero ecoyu alalı 6 ay oldu.
Bildiğim kadarıyla lastiği yumuşatan ürün yok- yada haberim yok- tamamen hava şartlarıyla alakalı. Eğer yaz günü bile aynı sorun oluyorsa BOSCH da sıkıntı.
Silecek süpürgesi dışında; silecek kolunun doğru açıda/konumda olmaması, süpürgenin tarama yüzeyinin cama tam basmadığı ihtimalini araştırmakta fayda var.

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla lastiği yumuşatan ürün yok- yada haberim yok- tamamen hava şartlarıyla alakalı. Eğer yaz günü bile aynı sorun oluyorsa BOSCH da sıkıntı.
Sizin soğuk memleket şartlarında sileceğin davranışına çok hakim değilim ama bildiğim adana'da (tabi ki burada sıcaklık sıfırın altına bile düşmez) yazın ölüyor silecekler, kışın sorunsuz...

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bunu yaşamayan bilemez
Bir senede 3. sileceğim çakır gibi aynı sorun bende de var sesten arabanın içinde duramazsınız
50 km yolu iki kere benzinlikle camı sabunlayarak gittim
önce aero eco taktım 2 ayda çöp oldu
sonra aero twin aldım yaz dolayısıyla kullanmadım kış girdiği gibi ötmeye başladı
inwells denedim oda ilk gün ötmeye başladı
sileceklere würth silikon sprey sıkarsanız bir süre ses azalıyor ama sonra başlıyor
denemediğim şey kalmadı sesi kesemedim
servise götürdüm aracı silecek ayarı zaten yokmuş
sadece orjinal silecek takmak gerekiyormuş
hatta bir ara yolda gördüğüm astraların sileceklerini bile inceledim benimkinde mi bir anormallik var diye

neyse durum bundan ibaret
ama bir ara orjinal silecek alacağım
sonucu yazarım

benim ön cam serviste orjinaliyle değişti
sizde öyle bir durum var mı