Sıfır Araç Arızasına Bakın !!!!

• Konuyu başlatan bekirderinoz
  • Başlangıç tarihi
B

bekirderinoz

Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar. Vectramı satıp, geçen yıl sıfır yeni symbol aldım. Araç 1 yaşına henüz girdi. 1.5 dizel. Üzerine toz düşse silerim, o kadar hassas ve temiz kullanırım düşünün. Aracı aldım, 20 binde ya da 1 yıl sonra gel dediler. 1 yıl sonra gittim, araç 8 binde idi. Bakımı yapıldı. Sorun yok. Sonra 40 bine kadar gelmeyin, kaputu bile açmanıza gerek yok araç tertemiz, sorunsuz zaten, iyi kullanıcısınız belli oluyor dediler. Neyse, dün sıfır asfalt yolda hafif rampa aşağı inerken (araçta yük yok, sadece 4 kişiyiz), klima açık, hız 100 km. gibi, vites 5'te ve gaza dokunmuyorum, araç kendi hızıyla gayet güzel ve sessiz iniyo. Aniden bir ses. Sanki camı üstten hafif açmışsınız, rüzgar giriyor gibi bir ses. Klima sandım, sonra göstergeye baktım, kızdırma lambası (tel sembolü olan lamba) yanıyor, ama araba stop etmedi, hemen fren fren yol kenarına çektim, emniyet şeridine, stop ettim. Servisi aradım. Geldiler. Araç daha 18 binde düşünün. Baktı ve teşhis: TRİGGER KOPMUŞ. Nasıl olur dedim daha araç sıfır. Abi vitesi 5'ten 3 'e filan aldın mı dedi. Tabiki hayır.Bu kaçıncı arabam, 15 yıllık şoförlüğüm var, öyle bi hata yapmama zaten. Abi olamaz dedi, çok şaşırdım dedi servis elemanı. 20 bini geçseydi açıp bakardım ama ben buna dokunamam, incelenecek, bakılacak dedi. Aracı çekici geldi servise götürdük. Gözüm gibi sakındığım sıfır arabam şimdi toz toprak içinde servisin önünde duruyor, pazartesiyi bekliyoruz. Sanırım ruh halimi az çok anlarsınız dostlarım.

Şimdi içimden pazartesi günü gidip oradaki herkese ana avrat düz gitmek geliyor. Acayip sinirliyim. Sıfır aracın nasıl triggeri kopar abi, kopamaz, kopmamalı, ya bi kazaya sebep olsaydı da ailemi kaybetseydim, tüm bunlar ne uğruna, neden olacaktı? Sıfır araç aldım triggeri koptu kaza yaptım eşim öldü...Yok böyle bişey ya, olamaz, bu kadar ucuz değil, olmamalı....Bunun hesabı sorulmalı, gittiği yere kadar gidicem, sorucam hesabını nereye kadar olursa...Etrafımdaki ve uzaktaki ulaşabildiğim herkese anlatıcam. Herkes ibret alsın...

Sizden ricam ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum. 2. el almayalım, uğraşmayalım sanayi ile şunla bunla dedik, sıfır aldık, gördük sıfır aracı... Ne yapmalıyım. Mesela sıfır araç alanların şunu deme hakkı yok mu: Ben bu aracın tamirini istemiyorum. Aracı iade etmek istiyorum. Bu araç yapılır ancak düzen tutar mı? Bu ve bunun gibi birçok soru kafamda...

Bu ve diğer konularda, hakkımı arama noktasında ben neler yapabilirm? Başına benzer şeyler gelenler var mıdır? Yardımlarınızı acilen bekliyorum....Saygılarımla...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmıs olsun.. cok haklısınız bı aracın trıgelının kopması kı arac daha km bıle yapmamışken cok sacma sız pazartesı sabahtan servıse gıdın bence tutanak tuturun 18000 km arac trıgel kopması nedenı felan dıye tahkım kuruluna başvurun mahkemelerde oluyor bu. davanızı açın bence..

B

bekirderinoz

Bilgi Girilmemiş
Rica etsem daha net yazabilir misiniz, tutanağı ne şekilde, kime tutturmamız gerekiyor, buna bi kılıf bulmasınlar bunlar, sizin hatanız filan demesinler? Arabayı satana kadar her gün arıyorlar, şimdi ortada kimse yok. Aracı aldığım fiyattan geri alsınlar. İstemiyorum aracı. Mahkemeye gitse iş, sonuç ne olur acaba, bilen var mı, emsal kararlar var mı bu konuda arkadaşlar?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servıse gıttı ya arac orda bı tutanak hazırlanır o tutanagı alın. orda aracın km sı modelı gelıs nedenı herseyı yazar onunla basvuru yapın mahkemeye. aracı gerı almazlar sanmam oyle bısey olucagını ama mahkemeden bı sonuc cıkar daha 18000 km dekı aracın trıger kopması hata kabul edebılecek bısey degıldır.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Maalesef sıfır araçlarda da sorunlar yaşanıyor ve bu her marka için geçerli. Umarım mücadelenizde başarılı olursunuz.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

aracı geri almazlar.. hukuki olarak da birşey elde edebileceğinizi düşünmüyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız için mümkün mertebe nasıl olsa bakımı yapılmış garanti kapsamında diretin sıfır araca karşı olmadı sıfır motor,bunun için tüketici haklarına başvurun hatta bu konuda uzman avukata derim

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamlar boyalı aracı sıfır diye satıp geri almazken motor hatasından dolayı bir aracı mumkun mertebe almazlar.İhtimal bile vermiyorum. En basiti garanti sürenizi bir yıl daha ekstra yaparlar. O da belki. Ama bu demek değildir ki hakkınızı aramayın. Sonuna kadar eğer yeterli ve fazla zamanınız varsa ugrasın bunlarla. Renault araclarda bu sıkayetler daha cok artıyor. Dikkat edilmesi lazım. Yeni laguna alan arkadasımın otobanda 4 teker kilitlenmiş durduk yere bariyerlere vurmustu. Beterin beteri var; size birşey olmamış şükürler olsun...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigeri kopmuş araç garanti kapsamındaysa silindir kapağı değişir subaplar iticiler devirdaim conta ve triger seti yenilenir, düzen tutmama gibi bişeyin triger kaynaklı olacağını düşünmüyorum. Kompresyonda tüm yük kayışa biniyor bildiğiniz üzere, 93 yılında tasarımı biten 94 yılında ilk üretilen vectra b 1360 kilo, 2011 yılında üretilen symbol 950 kilo, haliyle araçların triger kayışları farklıdır ve dayanımları farklıdır. En önemli konu zaten en azından 50bin km dayanabilen bir triger kayışının nasıl 18bin de koptuğu...
Bir başka kullanıcının da 2bin kilometrede miydi neydi baskı balatayı haşat etmesi ve aracı servise götürüp kontrol ettiklerinde garanti kapsamı dışında görünmesiydi. Tahminimce hiç birşey elde edemeyeceksiniz, arkadaşların dediği gibi boyalı aracı sıfır diye sattıkları halde 3-4 yıl süren davalar var. Bu ülke başka ülkeye benzemez, çok büyük geçmiş olsun diyorum, bu yıl şubat ayında otoban kenarında kar fırtına üstümdeyken ben de kayış koparttım, çekiciydi o panikti, çaresizlik vesaire sizi en iyi ben anlarım...