Sıfır araç için neler yapılabilir???

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kesin yaptır bak sana söyleyim. benim profildeki araç gri idi. ön kaput neredeyse camın önüne kadar taş izi olmuştu. boya koruma önermiyorum çünkü opel servis müdürü "sizi arıcaklardır yapalım diye ama yaptırmayın. o sadece ağaç reçinesi kuş pisliği gibi şeylere karşı korur. sizin yapmanız gereken en önemli şey ağaç altına park etmemektir" dedi. ben de ona güvenip yaptırmıcam. şu anlık gereksiz. bir sene sonra yaptırın dedi ben de öyle yapıcam yaza doğru. ama dediğim gibi arabanı mahvetme sakın hemen ön kaput komple yan çamurluklar dahil yaptır abi.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence taş izleri açık renkli arabada belli olur..koyu renk araç pek belli etmez..daha önceki aracım gri idi ve çok belli ederdi..şimdikinde 2-3 tane var..dikkatli bakmazsan belli bile değil..kaput filmi size kalmış ama bence gereksiz..boya koruma yaptırın yeter..geçenlerde gri bir mercedeste gördüm..eski bir modeldi ama film olduğu belli oluyordu..boya ile filmin birleşme yeri çizgi şeklinde belliydi...birde araca orijinali dışında yapılan bu uygulamaların zamanla bakım masraflarıda oluyor..ilk hevesle yaptırıyorsunuz ama sonradan bakıma girerek cebe zararı dokunuyor....

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya bakımı için sonax wax al sıfır araçlar için nasıl uygulanacağı uygulama kiti hepsi içine. paranın tam karşılığını alırsın.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-boya korumayı hemen yaptır amaç boya dayanıklılığını arttırmak, ilerleyen yıllarda zaten pasta-cila-boya koruma birlikte yapılır.
2-araç sedansa station wagon şaseye kurulu karoser olduğundan, park sensörü şart.
3-temiz yakıt kullanmak için iyi bir shell veya opet bayiyi bul. aynı yeri kullan. yakıt alışların az olmasın ki olmadık yerde, olmadık istasyondan mazot almak zorunda kalmayasın.
4-aracını kaporta için zararlı olacak özsu-reçine vb akıtan ağaçların altına park etme.
5-ön göğüslük için güneşlik al.
6-debriyaj kullanıma dikkat et astralarda kısa sürede sorun çıkartıyor diyecektim ama easytronik şanzıman almışsın.

Hayırlı olsun, güle güle kullan...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracını Güle güle kullan, Allah kaza bela vermesin, aracına asıl asfaltta zarar gelir, kamyonlardan gelen taş ve çakıllar ve diğer zarar verici herşey sıçrayabilir, bu nedenle aracını alır almaz, ziebartta iç dış, motor , boya, ön cam, koruma hepsini yaptır, ziebart ın sitesinde sıfır araçlar için uygun fiyatlar var, ön kaputa, tampona, çamurluklara koruma filmi çektir, arka camlara film çektir, ön cama uv engelleyici, yağmur kaydırıcı ve cam koruyucu görünmez film çektir,

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların hepsini yaptırmaya kalksam dünyanın parası eder ya. arabayı zaten şartları zorlayarak alıyorsun. aldıktan sonra tam ohh be tamam artık diyorsun bir bunlar çıkıyor. yaptırsan paran kalmamış. yaptırmasan olmaz.

acaba bu korumaları bir kaç ay sonra yaptırsak bir sıkıntı olur mu?

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların hepsini yaptırmaya kalksam dünyanın parası eder ya. arabayı zaten şartları zorlayarak alıyorsun. aldıktan sonra tam ohh be tamam artık diyorsun bir bunlar çıkıyor. yaptırsan paran kalmamış. yaptırmasan olmaz.

acaba bu korumaları bir kaç ay sonra yaptırsak bir sıkıntı olur mu?
O kadar zorlamana gerek yok. Alınca bi boya koruma yaptır veya bir süre sonrada yaptırabilirsin. Hatta bayide yaptıranları da duymuştum. Bir de ön kaputun yarısına kadar ve ön tampona şeffaf koruyucu film çeksen yeter.