Sessiz Lastik Tavsiyesi

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin sevdası yalnız bizim ülkede olmalı, gürültü, yol tutma, aşınma, yakıt tasarrufu gibi konularda uluslararası sitelerdeki test başlıklarını incelerseniz Michelinin hiçbir zaman yukarlarda olmadıgını görürsünüz. A segmentindeki arabaların fabrika çıkış lastiklerini de inceleyin kaç tanesinde Michelin görürsünüz?

ben o testlerin hiç birine itibar etmiyorum. o testleri arabaların sağlamlığı açısından da yapıyolar baktığında adam gibi avrupa arabalarının bir çoğu diplerde 5 yıldızla geçenlerde tenekeden ibaret arabalar. en iyi test deneyimdir. deneyimlere göre tercih yapmak daha doğru olur. arabaların üstündeki lastik markalarına gelince o her arabada değişir. üretildiği yerde farklı markaları takıp gönderiyolar. benim ilk aldığımda vectramı üstünde adı sanı duyulmamış ispanyol bir lastik vardı. testlerde michelin o kadar kötüde bu kadar kullanan insan sırf adından bahsetmiyor yaşadıkları konfordan ve memnuniyetten bahsediyorlar.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer lastikleri çöpe atalım o zaman yapacak bir şey yok. Herkes Michelin alsın. Michelin kullanıp memnun olmayan da yok zaten.

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanizin ses izolasyonu zayif olarak biliniyor. 2000 Opel Astra 1.4 de Lassa Impetus H 195 60 15 var, ve lastik sesi cok da fark edilmiyor. Sizin icin Adac.de testlerinde en az sesi olan lastiklere bakmanizi oneririm. Mesela 195 65 15 H boyunda.. - Dunlop SP Sport Fastresponse - Michelin Energy Saver
- Uniroyal rallye 550

ADAC_Sommerreifentest_185_1.jpg

Autozeitung testinde ER300 cok da sesli gozukmuyor...(V) http://www.pirelli.com/tyre/tr/tr/news/files/2010/03/AutoZeitung-yaz-lastik-test-2010.pdf Benim icin lastigin saglam olmasi cok onemli. ER300 ile Lassa Impetus ayni fabrikada uretiliyor, ER300 bana daha dar tahliye kanallari ve yapisi itibari ile asfalt ve yaz lastigi gibi geldi. Impetus disleri daha yuksek ve tahliye kanallari daha genis, hamuru sanki daha farkli. Adac testinde biri 2. filan, otekisi sondan ucuncu../
Lastiklerim Bridgestone er300 turanza ve memnun değilim. Önereceğiniz sessiz bir lastik markası varmıdır. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-HP.htm Yabancı bir site. 109 kisi değerlendirme yapmış sadece yüzde 66 si bir daha alırım demiş. http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU31.htm bu da rastgele seçtiğim bir lastik. Kumho. Ben kullanmadim bilmiyorum Bunu da 109 kisi değerlendirmiş. Yüzde 82si tekrar alırım demiş. Kore malı ama Çin'de de üretiliyor. Bizim millet bunu hayatta almaz ama. Michelin yumuşak Avrupa yollarına göre Türkiye de balon yapar tel kırar derler hep. Avrupalı niye memnun değil o zaman? Ben de yeni lastik aldım usta abi Michelin tak söyle böyle dedi inadına gidip başka lastik aldım gayet de memnunum. Michelin alanlara lafım yok ama secimimizi kulaktan dolma eski bilgilerle etkiliyorlar, usta dediğimiz cogu kisi aslında yeniliklerden bihaber. Bir de fazla para verdin mi sanki hep kaliteyi yakalayacakmissim gibi bir algi var Ben Michelin almadım diye işyerinde arkadaslar kursuna dizecek neredeyse toplumsal baskı o kadar fazla.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer lastikleri çöpe atalım o zaman yapacak bir şey yok. Herkes Michelin alsın. Michelin kullanıp memnun olmayan da yok zaten.

