Sessiz Lastik Tavsiyesi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse kumho demiyor ki esas sen okumuyorsun. Aynı senin benim gibi kullanıcıların yorum yapıp lastiklere puan verdigi bir siteye alıntı yaptım. Adamlar Michelini alıp kullanmış memnun kalmamış kumho diye rastgele bir lastiğe tıkladım yüzde 80in üzerinde memnuniyet var. Hep denir ya Michelin yumuşak da Avrupa'ya göre yok bizde çukur tümsek var bize gelmez diye. Ben de merak ettim ahmet Mehmet memnun acaba hans tim ne düşünür diye. Onlar Avrupa'nın kaymak asfaltında memnun mü ona baktım. Memnun değil. Sen on senedir memnun olabilirsin ama bir sürü lastik cikti piyasaya on senedir. Yabancı dilimiz var okuyup anlayabiliyoruz. Senin elin oğlu dediğin adam yapıp gönderiyor o lastiği niye yaptığını kullanıyon da yaptıgı testlere görüşlere itibar etmiyon. Arkadas başka lastik takip kaza yapsa sorumluluğunu alır mısın saçmalığını da sen çıkardın. Forumunuz sizin olsun böyle sadece amacı birilerine saldırıp laf sokan tahammülsüz kisilerin olduğu yerde adam gibi konuşup tartışmaya çalışan degisik ve cesitli gorus acisi getirmeye calisanlara yer olmaz.

Tamam arkadaş sen haklısın biz suçluyuz.Uzatmaya niyetim yok.

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda neredeyse tüm konular tartışmaya yol açmaya başladı. Ne degisti bilmiyorum ama görüntünün hoş olmadığını söyleyebilirim. Şimdi hoşuna gitmiyorsa bu başlığa bakma diyen arkadaşlardan olacaktır eminim. Basit bir lastik tavsiyesi konusunun böyle kutuplaşmalara yol açması çok üzücü. Burada hepimiz bir çatı altındayız. Lütfen uslubumuza, yazdiklarimiza biraz daha dikkat edelim.

Teşekkürler

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda neredeyse tüm konular tartışmaya yol açmaya başladı. Ne degisti bilmiyorum ama görüntünün hoş olmadığını söyleyebilirim. Şimdi hoşuna gitmiyorsa bu başlığa bakma diyen arkadaşlardan olacaktır eminim. Basit bir lastik tavsiyesi konusunun böyle kutuplaşmalara yol açması çok üzücü. Burada hepimiz bir çatı altındayız. Lütfen uslubumuza, yazdiklarimiza biraz daha dikkat edelim.

Teşekkürler

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Zaten artık kimseye ne tavsiye vericem ne de konu açıcam.Videolara falan bakarım onlara anca yorum yaparım.Tecrübemizi söyedik diye marka takıntılı olmakla itham edildik.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Nerdeeeen nereye .... kimin ne söylemek istediği, nasıl anlamak istediği gayet açık.

Bende Good Year diyorum. Vectra b gt aracımda 205 55 16 goodyear efficientgrip v serisi kullanyorum. 1 senedir lastik sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Yol tutuşuda gayet güzel.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer lastikleri çöpe atalım o zaman yapacak bir şey yok. Herkes Michelin alsın. Michelin kullanıp memnun olmayan da yok zaten.
:D:D :good:

michelin kötü lastik değil.Fakat öyle abartılıyor ki, michelin alan insanlar bi daha sanki aracından tık ses gelmeyecek, yola pençe gibi yapışıcak zannediyor. michelin i imal edenlerde insan diğer markalarıda.piyasa da michelin kalitesinde hatta daha iyi olabilecek bir çok marka var.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İsteyen istediği lastiği kullanır, kimse neden bu lastiği kullandın diyemez. Burada arkadaşlar kullandıkları lastiklerle yaşadıkları tecrübeleri paylaşıyorlar. Alaylı ustaların ve komşunun söyledikleri, avrupadaki taraflı/tarafsız dergilerin yaptığı test sonuçları kişileri birebir bağlamaz, ancak aklını karıştırır. Adam yumuşak hamurlu lastikle bağ/bahçe/tarla yani arazide geziniyorsa lastik ne yapsın, veya sert hamurlu lastikle otobanda gidiyorsa sesi nasıl yok edecek. Kötü koşullarda kullanılan lastikler balon da yapar yarılır da, veya son yıllarda salgın haline gelen 17 " jantlara takılan düşük profilli lastiklerle bozuk yollarımızda gezdiğimizde yarılan lastiğin kırılan jantın kabahatlisi kimdir? Bu tür hasarlarda hangi lastik olursa olsun, mutlaka hasar görür. O nedenle kullandığınız araç, gittiğiniz yol, yaşadığınız coğrafya ve iklim koşullarını göz önüne alarak lastik seçmek daha mantıklı değil midir? Bu arada zaman zaman avrupa ülkelerinde yapılan lastik testleri paylaşılıyor. Peki onların arasında bizim ülkemizde üretilen veya yaygın olarak kullanılan kaç tane lastik var?
Michelin harika bir lastik değildir, bunu herkes biliyor. Sadece kendi sınıfı içinde iyiler arasında yer alır o kadar. Pirelli, Goodyear, Lassa .... gibi yıllara damgasını vuran lastikler bugünlere kadar gelebildilerse kimse onlara kötü diyemez.

Son düzenleme: