Ses Sistemi Hakkında Görüş ve Önerilerinize İhtiyacım Var...

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Ses Sistemi Hakkında Görüş ve Önerilerinize İhtiyacım Var...

welllcommee

Mustafa size yardımcı olur diyecektim  ama mustafa zaten :)

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@madmax yorumunuz için teşekkürler..
aracım dizel. yer konusundan bahsederken şöyle bagajda 2 amfi görmek istemiyorum. bu amfileri bagajda portatif kısmın altına yada koltuk altına yerleştirebilirmiyiz. yapılmış araçlar varmıdır?  mid konusuna gelince bende biraz simetri hastalığı var :) önler de arkalar da aynı olması taraftarıyım yoksa rahat edemem kendimi biliyorum :) önerdiğiniz amfiler gerçekten güzel ancak 4 kanal amfinin rms değeri biraz düşük gibi geldi. midlerden tam verim alabilir miyiz? sanırm tavsiye ettiğiniz gibi 2 amfi yapmak daha uygun olacak. ilerde sistemi değiştirmek istersek de kolaylık olur gibi. sonuç olarak tavsiye ettiğiniz ürünler sistemi rahat kaldırır mı diyorsunuz. biraz çok soru soru soruyorum ama kusura bakmayın artık. tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Minigun link' Alıntı:
@madmax yorumunuz için teşekkürler..
aracım dizel. yer konusundan bahsederken şöyle bagajda 2 amfi görmek istemiyorum. bu amfileri bagajda portatif kısmın altına yada koltuk altına yerleştirebilirmiyiz. yapılmış araçlar varmıdır?  mid konusuna gelince bende biraz simetri hastalığı var :) önler de arkalar da aynı olması taraftarıyım yoksa rahat edemem kendimi biliyorum :) önerdiğiniz amfiler gerçekten güzel ancak 4 kanal amfinin rms değeri biraz düşük gibi geldi. midlerden tam verim alabilir miyiz? sanırm tavsiye ettiğiniz gibi 2 amfi yapmak daha uygun olacak. ilerde sistemi değiştirmek istersek de kolaylık olur gibi. sonuç olarak tavsiye ettiğiniz ürünler sistemi rahat kaldırır mı diyorsunuz. biraz çok soru soru soruyorum ama kusura bakmayın artık. tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum :)

Cadence amfiler çok iyidir. şöyle söyleyim jameson 120 RMS yazıyorsa cadence 80 RMS amfi ile aynı güçtedir diyebilirim. Kaliteli amfiler gerçek gücü abartmadan teknik veri olarak veriyor. İnfinity için fazlasıyla yeterli olacaktır. Ben cadence 80.4 ile Sony XMN1004 70.4 karşılaştırarak sony aldım. 70w rms olmasına rağmen infinityler için yeterliydi. Cadence sony'e göre daha fazla ayar sunuyor. Sony amfiyi internetten aldığım için iade ile uğraşmamak için cadence tercih ettim. Her iki amfinin sesi benzer geldi bana. Bütçeyi artırırım daha güçlü amfi alayım derseniz kaliteli ürünleri ile bilinen markaları tercih edin.

Arkaya da mid takacaksanız twitterlarını kapı döşemesine takmak zorunda kalırsınız bunu unutmayın. Twitter olmadan arkadakiler düzgün ses alamaz. Bence arkaya koaksiyel daha uygun olur.

Koltuk altında amfiyi bende düşündüm ama ayak altında kalacağı için vazgeçtim. Arkada oturanların ayakları ön koltukların altında sıkça geziyor :)

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaliteli bir koaksiyel için tavsiyeniz varmı. birde onları da mid amfisine bağlamak gerekir mi yoksa doğrudan cd400 ile mi beslemek lazım.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Minigun link' Alıntı:
kaliteli bir koaksiyel için tavsiyeniz varmı. birde onları da mid amfisine bağlamak gerekir mi yoksa doğrudan cd400 ile mi beslemek lazım.

HERTZ DCX 165 olabilir. Amfi şart 60w rms bu hoparlör. 150 TL fiyatı. Ben arkada kullanıyorum gayet güzel bir hoparlör fiyatına göre çok iyi. İyi araştırın ama benim tavsiyem madem 2 adet infinity için bütçe ayırdınız. Önlere focal alın. Müzik dinlerken arkadaki sesin çok önemi yoktur. Sinema sistemi değil bu. Stereo müzik için en sağlıklı hoparlör yerleşimi ön tarafa 2 adet hoparlördür. Ön kapılardaki hoparlör sürücü için çok önemli. Ref6500 çok güzel ama bir Focal'de değil tabiki. FOCAL IS 165 350 TL'ye çok güzel olur. Arkalara da en kötü Hertz takarsınız. 500 liraya hoparlör işi tamam.

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IS 165 pek bulunabilir bir takım değil sanrıım malum alışveris sitelerinde rastlayamadım şimdilik.onuda yazıyorum bir kenara teşekkürler. rca ve kablo için ne tavsiye edersiniz. malum oldukça önemli.

maslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.goldmaster.com.tr/oto-subwoofer/sw-990-oto-subwoofer/194/detay kesinlikle öneririm görsel olarakta güzel fazla yerde kaplamıyor kaliteli bir ses istiyorsanız bir düsünün derim içeride gümbür gümbür ses dısarıya pek yansıtmıyor gürültü kirliliğinede neden olmuyor.

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@maslan
önerin için teşekkürler. bu ürünü kendinden amfili diye biliyorum. ancak şöyle bir dezavantajı var ilerde sistemi update etmek istediğimizde cihazı komple elden çıkarmak gerekecek. ve tahminen maliyeti de bir amfi sub takımından aşağıda kalmaz diye düşünüyorum.

maslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kampanyada kendisini 200 tlye baglatmasin8da 50 tlye halletmistim toplam 250ye patladi arabaya binen herkeste baya ugrasilmis ses sistemi var saniyor bence beklenenin ustunde ses veriyor suan fiyati hakkinda pek bilgim yok arastirin biraz