kullanıp memnun olmayan yok demiyorum, tecrübe ettiğimiz şeyleri paylaşıyoruz ama sizinde bahsettiğiniz gibi adi bir lastik değil. diğerlerinide kötülemiyorum, bugün ülkemizde bir çok uzakdoğu lastiklerini alıp kullanan ve memnun olduğunu söylemeyen arkadaslar var tercih meselesidir saygı duyarım. arkadas fikirlerimizi sormus bizde söylüyoruz. siz ne anladınız onu da kestiremiyorum. herkesin bildiği kendine diyor bu konuda tartışmak istemiyorum. iyi forumlar.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu o kadar ilginçleşmiş ki, herkes tavsiye için kullandığı lastiği önerirken birden testlere takıntıya kadar gelmiş.Arkadaş michelin lastiğinden memnuniyet benim memnuniyetimdir.Testler şunlar bunlar beni bağlamaz.Ya da ben memnunsam başkasının başka lastikten memnuniyeti de beni bağlamaz.Eğer burada biri tavsiye isterse, ben memnun olduğum malı yazarım.Tutup denemediğim bilmediğim tecrübe etmediğim lastiği burada tavsiye edip michelin takıntısından bahseden insanları mı memnun etmek için çabalim?Hadi ben burada birileri mutlu olsun diye X marka lastiği bu vatandaşa tavsiye ettim lastik yüzünden adamın canı yandı.Burada michelin yazdım diye takıntıdan bahseden insalar bu sorumluluğu üstlenecek mi?Birşeyi söylerken yazılanları iki üç kere okuyun çünkü herkes kullandımda söylüyorum diyor.Bunu idrak edebilmek konunun özü.Kimse marka reklamı yapmıyor.Yazılanları iyi okuyalım arkadaşlar.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam Michelin takip lastik yardirsa kaza yapsa sen vercen mı hesabını? Kimse teste falan takıntıli değil körü körüne insanları belli bir seye niye yönlendiriyorsunuz? Biz düşüncemizi belirli verilere dayandiriyoruz siz hala körü körüne Michelin diye tutturuyorsunuz. Adam 4 lastik taktım dördü de balon icinde kaldı diyor onu da görmüyorsunuz. Neyi kaç defa okuyacağımi, kime ne diyeceğimi kimseye soracak değilim. Kimse burda ders verirmiş gibi konuşamaz biz de görüş beyan etmisiz saygı duyarsınız. Yazdıklarımızı okuyacaksınız ne demek ne yazdık kardesim git adam vur mu dedik? Herkes senin taktiğin lastiği mı takacak? Diğer lastiği takip kaza yaparsaymis. Ben aldığım lastiğin markasını bile vermedim. Konuyu açan arkadasa sesleniyorum kardesim git Michelin al da herkes rahatlasın, memnun olmayan kimse yokmuş. Herkes tecrübe etmiş.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam Michelin takip lastik yardirsa kaza yapsa sen vercen mı hesabını? Kimse teste falan takıntıli değil körü körüne insanları belli bir seye niye yönlendiriyorsunuz? Biz düşüncemizi belirli verilere dayandiriyoruz siz hala körü körüne Michelin diye tutturuyorsunuz. Adam 4 lastik taktım dördü de balon icinde kaldı diyor onu da görmüyorsunuz. Neyi kaç defa okuyacağımi, kime ne diyeceğimi kimseye soracak değilim. Kimse burda ders verirmiş gibi konuşamaz biz de görüş beyan etmisiz saygı duyarsınız. Yazdıklarımızı okuyacaksınız ne demek ne yazdık kardesim git adam vur mu dedik? Herkes senin taktiğin lastiği mı takacak? Diğer lastiği takip kaza yaparsaymis. Ben aldığım lastiğin markasını bile vermedim. Konuyu açan arkadasa sesleniyorum kardesim git Michelin al da herkes rahatlasın, memnun olmayan kimse yokmuş. Herkes tecrübe etmiş.

