serviste bugün..

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sayılı tatil günlerimden biri olmasına rağmen sırf opelin hatalı ürettiği bir parçayı 3 hafta bekledikten sonra değiştirmek amacıyla sabahın kör vakti uyanarak servis yoluna düştüm aracın soğutma suyu kabının değişimi ve birkaç tıkırtı zırıltı sesinide bildirmek için gittiğim serviste yarım saat bekle abi dur abi laflarıyla vakit öldürdükten sonra şikayetlerimi ilettim
şikayetlerimden biride araçta yüksek hızlarda oluşan direksiyondaki titreme hafif  sağa sola çekmeydi arkadaşa bunu bildirdiğimde aldığım tepki abicim o rot balans ayarı bozulmuştur yaparız ama oda ücretlidir oldu bunun benim hatamdan olduğunu çukura girip rot balans ayarını bozduğumu zaten 13000 km gelmiş abi araba ne garantisi hadi 800 1000 olsa yaparız şeklinde cevaplarla tartışmamız sürdü gitti peki bu yüzden yapıcağım bir kazada sorumlu kim olacak çok merak ediyorum sonunda sinirlenip çıktım servisten bu konuyu sizinle paylaşmak istedim çünkü aynı şey sizinde başınıza gelebilir ben bu konuda servisin haksız olduğunu bir kerede olsa bunu garanti kapsamında yapması gerektiğini düşünüyorum ve ilerde yürür aksamla ilgili daha büyük problemlerde ne cevap alıcağımı merak ediyorum sizde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: serviste bugün..

rot balans garanti kapsamı dışında olabilir nitekim dedikleri gibi  çukur vs bu ayarları bozar  ama araç ilk alındığından beri bu şikayet varsa o zaman bu gerekçe ile garantiden işlem konusunda ısrarcı olunabilir

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabama gözüm gibi bakıyorum çukur tümsekten kaçıcam diye canım çıkıyor ama malum istanbul yolları ama şu kadar birşey için bile para talep edilmeye başlanması çok canımı sıktı 15000 bakımında bile ücretsiz bakılıp yapılıyor diye biliyorum ben..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

avukatakın link' Alıntı:
rot balans garanti kapsamı dışında olabilir nitekim dedikleri gibi  çukur vs bu ayarları bozar  ama araç ilk alındığından beri bu şikayet varsa o zaman bu gerekçe ile garantiden işlem konusunda ısrarcı olunabilir

özellikle uzun yollarda sağ şeritte araç kullanmamaya bakın... dikkat ederseniz, kamyon ağırlığından dolayı yolda gozle zor gorulebilecek cokmeler, dalagalanmalar var. etkileyebilir. en önemlisi kıs doneminde yollara serpilen tuz ve solüsyonlar cukurlara neden olmakta.... ve her kıs sonunda araclarımızda cukura dusmeye baglı tıkırtılar lokurtular gelebilmekte..

rot balansın kullanımdan kaynaklandıgını dusunuyorum.. ancak, ön takımlardan ses gelince, direksiyon kutusu bozulursa tekrar aynı cevapla mı karsılasacagız? kullanıcı hatası mı denilecek. iste o zaman kıyamet kopar....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rot balansın ayarının bozuluması kimsenin hatası değil yolların hatası bende çok dikkat etmeme rağmen her yıl kış lastiklerini takmadan önce hep kontrol ettiriyorum hep bozulmuş oluyor ücret de 5-10 lira birşey istiyorlar uçuk birşey değil yani sıkmayın canınızı önemli olan büyük parçaları garantiden değiştirmeleri

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o zaman serviste yaptımasaydınız keşke ben kış lastiklerine geçerken 10tl ye yapıyorlar good year serviste

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok yaptırmadım zaten olmadı dışarda yaptırıcam herhalde bende..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dışarda yaptırırsınız rot balansı illa serviste yaptırıp okadar para vermeye gerek yok. ama iyi bir yere yaptırın

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

az önce arabamı aldım sağolsunlar bütün arabalar yıkanıp sıraya konmuş benimki aynı şekilde boynu bükük duruyordu
1.sol sürücü kapısından ses gelmesi
bir pim çıkmış o ses yapıyormuş kapı içinde takmışlar ama hala kasislerde ses yaptı gelene kadar sanırım izolasyonda gerekicek
2.emniyet kemeri tokasından ses gelmesi
çözülmüş ses gelmiyor teşekkürler
3.soğutma suyu eksik uyarısı
soğutma sıvısı kabı ve sensörü değişmiş uyarı vermiyor artık teşekkürler
4.kalorifer fanının sesli çalışması
sorun yokmuş aynen devam kampanya bekliycez artık
5.rot balans ayarı yapılmadı 50+kdv değilmiş ben yalnış anlamışım o heyecanla 110 tlmiş (oha çüş) kaldı şimdilik

ayrıca lastiklerime nitro (azot) bastırdım kampanya varmış 30tlye kullanımda baya fark hissettim araç daha atak geldi şimdi sanırım basıncından lastik tıpalarıda yeşil oldu gözüm alışamadı onada
15000 bakımıda yaklaştı benim ne kadar dedim ayaküstü 400 küsür dedi eleman illa bu servise gelme diyosun yani bana dedim vedalaştık..