Seyir halinde araç neden stop eder.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul adapazarı arası gidiş geliş de araba 3 kez stop etti.Hızlar farklı idi.140-120-50 hızlarda.Stop etmeden önce araça sanki pislik gelmiş gibi kasılıyor sonra arıza lambasını yakıyor bu sıra da devir saati 7000 ile 000 arasında kendi kendine hareket ediyor.Tekrar çalıştırıyorum arıza lambası sönüyor bazende sönmüyor.Körfezden Dudulluya kadar sönmedi.Fakat stop edip tekrar çalıştırdıgımda yanmadı.Krank devir sensörü ve eksentirik sensöründen mi kaynaklanıyor.Bunlardan arızalı olmayını da degiştirmek gerekiyor mu?Bujiler,kabloları degişeli 15 gün oldu.Veya arıza başka neden olabilir? Şimdiden tşk.ler...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr de araç stop ettiginde her seferinde çalışıyor mu tekrar.Arıza lambasıda sönüyor mu?Devir saatini da etkiliyor mu?
egr den stop ettıgı zaman tekrar marsta calısır. arıza lambasıda bazen olur yanık kalır bazen olur söner. devır saatıde stop edecegı zaman dalgalanır

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra 99 cd.2.000 motor lpg de mevcut.Benzinde aynı sorun olup olmadıgını bilmiyorum.

aracınızı benzine alıp birde öyle deneyiniz aynı sorun yaparsa tech 2 cihazına baglayıp aracınıza bakılması lagzım en yakın istop etmesi rolanti ayarlayıcısınına ve egr ye ve motor sıcaklık sensörüne bakılacak

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Vectra 99 cd.2.000 motor lpg de mevcut.Benzinde aynı sorun olup olmadıgını bilmiyorum.
arkadaşlar her stop eden araç egr den yapmaz mesela konu olan arac x20xev motor bunlarda egr sorunu hiççççççççç olmazzzz vede egr arızası yok denecek kadar azdır arkadaşın sorunu hava debimetresi olabilir veya rolenti regülatörü arıza lambası yanıyorsa hava debisidir tüpde patlama olduysa bu parçada sorun olabilir.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her stop eden araç egr den yapmaz mesela konu olan arac x20xev motor bunlarda egr sorunu hiççççççççç olmazzzz vede egr arızası yok denecek kadar azdır arkadaşın sorunu hava debimetresi olabilir veya rolenti regülatörü arıza lambası yanıyorsa hava debisidir tüpde patlama olduysa bu parçada sorun olabilir.
Ön tampon altında hava filitresi hortumuna baglı ucu kapalı bir parça var o parça kırıktı bende bantla sardım o parça ne işe yarar.Arıza lambası yanıyor devir saati kendi kendine 7000 kadar çıkıyor ve araç stop ediyor.Hava debisine baktırayım önce sonra rolenti regülatörüne... tşk.ler
ustam eksentrik ve krank sensörü bu şekilde arıza yaptırır mı?Bunun içinde bişeyler yazarsan sevinirim şimdiden tşk.ler

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Ön tampon altında hava filitresi hortumuna baglı ucu kapalı bir parça var o parça kırıktı bende bantla sardım o parça ne işe yarar.Arıza lambası yanıyor devir saati kendi kendine 7000 kadar çıkıyor ve araç stop ediyor.Hava debisine baktırayım önce sonra rolenti regülatörüne... tşk.ler
ustam eksentrik ve krank sensörü bu şekilde arıza yaptırır mı?Bunun içinde bişeyler yazarsan sevinirim şimdiden tşk.ler
motor arıza ışığı yandığında gaza tam bas eğerki devir saati 3500 de kalıyorsa devir sensörlerinden birisi arızalıdır.