Evet ben veririm hesabını.Benim lafıma uyup zarar görüyorsa zararını da karşılarım.Senin verilerin başkalarının yaptıkları.Ben ise 10 senedir her türlü aracımda michelin kullanıyorum.Çokta memnunum.Bana marka takıntılısı yakıştırması yapmadan önce evet okuduğunu anlayacaksın.Çünkü ben tecrübemi ve memnuniyetimi yazmışım.Marka iyidir kötüdür dememişim.Tutup elin oğlunun testiyle konumamışım.Ya da orada lassa diyen bir arkadaş var, ondan sonra kumho demiş.Tutup onlara ''arkadaş lassa diye markaya takılma arkadaş kumho diye markaya takılma '' dememişim.CEvap bile vrmemişim, çünkü onlarda kendi tecrübelerini anlatmış.Lassanın veya kumhonun onca hatasını da sayabilirim, çünkü ben galericiyim senin ömrün boyunca değiştireceğin arba sayısını yeri geliyor bir günde galerimden satıp yenisini alıyorum.Ben sadece kendi arabamla tecrübe etmiyorum hiç birşeyi, oto dünyasının oto sanayilerinin içindeyim.Ama ben demişi ki bütün bunlara rağmen, ben michelin kullanıyorum 10 senedir araçlarımda ve memnunum demişim.Başka marka kötü benim markam iyi dememişim.Kimse de dememiş.Sadece herkes kullanıp memnun olduğunu yazmış.Sorsana konuyu açan arkadaşa illa michelin alcaksın diye evini basıp kafasına silah mı dayamışız?O zaman hiç bir tavsiye isteyene tecrübelerimizi yazmayalım herkesin sorusu cevapsız kalsın, forum yönetimi de testleri getirsin bir liste yapsın kimse soru sormadan testleri inceleyip ne yapacağını şaşırsın.Memnuniyetini ve tecrübelerini yazan insanlarımarka takıntılı konumuna sokmak nasıl bir mantıktır anlamadım.Acaba birileri bize para mı verdi michelin yazalım diye.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ne oluyor böyle karşılıklı atışmalar falan? ben test verilerinden yola çıkarak seçim yapacak olsam zaten hiç tavsiye almadan testler ne diyorsa bu doğrultuda lastiği seçerdim. Elbette kişilerin yaşadığı tecrübeler benim için test verilerinden daha değerlidir. Değişik fikirler olabilir ama bunlar kavgaya sebeb olamaz. Burada herkes yaşadığı tecrübeyi yazıyor, ben şunu kullanıyorum illa sende bunu kullan demiyor. Değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum...

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse kumho demiyor ki esas sen okumuyorsun. Aynı senin benim gibi kullanıcıların yorum yapıp lastiklere puan verdigi bir siteye alıntı yaptım. Adamlar Michelini alıp kullanmış memnun kalmamış kumho diye rastgele bir lastiğe tıkladım yüzde 80in üzerinde memnuniyet var. Hep denir ya Michelin yumuşak da Avrupa'ya göre yok bizde çukur tümsek var bize gelmez diye. Ben de merak ettim ahmet Mehmet memnun acaba hans tim ne düşünür diye. Onlar Avrupa'nın kaymak asfaltında memnun mü ona baktım. Memnun değil. Sen on senedir memnun olabilirsin ama bir sürü lastik cikti piyasaya on senedir. Yabancı dilimiz var okuyup anlayabiliyoruz. Senin elin oğlu dediğin adam yapıp gönderiyor o lastiği niye yaptığını kullanıyon da yaptıgı testlere görüşlere itibar etmiyon. Arkadas başka lastik takip kaza yapsa sorumluluğunu alır mısın saçmalığını da sen çıkardın. Forumunuz sizin olsun böyle sadece amacı birilerine saldırıp laf sokan tahammülsüz kisilerin olduğu yerde adam gibi konuşup tartışmaya çalışan degisik ve cesitli gorus acisi getirmeye calisanlara yer olmaz.