Servislerden Memnunmusunuz ?

• Konuyu başlatan SuhAstraJ
  • Başlangıç tarihi

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servislerden Memnunmusunuz ?

hokamola link' Alıntı:
Dün itibarıyla benim aracımda milli oldu, yani tanımlanmış 2 kampanya ve forumda hemen hemen tüm araçlarda ortak olan sorunların "çözümü" için ilk servisine girdi. Herşeyden önce şunu belirteyim, kampanyalarla ilgili olarak servisten arayan soran olmadı, forumdaki siz değerli arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine, "Opelin varsa kendi göbeğini kendin keseceksin" düsturuyla kampanya olup olmadığını öğrenmek için aradım.

Anlı-şanlı Ankara Ana Bayii’deki servis müdürünün “canım her araçta da kampanya olacak diye bir kural yok, ondan aramamışızdır” baştan savmacılığı karşısında ısrarım sonucu kampanyaları “tesadüfen” öğrendim. Bunun üzerine “bir an önce getirseniz iyi olur” denmesi üzerine daha kargalar kahvaltısını yapmadan ikinci araç olarak servise giriş yaptım. “Madem aciliyeti vardı neden aramadınız o zaman?” gibi fuzuli bir soruyu da sorma gereği duymadım. 1 saat alır denilen güncelleme için araç serviste tam 8 saat kaldı. Kendi kendime “herhalde bu kadar sürede herşey halledilmiştir, zaten sorunlar da atla deve değildi” şeklinde salak bir ruh hali içerisindeydim. Aracı teslim almaya gittiğimde gün akşama dönmüş, serviste elektrikçi dışında muhatap olabileceğim hiçbir usta kalmamıştı. Zaten ona göre de herşey “normal”di. Bu nedenle ilk ziyaretim sakin ve “polemiksiz” geçti. Neyse lafı uzatmadan dile getirdiğim sorunları ve yaratılan “çözümleri” özetleyeyim:

Sorun 1. Yol bilgisayarı menüsünün kontak kapatılıp açıldıktan sonra her seferinde ilk ekrana (toplam km) dönmesi.
Cevap: Sorun yok, normal. Bu konunun güncelleme ile çözüldüğünü bildiğimi söylememe rağmen, bu konuda bir yazılım, dolayısıyla da bir güncelleme olmadığı söylendi  soruu

Sorun 2. Sileceklerin aşırı derecede iz bırakması ve sesli çalışması.
Cevap: Sorun yok, normal. Bunların silecekleri böyle!!! Ustayla beraber defalarca sileceği denememize ve tertemiz camda bile iz bırakmasına rağmen, kendinden başka kimsenin göremediği “camdaki yağlar ve kir kalıntıları nedeniyle” bu kadar iz kalmasının normal olduğu söylendi. 20 senedir araba kullanıyorum hiçbir aracımda bu kadar iz ve böyle odun gibi çalışan silecek görmedim. Neyse la havle....

Sorun 3. Rölantideki tırtır sesi, ve gaza basınca motor sesine ilaveten fıss fıss şeklindeki gelen ses.
Cevap: Sorun tespit edilemedi, normal. Bu konuda forumda oldukça fazla paylaşım var ve sorunun kaynağı belli. Kaputun sağ üst kısmındaki boruların birbirine temas etmesi nedeniyle oluşan bu sesler kelepçe takılarak gideriliyor. Motor ustası mesaiyi bitirdiği için bu konuda bir “istişare” olmadı. ֖zellikle bu işin peşini bırakmaya niyetim yok.

Sorun 4. Aracı çalıştırdıktan 10-15 sn sonra havalandırma kapaklarından gelen vızıltılar.
Cevap: Sorun yok, normal. Sanıyorum forumda bu sesin yağlama ile giderildiği yazılmıştı. Vızıltılar normalmiş arkadaşlar, sizin araçları boşu boşuna yağlamışlar general_HAHA

Sorun 5. ֖zellikle 1. ve 2. vites geçişlerinin sert olması ve debriyajdan gelen gıcırtı.
Cevap: Yağlama yapıldı.
Sonuç: Her iki sorunda eskisine göre biraz düzeldi, ama tam değil.

