Sıfır araç için plaka

ser4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar  opel balkandan  alıcağım  astra j aracım için plakanın sonunun 57 olmasını istiyorum.Plaka güngören şubeden çıkıcak .Bilgisi olan arkadaşlarımın yardımını bekliyorum.Teşekkürler.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sıfır araç için plaka

Plakayi oradan cikarabilmeniz icin ikametiniz o ilcede olmasi gerekiyor verin bi takipciye biraz da ucret odersiniz mis gibi cikar veya ilce trafige gidip bagis yapacaksiniz onlarda o seriden vermye calisacak

ser4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben güngörende ikamet ediorum zaten ancak bayiye sorduumda bu işlem için 1 000 ile 2000 tl arasında ücret ödersiniz diyolar.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen öyle. Ne yazık ki oradaki polisler younu bulmuş bir de utanmadan arabanın %2-3 verirsin ama elimizde kalmazsa yapalbileek birşey yok diyor paran da havaya

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ser4 link' Alıntı:
Ben güngörende ikamet ediorum zaten ancak bayiye sorduumda bu işlem için 1 000 ile 2000 tl arasında ücret ödersiniz diyolar.
Sadece sonu 57 olacak bir plaka için 1000 veya 2000 tl gibi bir bağış ödemezsiniz. Bahsettiğiniz meblağlar genelde harf grubu olarak 3 harfli olan, herhangi bir ismi çağrıştıran( ELF veya MTN gibi)  ya da araç sahibinin isim ve soy isimlerin baş harflerinden oluşan  harf grupları ya da tamamen aynı olan (mesela TT 666 gibi) plakalar için geçerli olabilir. Ayrıca aracın kıymetine göre bu istenen meblağlar artabilir de. 60000 tl fiyatında bir araç alıcısıyla 500000 tl fiyatındaki aracın alıcısının bağış yapma imkanları takdir edersiniz ki farklıdır. Yine söylediğim gibi eğer ki isteğiniz sadece 57 ile bitmesi ise bunu maksimum 500 tl lik bir bağışla halledebilirsiniz diye düşünüyorum.
Gökalp Bey'e de katılmadığımı belirtmek isterim. Sonuçta bu bağışlar makbuz karşılığı alınıyor ve trafik tescil şubelerindeki memurların cebine gitmiyor bu paralar. Alınan bağışlar İlçe Emniyet Müdürlüklerinin inşaat ve araç alım kalemlerinde kullanılıyor. Yani vatandaştan alınan bağışlar yine dolaylı olarak vatandaşlar için kullanılıyor. ֖zellikle son 7-8 yılda İstanbul'da  ekip araçları sürekli yenileniyor ve sayısı artıyor. Ve bunlar sadece devletten gelen ödenekle değil vatandaşların bu şekildeki katkılarıyla sağlanıyor. Sıradan bir plaka yerine kendisi için anlamı olan bir plaka isteyen bir vatandaşın katlanabileceği bir bedel diye düşünüyorum...

ser4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstediğim sadece sonunun 57 olması 400 - 500 tl ye yaptırma gibi imkanım varsa zaten uraşmama gerek yok ama opel balkanda arkadaşım 1000 - 2000 tl dediğinde değmiyceğini düşündüm ama yine de bakalım hayırlısı

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Şöyle bir 34 GNS 35 plaka isterdim ha. :)

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizzat kendim gittim yaşadım direk anlatıyorum olayı opel de aldığım satış görevlisi ki çok iyidir kendisi bu işi benim trafik şubeden kendim halledeceğimi söyledi ben de aynen ilk 0 aracım olduğu hevesle gittim diyalog şöyle
Ben: merhaba memur bey
Polis: merhaba
B: plaka için buraya gelmemiz gerekiyormuş acaba tg plaka olabilir mi
P: ikamet adresinize göre oluyor o
B: Mecidiyeköy'de oturuyorum
P: şu harfli plakalar var istersen gs fb falan da var
B: yok harfler tutmuyor zaten Kocaelispor luyum peki rakam olarak 2502 olabilir mi?
P: bir tane var sizin arabanız 50-60 bin var %2-3 ü kadar verirsiniz artık
B: tamam verdik diyelim ya kesin alıyor muyuz peki istediğimiz rakamı
P: eğer duruyorsa alırsınız
B: durmuyorsa param ne olacak
P: paranız yanar
B: o kadar para veremem başka türlü olmuyor mu
P: valla o kadar arabaya biniyorsanız özel de istiyorsanız %2-3
B:iyi günler
Konuşma aynen böyle geçti arkadaşım birkaç ay sonra gs plakaya 1800 tl verdi kusura bakmayında kimse sokaktan parayı bulmuyor ben bizzat yaşadıklarımı yazdım he tanıdığı adamı vardır halleder onu bilemem ama normal vatandaşa yaklaşım böyle

Cihangir_87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde Güngören şubeden çıkacak plaka, bağışta 2 kişi indirimi oluyormudur acaba  005hihih

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Gökalp link' Alıntı:
Bizzat kendim gittim yaşadım direk anlatıyorum olayı opel de aldığım satış görevlisi ki çok iyidir kendisi bu işi benim trafik şubeden kendim halledeceğimi söyledi ben de aynen ilk 0 aracım olduğu hevesle gittim diyalog şöyle
Ben: merhaba memur bey
Polis: merhaba
B: plaka için buraya gelmemiz gerekiyormuş acaba tg plaka olabilir mi
P: ikamet adresinize göre oluyor o
B: Mecidiyeköy'de oturuyorum
P: şu harfli plakalar var istersen gs fb falan da var
B: yok harfler tutmuyor zaten Kocaelispor luyum peki rakam olarak 2502 olabilir mi?
P: bir tane var sizin arabanız 50-60 bin var %2-3 ü kadar verirsiniz artık
B: tamam verdik diyelim ya kesin alıyor muyuz peki istediğimiz rakamı
P: eğer duruyorsa alırsınız
B: durmuyorsa param ne olacak
P: paranız yanar
B: o kadar para veremem başka türlü olmuyor mu
P: valla o kadar arabaya biniyorsanız özel de istiyorsanız %2-3
B:iyi günler
Konuşma aynen böyle geçti arkadaşım birkaç ay sonra gs plakaya 1800 tl verdi kusura bakmayında kimse sokaktan parayı bulmuyor ben bizzat yaşadıklarımı yazdım he tanıdığı adamı vardır halleder onu bilemem ama normal vatandaşa yaklaşım böyle

Büyük şehirlerde işler parayla dönüyor. 2-3 bin vermek lazım güzel bir plaka için. Küçük şehirlerde iş kolay, tanıdık bir memura ısmarlanacak bir yemekle işlem tamam.