sıfır araba motor açılması ------

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncede yazdım rotaj kalktı diyen satıcıyı görmek isterim ve onu bana yazılı vermesini :)
araç üretici firmaları ilk 1500 km şöyle kullanın diyor hatta klavuzlarına ekliyor ama bayii satıcı salakca yok diyorsa blimiyorum neye hizmet ediyor...o piston gömlekleri yüzükleri motora takılmadan mı rotaj yapılıyor? yoksa ben mi bilmiyorum:confused:
alıp basanlarda sonradan aracım yağ yakıyor yok şu yok bu diye ağlıyor ama...servisde kullanma hatası deyip cebinize elini atıyor...

alpersulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz konuşmalar

:mad:okadar çok yorum var bunlar gereksiz konuşmalar arkadaşlar hangimiz aracını tüm viteslerde redline da 15 dk sürüyor yada durduğu yerde boşta 15 dk redline da tutuyor yada 160 giderken 3 e 2 ye alıyor şimdi böyle söylüyorum diye bir iki salak atlar benim aracım bir. viteste 90 iki.viteste 180 görüyor diye bırakın boş işleri araçlarımız ralli araçları değil donanımı ne olursa olsun bunlar standart araçlardır pist araçları değillerdir istediğin kadar modifiyeyi zorla o araç satandardın en fazla bir tık üzerine çıkar ama karoserin hala standart kendinizi kasmayın hız yapacam diye salak salak kazalar yapıp başka insanların yaşam haklarını ellerinden almayın çok hız merakınız varsa birazda maddi durumunuz iyi ise ralli okulları var onlara katılın katılmaya çalışın orada kurallarıyla sürat yapmayı öğretirler size.ağır tabirlerimden dolayı alınmayın arkadaşlar aracımla sokaklarda diken üstünde gitmekten sıkıldım devamlı etrafımda manyaklar olur olmadık kazalar bıraktım aracımı kendimi ailemi korumaktan korumaya çalışmaktan unuttum rodajı uuttum motor açmayı lütfen duyarlı olun bu söylediklerim kulanıza küpe olsun kendinize düşünmeyi başka insanları düşünün ...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya beyler yorumlarınızı okudum da biçogu mantıklı fakat rodaj süresi artık yok ama onun yerine rodaj suresı adı altında servıstekı ustaların soyledıgı (gomlek ve pistonların etrafının çok çok ince bi komurumsu tabaka kaplayarak sürtünmesinin azalması ve yakıtın düşmesi işleminin tamamlanması) bu işlem kullanmadan kulllanmaya degıserek agrasıf kullanımlarda 1.000km ve sakin kullanımlarda 3.000-5.000km arasında degişiyormuş...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
0 KM Opel Corsa 1.2 Essantia aldım. Araıcm şuan 250 km.Şehiriçinde kullanıyorum bir kere 120 ye çıktım kısa süreli onun dışında 90 km hızı geçmiyorum. Yalnız dikkat ettiğim frenleme yaptığım da disklerden bir sürtme sesi geliyor. Bu yeni olduklarından mıdır? Birde rodaj gerçekten kalktı mı? Ne kadar daha hız limitleri dahilinde kalmalıyım? 20 Nisanda Bayramiç'e gideceğim ozaman bir kere basacağım.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem değil bunlar...artık yeni makinalar rodajlı çıkıyor...sadece motor için değil fren ve yürüyen aksam adına özellikle en başlarda ani hareketlerden kaçın...arabanız akarak gittiği sürece problem değil yürüsün gitsin...normal kullanmanıza devam...
yeni araçta yağınızı kontrol edin,anormal eksilmelere karşı kontrol edin...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
0 KM Opel Corsa 1.2 Essantia aldım. Araıcm şuan 250 km.Şehiriçinde kullanıyorum bir kere 120 ye çıktım kısa süreli onun dışında 90 km hızı geçmiyorum. Yalnız dikkat ettiğim frenleme yaptığım da disklerden bir sürtme sesi geliyor. Bu yeni olduklarından mıdır? Birde rodaj gerçekten kalktı mı? Ne kadar daha hız limitleri dahilinde kalmalıyım? 20 Nisanda Bayramiç'e gideceğim ozaman bir kere basacağım.

Araçlarımız rodajlı geldiği için motoru bas bas bağırtıp açtırmaya gerek yoktur , bende 7 ay önce sıfır aldığımda o sürtme sesi geliyordu birde çok sık yanık kokusu gelir 1 hafta aracın içinden sanmayın ki bişeyler yanıp tutuşuyor bu gayet normaldir çünkü araçlarımız fabrikadan mumlanıp gönderiliyor bize ve bu mumlar hareket ettikçe erir ve bu yanık kokusuna neden olurlar ondan kafanıza bişey takılmasın sürtme seside ilk 1500 KM ye kadar gelebilir , normaldir

Son olarak benzin alınca benzin ibresi birden bire artmayabilir ilk başta aldığınızın yarısı kadar artar sonra yavaş yavaş ibre yukarı tırmanır ve aldığınız litreye göre gösterir , buda normaldir ... Olcay bu durum yazılımla düzeliyor dedi ama ben daha halen düzelttirmedim açıkçası gerekte duymuyorum çünkü benim araç zaten LPG li ondan gerek yok ayda 1 kez 30 liralık benzin alıyorum o kadar

Bu arada ben 3000 KM de araç tüpte iken otobanda sınırları zorladığımda 195 KM yi çok rahat bir şekilde gördüm az daha zorlasam 200 KM yi görecekti araç ancak biraz tırstım çünkü 180 KM den sonra her yer bulanık gözükmeye başlıyor yani ben tüpte bu kadar basıyorsam benzinde varın artık siz düşünün

Herkese kazasız belasız sürüşler

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav biz aldık araba tek solukta 700km yi max 4.viteste 2200devirde falan gitti millet galeriden çıkınca 6bin 7bin nasıl basıyor nasıl içi cız etmiyor anlamıyorum :help: :D

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet geçen yıkamada mumlamayı farkettim. Yanık kokusu arabayı her kapatıp indiğimde dikkatimi çekiyor. İlk gün korktum vallaha arabamı yanıyor diye...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin,rotaj kalkmadı...servisinize sorun olmadı opel tr veya vw tr veya bmw tr olmadı merces tr toyota renault tr leri arayın merkezleri yani...bırakın bunları aracın kitabcığını okuyun lütfen...
ilk 300km sert frenden kaçının,ilk 1500 km de yüksek devirden kaçının sabit hızla gitmeyin,ilk 1000km ağır yük çekici koymayın diye size uyarı var...bunlar boşuna yazılmıyor.
piston ve segmanların alışma süresi var...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin,rotaj kalkmadı...servisinize sorun olmadı opel tr veya vw tr veya bmw tr olmadı merces tr toyota renault tr leri arayın merkezleri yani...bırakın bunları aracın kitabcığını okuyun lütfen...
ilk 300km sert frenden kaçının,ilk 1500 km de yüksek devirden kaçının sabit hızla gitmeyin,ilk 1000km ağır yük çekici koymayın diye size uyarı var...bunlar boşuna yazılmıyor.
piston ve segmanların alışma süresi var...

Ben bana Opel Yetkili Servisi ne dediyse onu söyledim. Abi herhangi bir sorun herhangi bir km sıkıntısı yok istediğin devirde istediğin gibi kullanbilirsin dedi. 5000 km kontrol bakımın var ona gel dedi.