Sorun 6. Araç 2. vitesteyken ayak gazdan çekildiğinde motordaki aşırı uğuldama.
Cevap: Sorun yok, normal. (bence de  greatt)

Sorun 7. Alt takımlardan bozuk yollarda lokurtu sesi gelmesi.
Cevap: İşte günün sürprizi burada!!! Hangi dağda kurt öldüyse ön amortisörlerin değişmesine karar verildi. Bunun için Almanya’dan onay alınacağını, ellerinde parça olmadığı ve siparişle 3 hafta içinde geleceği söylendi. Ben yine de kuşkuyla yaklaşıyorum. Parçanın değiştiğini gözümle görmem lazım malum bu konuda geçmişte Opel servislerinde enteresan maceralarım olmuştu.

Rüzgar sesi, ön konsoldan gelen tıkırtılar vb konuların çözülmesinden umudu kestiğim için hiç girmemiştim. Zaten onlar da normaldir. İlk servis maceramdan öğrendiğim kadarıyla araçlarımızın hiçbir sorunu yokmuş arkadaşlar, sizin de bilginiz olsun istedim. Garanti süresi bitmesiyle birlikte “sorun”lar ortaya çıkmaya başlayacağından, “abi bunun da, abi şunun da değişmesi lazım” şeklinde repliklere maruz kalacağımıza eminim.

Bu arada Ankara’daki arkadaşlara sormak istiyorum: Memnun kaldığınız, yukarıdaki sorunların “sorun” olduğunu kabul edip çözüme yönelik bir yaklaşım geliştiren bir servis var mı bildiğiniz? Bu işin peşini kesinlikle bırakmaya niyetim yok  battle_Teroriste

Hocam buradaki 3 sorunun çözümü var, ve izmir kavuklar servisi gayet güzel hallediyor. ( her ne kadar ankarda olsanızda ustalar izmiri arayabilir)
1. Silegeç için kesinlikle ama kesinlikle değişim talep edin, servise kalsa herşey normal zaten siz ısrarcı olun.  Ben önce servise silgeç değişim talebinde bulundum tabiki kabul etmediler silgeç garanti dışı isterseniz yenisini parayla satalım diye söylediler. Ve bende bunun üzerine  direkt GM Türkiyeyi  aradım,  şikayette bulundum ertesi gün silgeçlerim değişti. şimdi maaşallah tertemiz siliyor ne ses var ne yağ ne kir !
2. Debriyaj sesini kavuklar servisinde Burak usta çözüyor. şimdi ne ses var ne tınlama...
3. şanzuman  çok sert  1. ve 2. vites değişimleri zordu. şanzuman komple yağlandı, şimdi  yağ gibi geçiyor tüm vitesler...

Ayrıca yol bilgisayarını makineye bağlayıp yazılım yüklenince araç her çalıştığında  toplam kilometreye dönme  sorunu çözülüyor

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Akın bey yazdığım sorunların hepsinin çözümü var, mesele çözüm üretmeyi isteyip istememekle ilgili. Adamın gözünün önünde 3 aylık, 1500 km'deki aracın silecekleri parmak gibi iz bırakıyor bana normaldir diyor. Ankara servislerinin genel tavrı böyle. Dediğiniz gibi en iyisi GM nezdinde uğraşmak.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Evet Opis. Ne tesadüf değil mi... walll
Maalesef 4 sefer Opise gittim çözülen hiçbir sorunum yok aynı soruyu ben de defalarca sordum ne olur bana bir servis önerin diye ama henüz geri dönüş olmadı. Amörtisörler garantiden değişiyor sorun çıkmıyor..

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Sayın goxb, bir kere de Reis'i deneyelim diyeceğim ama ona da dilim varmıyor. Önceki aracımın termostat müşürünü değiştirmişlerdi. Termostatta sorun olmamasına rağmen, uzun yolda motor ısınınca tabiri caizse sensör yanlış alarm verip arıza lambasını yakıyordu. Sensörün ücretini ödeyip servisten ayrılırken "çıkan parçayı alayım" dedim. Ustayı çağırdılar. Bana ne desin: "sizin araçtan termostat müşürü çıkmadı!!! Al sana bir kaya nerene dayarsan daya... Eee aracın üzerinde parça yoktu da nasıl arıza verdiriyordu? Cevap yok. Büyük ihtimalle değiştirmediler, zaten ilk uzun yolda yine arıza verdi. Ankara servislerinin al birini vur ötekine..

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opise gidince Ankamall'a geçin akşam 5.30 gibi gidip arabanızı alın. En iyisi o, çünkü iş bitince aramak falan yok. Herşeyiyle rezalet. 15.000 bakımında Opan veya Opal servislerini deneyeceğim bakalım onlarda aynı şekilde mi.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ankaradaki kullanıcılara ostimdeki opak ı tavsiye ederim. Bende aracımı aldıktan sonra reise goturdum sorunlardan dolayı ama dediğiniz gibi sanki soruları biraz geçiştirme durumu var. Neyse geçenlerde ostim taraflarındaydım kafamdada bir kaç soru vardı giriyim bakyım bi opak a dedim ve :
ilk olarak aracınızın yanında durabiliyorsunuz çünkü showroom yok sadece servis.
Ustalar sizinle gayet net ve çözüme dayalı konuşuyor.
Diğer servislerdeki ustaların arabadan haberi yok abi şu var mı yok, şu şöyle olur mu yok ,dediklerinin hepsini opaktaki abi teker teker sorularımı cevaplayarak ,halletti 3bravvo
Aracım 4000 km ye geldi gidip bi yağını değiştirtmeyi düşünüyorum ve bu işlemi opakta yaptırcam. Aklımda bir kaç bi şey daha var eğer memnun kalırsam benim bundan sonraki servisim orası...
Durumu sizlerle paylaşmaya devam edicem en iyiyi ve bilgiliyi bulana kadar.
Saygılar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Balıkesir/Edremit Tınaz Otomotiv: Kardeşime aldığımız Corsa nın havalandırma menfezi etrafında çizikler vardı, servis epey ilgilendi.

Galeriye ilk girişte size yönelen kimse olmayabiliyor (!) ancak bu basamağı atladıktan sonra herşey gayet iyiydi, bakalım ileride neler olacak.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Ankaradaki kullanıcılara ostimdeki opak ı tavsiye ederim. Bende aracımı aldıktan sonra reise goturdum sorunlardan dolayı ama dediğiniz gibi sanki soruları biraz geçiştirme durumu var. Neyse geçenlerde ostim taraflarındaydım kafamdada bir kaç soru vardı giriyim bakyım bi opak a dedim ve :
ilk olarak aracınızın yanında durabiliyorsunuz çünkü showroom yok sadece servis.
Ustalar sizinle gayet net ve çözüme dayalı konuşuyor.
Diğer servislerdeki ustaların arabadan haberi yok abi şu var mı yok, şu şöyle olur mu yok ,dediklerinin hepsini opaktaki abi teker teker sorularımı cevaplayarak ,halletti 3bravvo
Aracım 4000 km ye geldi gidip bi yağını değiştirtmeyi düşünüyorum ve bu işlemi opakta yaptırcam. Aklımda bir kaç bi şey daha var eğer memnun kalırsam benim bundan sonraki servisim orası...
Durumu sizlerle paylaşmaya devam edicem en iyiyi ve bilgiliyi bulana kadar.
Saygılar
Salih Bey ne gibi sorulara cevap verdiler ve hangi problemleri hallettiler acaba?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Şöyle deyim ben oraya farların ampüllerini değiştirmek için gitmiştim. Birde bu fan açma problemini güncellemedeki sıkınıtıyı hatayı falan sorucaktım ben fan güncellemesi dediğim anda adamlar güncelleme hatalı dedi. Ama reiste haberleri bile yok başka bi arkadaşımın aracını guncellemişler bile. Ben daha bir şey söylemeden güncellemeleri, araçta olabilecek termostat sorununu, debriyaj tınlaması gibi problemleri söylediler. Halledip halledemediğimi yoksa kendilerinin yardımcı olabileceğini söylediler. Yani şöyle deyim adam hiçbir şeye NORMAL demiyorlar. Araçtaki hataların sorunların kaynağını biliyorlar ve çözümlerini bulmuşlar gibi gözüküyor.
Diğer servisler gibi sorunu söylediğiniz zaman sizi kale almamazlık yapmıyorlar yada anladığım kadarıyla bi şeylerin peşindeler ve bu işi bozulmamış parcayı değiştirip haksız para kazanmak için yapmıyorlar.
Ama bu benim benimle konuşlmalarında cıkardğım ve hiç bir bayide karşılaşmadığım bi durumdu bana bilgili ve işi düzgün yaptıkları kanısını verdi bugunlerde tekrar gidicem yağ değişimi, viteslerin sert gecmesi gibi sorunlarım var onları sorucam ondanda memnun kalırsam yada bir sıkıntı olursa daha NET bir şekilde opakı tavsiye edebilirim sanrım.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Salih Bey. Ben debriyaj tınlama işine Opiste bir çözüm bulamadım, sorunu tespit edemediler  walll 1-2 ay içerisinde bi de ben ziyaret edeyim bari orayı. ֖zel servis ama ne yapalım yetkili servisler tam komedi maalesef.